Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Elektryczne szyby - tył

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    6

    Post Elektryczne szyby - tył

    Witam kolegów.
    Mam zamiar zrobić sobie elektryczne szyby z tyłu w swoim MB37.
    Zakupiłem do tego celu okazyjnie całe kompletne tylnie drzwi z mechanizmami, silniczkiem i wiązką drzwiową. Tylko jest jeden minus, mianowicie ta wiązka co wychodzi z tylnich drzwi ma uciętą kostkę której oczywiście nie mam. Więc wszystko co znajduje się w tym kupionych drzwiach przełożyłbym do swoich. Teraz nasuwa mi się parę pytań:

    1. Czy ta ucięta kostka będzie mi potrzebna? przypuszczam że w środkowym słupki jest taka sama tylko że ma mniej pinów
    2. Czy muszę ciągnąć jakieś kable żeby podłączyć tą wiązkę do środkowego słupka? (w aucie zamontowane są obecnie elektryczne szyby z przodu i centralny zamek sterowany z pilota)
    3. Jeśli muszę ciągnąć kable to skąd mam zacząć itp?
    4. Czego mi brakuje jeszcze do tego swapa? (czytałem o jakimś przekaźniku jeszcze)

    Chciałbym to zrobić w miarę tak jak fabryka robiła żeby to miało "ręce i nogi": dlatego proszę o pomoc bo szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabrać.
    Czytałem poradnik Mike'a ale niewiele mi on mówi co do mojego przypadku.
    Proszę o jakieś sensowne rady i pomoc z waszej strony zanim się za to zabiorę a jak się zabiorę to może nic z tego nie wyniknąć

  2. #2
    Użytkownik Awatar gumis1990
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Damian
    Auto
    mb3 d15z8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    tak jak fabryka to kup jeszcze cała oryginalna wiazke na tył i podajze konsole srodkowa i bedziesz miał jak z fabryki

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak też myślałem. A co w przypadku gdy chce zrobić na obecnej wiązce? Tak jak mówiłem mam całe drzwi i wiązka jest ucieta zaraz przy drzwiach. Mógłbyś mi odpowiedzieć na pozostałe pytania?

  4. #4
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Fakt posiadania wiązki w drzwiach wiele nie zmienia, poza faktem że nie musisz montować silnika do podnoszenia elektrycznego. Tak i tak musisz ciągnąć kable bo serynie ich niemasz, więc niemasz do czego podłączyć.
    Jako że masz centralny to do drziw tylnych idą 2 kable do siłownika. Żeby zrobić elektrykę - potrzebujesz dodatkowe 3 do sterowania silnikiem.

    Do słupka i tak będziesz musiał sobie doprowadzić wiązkę z wnętrza auta. Rób w/g mojego manuala.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie i uwagi. Zdecydowałem się na rozwiązanie może bardziej pracochłonne ale chyba prostsze i kupiłem cała wiązkę elektryczna i przekazniki.

  6. #6
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Wink

    Kolego MikeFoto czy mógłbyś podać link do tego twojego manuala? Zakupiłem mechanizm wraz z wiązką ale nie wiem czy czasem nie będę musiał ciągnąć kabli także warto by było mieć jakieś pomoce.

  7. #7
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    A nie łatwiej kupić wiązkę wewnętrzną z anglika i przełożyć? Co do sposobu Mikę'a, chciałbym tylko zwrócić uwagę, że oryginalnie na każdy silnik przypada bezpiecznik 20A...

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZenQ_18 Zobacz posta
    4. Czego mi brakuje jeszcze do tego swapa? (czytałem o jakimś przekaźniku jeszcze)
    Przekaźnik jest jeden dla wszystkich szyb.

  9. #9
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Domyślnie

    Manual MikeFoto to bardzo pomocna rzecz. Rozwiązanie jest dobre tylko trzeba się pobawić. Kupno całej wiązki od angola to też jakieś wyjście lecz równie pracochłonne co Mike. Ja spróbuję kupić całe wiązki a jak nie znajdę to robię tak jak MIKE.

  10. #10
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Eeee, nie jest tak źle, trzeba 3 kable do drzwi pociągnąć - ważne żeby mieć wiązkę w drzwiach (wewnątrz) - reszta wiązki to nie problem - naprawdę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •