Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Sprzęgło

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Dobra. Wszystko jasne. U mnie padła pompka nie przy pedale a przy silniku. Nowa pompka + robocizna 180 zł. Działa jak by było stąd

  2. #22
    Użytkownik Awatar pajac_am
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    MA8, D14A2+Impreza
    Skąd
    Tychy
    Posty
    192

    Domyślnie

    Mam podobny problem, a jednak trochę inny
    X czasu temu zerknąłem do zbiorniczka od sprzęgła, a tam pusto Dolałem, po pompowałem pedałem, poszły bąble i wszystko działało jak należy.
    Wtedy też zerknąłem pod pedał i zauważyłem, że przy pompce jest przypocone, ale bardzo delikatnie.
    Jeździłem tak przez ponad rok i nie było problemu. Nie zauważyłem też ubytku płynu.
    Ostatnio coś się zaczęło dziać z samym pedałem.
    Gdy jadę do przodu, ruszam, czy po prosu zmieniam biegi to wszystko jest ok.
    Ale jak parkuję cofając, to dzieje się coś takiego:
    Puszczam sprzęgło, cofam kawałek, wciskam sprzęgło, cofam, wciskam, cofam...
    Po każdym naciśnięciu, gdy znowu puszczam, sprzęgło łapie w coraz niższym położeniu pedału, aż w końcu łapie prawie przy samym dole.
    Gdy wyrzucę na luz i puszczę sprzęgło, to pedał wraca do połowy. Po kilkukrotnym naciśnięciu, pedał "rośnie" i wszystko wraca do normy.
    Zaś zajrzałem do zbiorniczka, a tam znowu pusto.
    Dolałem płynu, po pompowałem, coś powietrza wyszło, ale problem nie zniknął. Przy pompce pod pedałem jest chyba bardziej sucho niż kiedyś
    Obstawiałbym zapowietrzony układ, ale DLACZEGO DZIEJE SIĘ TO TYLKO NA WSTECZNYM?!

  3. #23
    Użytkownik Awatar pajac_am
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    MA8, D14A2+Impreza
    Skąd
    Tychy
    Posty
    192

    Domyślnie

    Eee.
    już nie ważne - Wysprzęglik
    już kupiłem TRW

  4. #24
    Użytkownik Awatar WojTEC
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic VI MB2 D14A7
    Posty
    2,064

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat żeby nie śmiecić.

    U mnie od jakiegoś czasu sprzęgło łapie bardzo wysoko. Lipnie się rusza a jeszcze gorzej redukuje biegi, ale jeszcze da się jeździć. Odkąd mam to auto czyli 2 lata 40 000km to nigdy sprzęgło nie łapało od samego dołu, tylko zawsze wyżej. Biegi przy wysokich obrotach wchodzą bez żadnego problemu.

    Z tego co wiem to poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło także obstawiam że ma przebieg max 100 tys.

    Co do mojego sprzęgła to mam wycieki płynu przy pedale sprzęgła w samochodzie. Czy wymiana uszczelki może poprawić problem ? Da się to ogarnąć samemu czy to jakaś wyższa technologia żeby tam się dostać ? Skrzypi mi jeszcze z tego co się dowiedziałem w tym temacie wysprzęglik ale to raczej nie ma wpływu na pracę sprzęgła ?

    Znalazłem taki poradnik co do regulacji pedału sprzęgła

    http://forum.samnaprawiam.com/silnik...acza-vt890.htm

    czy ta fotoinstrukcja dotyczy też naszych Hanek ?

    Jak wymienię uszczelniacz i regulacja pedału hamulca o ile jest taka nic nie da to sprzęgło do wymiany ?

  5. #25
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Domyślnie

    Jeśli ewidentnie podcieka to nie będzie sprzęgło. Ja osobiście wymieniłem całą pompkę. I po problemie. Oczywiście są też zestawy naprawcze. Co do tej regulacji to u nas jest taka sama. Ja sobie zaznaczyłem jak było na starej i nową tak samo ustawiłem. Po wymianie czy regeneracji trzeba to jeszcze odpowietrzyć na wysprzęgliku.

    Jeśli mimo takich zabiegów nic się nie zmieni to sprzęgło do wymiany. Ale jak było wymieniane a pompka podcieka to prawdopodobieństwo zużycia sprzęgła znikome.

  6. #26
    Użytkownik Awatar pajac_am
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    MA8, D14A2+Impreza
    Skąd
    Tychy
    Posty
    192

    Domyślnie

    Wg. mojego mechanika OEM sprzęgło może wytrzymać 250 - 300 kkm (oczywiście zależnie od stylu jazdy), także 100 kkm to raczej nie dużo.

    U mnie po wymianie wysprzeglika i odpowietrzeniu, znowu łapie od dołu.
    Ostatnio edytowane przez pajac_am ; 29-09-14 o 19:39

  7. #27
    Użytkownik Awatar WojTEC
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic VI MB2 D14A7
    Posty
    2,064

    Domyślnie

    Maciek a co zrobiłeś z wydobywającym się płynem przy pedale sprzęgła ? Naprawiłeś to czy zostawiłeś ? regulowałeś może pedał sprzęgła ?
    Czyli to co cieknie pod pedałem sprzęgła to cieknie z jakiejś pompki którą trzeba po prostu wymienić?

  8. #28
    Użytkownik Awatar Marecki
    Dołączył
    May 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    R18A2
    Skąd
    Suweren
    Posty
    2,102

    Domyślnie

    Podczas wciskania pedalu sprzegla pojawia sie taki delikatny swist. Czy to lozysko sie konczy?

  9. #29
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojTEC Zobacz posta
    Maciek a co zrobiłeś z wydobywającym się płynem przy pedale sprzęgła ? Naprawiłeś to czy zostawiłeś ? regulowałeś może pedał sprzęgła ?
    Czyli to co cieknie pod pedałem sprzęgła to cieknie z jakiejś pompki którą trzeba po prostu wymienić?
    Kolego chyba jest jasne, że jak coś cieknie to trzeba naprawić. Podciekanie to po pierwsze nieszczelny układ a po drugie korozja bo płyn jest żrący.

  10. #30
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WojTEC Zobacz posta
    U mnie od jakiegoś czasu sprzęgło łapie bardzo wysoko. Lipnie się rusza a jeszcze gorzej redukuje biegi, ale jeszcze da się jeździć. Odkąd mam to auto czyli 2 lata 40 000km to nigdy sprzęgło nie łapało od samego dołu, tylko zawsze wyżej. Biegi przy wysokich obrotach wchodzą bez żadnego problemu.
    Odkad kupilem autko(3 lata temu) to tez bralo od gory praktycznie, czesc znajomych mowilo ze sprzeglo do wymiany, czesc ze na hydraulicznych tak juz jest, i ja juz zrobilem prawie 70 tys, poprzedni wlasciciel kolo 30 tys i dalej jest to samo,nic sie nie zmienilo, podejrzewam ze dalej mam 20 letnie sprzeglo z 273 tys przebiegu. Trzeba sie do sprzegla jedynie przyzwyczaic i tyle moim zdaniem.
    Cytat Zamieszczone przez WojTEC Zobacz posta
    Maciek a co zrobiłeś z wydobywającym się płynem przy pedale sprzęgła ? Naprawiłeś to czy zostawiłeś ? regulowałeś może pedał sprzęgła ?
    Czyli to co cieknie pod pedałem sprzęgła to cieknie z jakiejś pompki którą trzeba po prostu wymienić?
    Pod pedalem masz najczesciej taka plastikowa pompke, ktora poprostu jak naciskasz pedal sprzegla to tlok jest w niej wciskany i wytwarza sie cisnienie. W srodku najczesciej sa 2-3 uszczelniacze, mozesz ja rozebrac i kupic sam zestaw naorawczy, albo dla leniuchów(drozsza opcja) kupic cala pompke nowa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •