Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ile pali przy uszkodzonym podgrzewaniu sondy lambda?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Zonal
    Auto
    Civic 1.5 vtec aer
    Skąd
    Mars
    Posty
    19

    Domyślnie Ile pali przy uszkodzonym podgrzewaniu sondy lambda?

    Witam

    Od kilku tygodni świeci mi się pomarańczowa lampka check engine. Dziś odczytałem błąd 41 - grzałka podgrzewanego czujnika tlenu. Wymieniłem sondę z autem kolegi, ale nadal to samo. Mam nadzieję, że jutro uda mi się znaleźć pewnie jakiś przerwany przewód albo zwara.
    Tylko zastanawiam się czy przy tej usterce spalanie w spokojnej jeździe mieszanej może dojść aż do 9.5 - 10l na 100km w D15Z8 ? Czy też czekają mnie jakieś większe remonty .

    Dzięki

  2. #2
    Użytkownik Awatar kid
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Piotr
    Auto
    ED9 D16A9
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    może

  3. #3
    Użytkownik Awatar Labed2007
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    EJ9 Aqua Mint
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2,016

    Domyślnie

    Zresetuj najpierw komputer i zobacz czy błąd będzie się znów pojawiał. Mi ok 9l spala Honda przy dynamicznej jeździe po Poznaniu(głównie w godzinach szczytu)

  4. #4
    Użytkownik Awatar Endrju1
    Dołączył
    Dec 2013
    Auto
    Lexus IS200
    Skąd
    LLB
    Posty
    813

    Domyślnie

    Podgrzewanie sondy lambda, służy temu, aby sonda wskazywała poprawnie nawet kiedy silnik jeszcze jej nie zdążył nagrzać (czyli zaraz po odpaleniu). Wg mnie różnica w spalaniu (o ile nie jeździsz tras po 1-2km i postój) nie powinna być znacząca.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Zonal
    Auto
    Civic 1.5 vtec aer
    Skąd
    Mars
    Posty
    19

    Domyślnie

    Resetowałem. Nie udało mi się w niedzielę pomierzyć, będę działać za chwilę. Po mieście faktycznie mam krótkie odcinki 2 - 3 km. Przy ostatnim sprawdzaniu. Trasa była około 2x 25km i miasto 10x 3km. Po zatankowaniu w tym samym dystrybutorze do odbicia wyszło 10.3 litra. Cały czas jazda bardzo delikatnie i oszczędnie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    A kiedy ta sonda była w ogóle wymieniana?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Bartosz
    Auto
    ES7 2004
    Skąd
    Podlasie
    Posty
    41

    Domyślnie

    W moim d16v1 też mam uszkodzoną wiązkę na podgrzewaniu sondy. Prawdopodobnie uszkodzony przewód między bezpiecznikiem a sondą. Byłem już u elektryka i będę się umawiał pod koniec tygodnia na robotę. Jak będę miał zrobione dam znać o ile, lub czy w ogóle spadło spalanie. Póki co średnie spalanie mam 7l/100km

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Zonal
    Auto
    Civic 1.5 vtec aer
    Skąd
    Mars
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    A kiedy ta sonda była w ogóle wymieniana?
    Sondę podmieniałem z inną używaną ze sprawnego auta, po zresetowaniu nadal był błąd. Natomiast drugie autko błędu nie miało. Nie jeździliśmy tylko od razu zamieniliśmy z powrotem więc nie wiem jak ze spalaniem by było.

    Cytat Zamieszczone przez Zorh Zobacz posta
    W moim d16v1 też mam uszkodzoną wiązkę na podgrzewaniu sondy. Prawdopodobnie uszkodzony przewód między bezpiecznikiem a sondą. Byłem już u elektryka i będę się umawiał pod koniec tygodnia na robotę. Jak będę miał zrobione dam znać o ile, lub czy w ogóle spadło spalanie. Póki co średnie spalanie mam 7l/100km
    Poleciałem według instrukcji strony 11-B-43. Wyszło, że napięcie wejściowe w ECM na uruchomionym silniku na stykach A16 i A12 nie jest mniej niż 0,1V - czyli źle. Wyszło normalnie napięcie z alternatora. Instrukcja dalej nakazuje zamianę ECM z innym i sprawdzenie. Tylko, że wtedy pojawia się problem z immobilajzerem
    Ostatnio edytowane przez zsedc ; 28-10-14 o 14:54

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zsedc Zobacz posta
    wejściowe w ECM na uruchomionym silniku na stykach A16 i A12 jest mniej niż 0,1V - czyli źle
    czyli dobrze.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Zonal
    Auto
    Civic 1.5 vtec aer
    Skąd
    Mars
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    czyli dobrze.
    Dzięki za czujność, ale jednak źle napisałem tamtego posta. Już edytowałem.

    Ale teraz znalazłem inną stronę 11-B-17 w tej instrukcji gdzie piszą:


    Napięcie akumulatora: Przy włączonym zapłonie.
    0V: Przy w pełni rozgrzanym pracującym silniku
    Czyli na początku faktycznie powinno być to 12v aby grzać, a potem powinno się wyłączyć jak się nagrzeje silnik. Czyli chyba muszę znów iść wykręcić ECM :/ Szkoda, że w algorytmie nie napisali aby poczekać :/

    EDIT:

    Chodził 30 minut na 2500 - 3000 obrotów , wentylator włączał się kilkakrotnie więc myślę, że się nagrzał. Na styku 12 i 16 ciągle napięcie 14.2V To znaczy, że ogrzewanie sondy ma cały czas napięcie - cały czas grzeje, czy to możliwe zatem, że ma za gorąco?
    Może warto odłączyć sondzie samo zasilanie ogrzewania i zobaczyć czy spadnie ogrzewanie?
    Ostatnio edytowane przez zsedc ; 28-10-14 o 16:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •