Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Częsty problem z prawą osłoną przegubu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    Civic 5D, D14Z4
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie Częsty problem z prawą osłoną przegubu

    Witam,
    mam problem z częstym pękaniem osłony prawego przegubu.
    W tym roku muszę już wymienić drugi raz w tym na początku roku wymieniałem przegub, a w zeszłym 2 razy musiałem wymienić osłonę i raz przegub wszystko z prawej strony.
    Czy to jest normalne żeby tak szybko to strzelało? W necie znalazłem info, że to typowa usterka modelu, ale tak często to coś jest chyba nie tak.
    Nic się nie psuje oprócz tego cholernego przegubu i osłony.
    Może macie jakiś pomysł co się może dziać?

  2. #2
    Użytkownik Awatar fakir
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Poznań
    Posty
    662

    Domyślnie

    może masz w nie odpowiednim miejscu zaciśniętą manszetę na pół osi?
    jeśli będzie za daleko przegubu to będzie pękać od nadmiernego rozciągania, a jeśli za blisko to przetrze się od ocierania o siebie

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    Civic 5D, D14Z4
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    73

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez fakir Zobacz posta
    może masz w nie odpowiednim miejscu zaciśniętą manszetę na pół osi?
    jeśli będzie za daleko przegubu to będzie pękać od nadmiernego rozciągania, a jeśli za blisko to przetrze się od ocierania o siebie
    Kurcze, ale robię to w tym samym warsztacie i tylko oni mi serwisują auto. Z niczym co robili problemu nie było tylko z tym. Nie sądzę, żeby kilka razy z rzędu robili ten sam błąd.
    Jeden machanik zasugerował, że może być tak, że przy maksymalnym skręcie w lewo, albo w prawo robiąc kółko w którąś stronę jest ono większe i może ten prawy przegub pod innym kątem pracuje stad szybciej pada i guma dostaje bardziej w tyłek...
    Ale zbieżności i geometrię miałem robioną, a nie zauważyłem innego zużycia opon na lewym i prawym kole..... Kurcze zbankrutuję przez te osłony... zaraz się okaże że znowu przegub jest do roboty

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VI fastback
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    68

    Domyślnie

    niestety mam to samo .. i też często prawy przegub tzn osłona często mi pęka :P teraz też mam do wymiany.

  5. #5
    Użytkownik Awatar fakir
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Poznań
    Posty
    662

    Domyślnie

    jakie osłony przegubu kupujecie? może warto zmienić dostawce części

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    Civic 5D, D14Z4
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fakir Zobacz posta
    jakie osłony przegubu kupujecie? może warto zmienić dostawce części
    Szczerze mówiąc to nie wiem,
    oddaję do warsztatu i robią wszystko. Pewnie coś jest na rachunku ale musiałbym szukać. Myślę, że reklamacja też chyba w grę nie wchodzi no bo jak?

  7. #7
    Użytkownik Awatar CRX1
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    CRX del Sol
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    1,277

    Domyślnie

    Badziewie Ci zakłada mechanik za 23 pln-ów i będziesz miał tak w kółko. Przegub się więcej skręca przy skręcie , to wymyślił patenciarz :-)

  8. #8
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Domyślnie

    Moja honda przyjechała z Francji ok 8 lat temu i jeszcze nie miała wymienianych gum ani przegubów. Więc na pewno to nie jest żadna przypadłość tych samochodów.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    też mam to samo i nie widzę czemu sam wszystko składam na 100% w odpowiednim miejscu i testuje poszczególne osłony i znowu mam pękniętą osłonę muszę pomierzyć i pora na GKN/Lobro wyżej jest chyba tylko OEM

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    Civic 5D, D14Z4
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek_levis Zobacz posta
    też mam to samo i nie widzę czemu sam wszystko składam na 100% w odpowiednim miejscu i testuje poszczególne osłony i znowu mam pękniętą osłonę muszę pomierzyć i pora na GKN/Lobro wyżej jest chyba tylko OEM
    Byłem dzisiaj i mechanik twierdzi, że osłony które są aktualnie na rynku (moja kosztyje ok. 30 zł) generalnie są do bani i czasami po 3 miesiącach wyglądają jak kilkuletnie. I trzeba by chyba kupić w ASO ale taka chyba ponad 100PLN kosztuje i wtedy powinien być spokój (teoretycznie). Lewej np jeszcze nie wymeniałem, a auto mam już kilka lat tylko ostatnio z tą prawą takie jaja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •