Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z centralnym zamkiem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    4

    Domyślnie problem z centralnym zamkiem

    Witam,
    Posiadam Hondę Civic 1,4 16V z 1995 VI gen. 5 drzwi coupe
    Kupilem ja okolo 2 tygodnie temu. Mam w niej centralny otwierany z kluczyka.
    Problem jest taki ze otwiera się tylko lewa strona drzwi ( lewe przód oraz tył).
    co może być przyczyną jeśli po rozebraniu z prawej strony drzwi słychać działające silniki
    lecz mechanizmy ich nie otwierają ani zamykają. Gdzie szukać przyczyny ?
    Pozdrawiam Adam

  2. #2
    Użytkownik Awatar jarossis
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Jaromir
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    534

    Domyślnie

    W srodku mechanizmu jest wypustka, o ile pamietam plastikowa. Jak się ułamała lub wyrobiła mechanizm bedzie się kręcił ale nie będzie ruszał cięgnami. Ja zrobiłem taki patent, ze rozwiercilem calkowicie tą wypustke i w jej miejsce wkrecilem srubę. działa do dziś

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    W środku mechanizmu którego? Chodzi Ci o takie coś kwadratowe umieszczone pod tymi całymi plastikami na drzwiach w tych które się nie otwierają? Nie za bardzo wiem jak wygląda ten mechanizm, mógł byś mi go opisać lub bardziej wytłumaczyć gdzie się znajduje? Dzięki wielkie za odpowiedz

  4. #4
    Użytkownik Awatar jarossis
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Jaromir
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    534

    Domyślnie



    Po rozebraniu zobaczysz coś podobnego

    Wewnątrz tej białej zębatki po tej spiralnym otworze powinien przemieszczacz się plastikowy kołek który najprawdopodobniej Ci pękł

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Okej, dzięki. Pokombinuje dopiero w weekend bo teraz nie narzekam na brak czasu
    A nie miałaś problemu w swojej Hani z szybami elektrycznymi ? Ja z nimi się mecze juz wiele godzin.
    wypadają z szyn albo krzywo się zamykają ze trzeba mu pomagać się domknac Jak je naprawić żeby już o nich przestać myśleć ?

  6. #6
    Użytkownik Awatar jarossis
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Jaromir
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    534

    Domyślnie

    Tez to miałem musisz wyciągnąć caly mechanizm trzymający szybę. W miejscu łączenia dwóch ramion będziesz miał duży luz. trzeba go wyeliminować. Ja rozwiercilem stare łączenir i dałem tam śrubę z nakretką samokontrującą.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sądząc po twojej profilowce mamy takie same Hanie nawet w tym kolorze ^^ ale twoja bardziej zadbana (;
    to rozumiem ze musze te szyny pionowe w drzwiach trzymające szybę tak jakby docianac do szyby i zamocować w tym miejscu?
    Po takim patencie elegancko Ci się otwierają ?

  8. #8
    Użytkownik Awatar jarossis
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Jaromir
    Auto
    MA9 D15Z3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    534

    Domyślnie

    nie chodzi mi o prowadnice szyby tylko o mechanizm który jest połączony z silnikiem. Z szybą połaczony jest w dwóch punktach. Musisz ustawić szybę w odpowiedniej pozycji tak zebyś mógł poluzować obie śruby na raz. Szybę wtedy wysuwasz z mocowań i wyciągasz górą.silnik z mechanizmem jest zamocowany na 3 glowne sruby i jak dobrze pamietam dwie po bokach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •