Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z listwami zbierającymi wodę / uszczelkami szyb drzwi bok Aerodeck

  1. #1
    Użytkownik Awatar tastino112
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Dariusz
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    73

    Domyślnie Problem z listwami zbierającymi wodę / uszczelkami szyb drzwi bok Aerodeck

    Witam. Otóż mam taki problem, listwa zbierająca wodę/ uszczelka nie wiem jak to nazwać dokładnie odstają od szyb przez co do środka drzwi leje mi się woda. Problem dotyczy tylnych drzwi z obu stron. Nie mam pojęcia w jaki sposób ów problem naprawić więc zwracam się z prośbą do Was forumowicze. Dorzucam zdjęcie jak to wygląda jeśli się nie wyświetlają poniżej jest link do dropboxa ze zdjęciem. Z góry dzięki za pomoc.
    https://www.dropbox.com/s/n1alg6t5ar...105_152123.jpg
    https://www.dropbox.com/s/sw25wimnbd...105_152128.jpg





  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Imię
    Seba
    Auto
    5D 99' D14A7/D14A2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    94

    Domyślnie

    Normalka w naszych autach, ja miałem tak w 4 drzwiach. Miałem jakieś oringi, przeciąłem je i przyciąłem na długość listwy, wcisnąłem pomiędzy listwe a tą gumę dosciskającą do szyby i jest git. Trochę ciężej się okno otwiera, ale woda już się nie leje.

  3. #3
    Użytkownik Awatar pafels
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Laguna 3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,928

    Domyślnie

    W kazdej hondzie tak jest, od spodu drzwi masz dziurki przez ktore ta woda wyplywa, chyba w roverach byla taka listwa ktora zbierala ta wode, to ze woda leje sie do drzwi to zaden problem, mnie bardziej denerwuje to ze jak wsiadam do auta po deszczu to musze latac dookola ze sciagaczka i czyscic szyby zeby cokolwiek widziec

  4. #4
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Te listwy to okropieństwo w naszych 5D, również mam taki problem z tymi listwami muszę po nowym roku się za to zabrać i kupić jakieś listwy w idealnym stanie z Rovera.
    Obserwuje nasze 5D oraz Rovery w tej budzie na drogach i zauważyłem że większość Civiców ma te listwy zgarniające w tragicznym stanie tzn całe poszarzałe i popękane,
    co nie widzę Rovera to te listwy są jaki by bardziej gładkie i błyszczące jak by wykonane już z innego materiału niż w Hondach.
    Ostatnio edytowane przez MichałCK ; 25-11-14 o 23:08

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pafels Zobacz posta
    mnie bardziej denerwuje to ze jak wsiadam do auta po deszczu to musze latac dookola ze sciagaczka i czyscic szyby zeby cokolwiek widziec
    ale dzięki temu nie ma szyb porysowanych pasami od dołu do góry.

  6. #6
    Użytkownik Awatar pafels
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Laguna 3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,928

    Domyślnie

    coś za coś :P

  7. #7
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tastino112 Zobacz posta
    Witam. Otóż mam taki problem, listwa zbierająca wodę/ uszczelka nie wiem jak to nazwać dokładnie odstają od szyb przez co do środka drzwi leje mi się woda. Problem dotyczy tylnych drzwi z obu stron. Nie mam pojęcia w jaki sposób ów problem naprawić więc zwracam się z prośbą do Was forumowicze. Dorzucam zdjęcie jak to wygląda jeśli się nie wyświetlają poniżej jest link do dropboxa ze zdjęciem. Z góry dzięki za pomoc.
    https://www.dropbox.com/s/n1alg6t5ar...105_152123.jpg
    https://www.dropbox.com/s/sw25wimnbd...105_152128.jpg




    Przede wszystkim je ściągnąć i umyć. Tego mechu nie widzisz?
    Jak umyjesz to możesz je trochę podoginać żeby te miękkie paski bardziej dolegały. Jak namokną, to łatwo się odkształcają

  8. #8
    Użytkownik Awatar tastino112
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Dariusz
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    73

    Domyślnie

    To szybkie pytanie, jak je zdjąć. Czy trzeba wyciągać szybę czy da radę bez?

  9. #9
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Z przodu jest łatwiej, bo opuszczasz najpierw szybę do końca. Wkładasz palce między listwę a drzwi i odginasz dół listwy w stronę szyby. Najtrudniej jest z jedna białą plastikową spinką (z przodu tylnych drzwi / tyłu przednich drzwi). Do tych spinek przydają się małe szczypce.
    Generalnie pewnie połamiesz kilka spinek, ale później dojdziesz do wprawy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •