Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Słabe światła drogowe

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Słabe światła drogowe

    Siema

    Słuchajcie ciekawi mnie czy macie tak w swoich autach, że przy jeździe na światłach drogowych na nieoświetlonej jezdni pali się wam tylko jedno z dwóch włókien w żarówkach reflektora? U mnie tak jest i światła drogowe są strasznie słabe, zauważyłem jednak przy mruganiu lampami tego efektu nie ma i światła świetnie oświetlają całą szerokość jezdni. Zastanawiam się czy to nie jest problem z przełącznikiem zespolonym bądź którymś z przekaźników a także czy w innych samochodach występuje taki efekt. Może ktoś zna bądź rozwiązał podobny problem i mógłby się tu podzielić swoją wiedzą na ten temat ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Son - Goku
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Logo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,367

    Domyślnie

    W żarówce mamy dwa włókna. Zrobione zostało tak, by nie oślepiać innych.
    Mijania jak i drogowe innaczej biją na odbłyśnik.

    Jak by świeciły razem obydwie to... wyższa temperatura by była na kloszu jak i pażerność na aku. Styki też chyba by nie wytrzymały.


    Aczkolwiek... Nasze reflektory słabo walą na drogę z porównaniu z najnowszych tanich taśm produkcyjnych aut.

  3. #3
    Użytkownik Awatar esel
    Dołączył
    Jul 2013
    Auto
    D17A8@EM2
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    257

    Domyślnie

    J/w

    Kup sobie H4 Tungsram Megalight Ultra 90% (nie przepłacaj za te +120%) albo to samo, tylko drożej ze stajni OSRAM - poczujesz różnicę. W naszych bolidach oczka są ciulowe, ale te żaróweczki dają co nieco.

  4. #4
    Użytkownik Awatar fełtek
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Jarek
    Auto
    MB6 TYPE'S B18C4
    Skąd
    Strzegom
    Posty
    5,135

    Domyślnie

    Osram Nightbreaker mogę polecić

  5. #5
    Użytkownik Awatar kuster
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Accord Type S
    Skąd
    SK
    Posty
    3,273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fełtek Zobacz posta
    Osram Nightbreaker mogę polecić
    Ale z PLUSem na końcu są trwalsze

    Co do tematu świateł to tak jak Goku napisał włókna są dwa bo kaze odpowiada za inny promień światła. Jakbyś potrzymał tak z 10-15minut krótkie i długie to mógłbyś sie potem liczyć albo z wymiana samych żarówek albo gorzej - z wymianą wiązki ^^
    No dobra najpierw padnie bezpiecznik :P

  6. #6
    Użytkownik Awatar Gacekk
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Dawid
    Auto
    D16B2
    Skąd
    DSR
    Posty
    570

    Domyślnie

    A zmieniał ktoś żarówki z bosh +90 na osram ? Jest różnica, czy nie warto ? Użytkuję bosha, ale jedna się już przepaliła i nie wiem czy eksperymentować

  7. #7
    Użytkownik Awatar fełtek
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Jarek
    Auto
    MB6 TYPE'S B18C4
    Skąd
    Strzegom
    Posty
    5,135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuster Zobacz posta
    Ale z PLUSem na końcu są trwalsze
    Jakiego "plusa" masz na myśli?
    Ja mam te ->
    http://allegro.pl/zarowki-2x-osram-h...797166381.html

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    i to są chyba najlepsze żarówki na rynku tylko ciekawe jak z żywotnością, philips proponuje x-treme vision ale opinii nie słyszałem bo krótko są na rynku

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    59

    Domyślnie

    Ok, dzieki za info, bo właśnie nie czaiłem jak to działa a halogeny doświetlające w zderzaku te fabryczne podobny efekt dają słabego światła czy daje to rade w zestawie ? Ja mam żarówki jakieś z auchan za 17 złotych takie lekko błękitne dają bardzo ładne jasnożółte światło, miałem osramy takie zwykłe bez żadnych plusów to był straszliwy kibel nic a nic nie było widać a swieciły takim typowo żółtym światłem.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Son - Goku
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Logo
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3,367

    Domyślnie

    Halogeny OEM jako tako coś tam dają. Szczególności walą po bokach jak to przeciwmgielne.
    Miałem halogeny "długie" i faktycznie dawało rade nocą, ale rzadko bywam w zakamarkach więc mam przeciwmgielne,bo przynajmniej nie oślepiam innych.

    Co do żarówek... Te "błękitne" co dają lekką barwe niebieską są niewypałem nocą, a szczególności podczas deszczu.
    Nie ma co dla mnie świrować i wydawać hajs na żarówkę do Naszych kloszy jak dla mnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •