Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 181

Wątek: Normy zuzycia oleju.

  1. #21
    GTBart
    Gość

    Domyślnie

    No to *****iscie powiedzcie mi jeszcze ktoredy ten olej spierdziela jak autko wogole nie kopci, moc ma normalna, nigdzie nic nie kapie!!!??? :shock:

    ~BAYER, na jakim oleju jezdzisz???

  2. #22
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GTBart
    powiedzcie mi jeszcze ktoredy ten olej spierdziela
    Olej sluzy do smarowania wiec moze go ubywac, jesli nie kopci, nie cieknie a bierze to normalne. Ja tez dolewam mniej wiecej 1l na 10000km i sie nie martwie bo bardziej obawialbym sie gdyby nie bral oleju (brak smarowania). Tyle ze ja mam B18C4

  3. #23
    GTBart
    Gość

    Domyślnie

    Boomer, wszystko fajnie tylko ja dolalem prawie litr ale na 1000 km :?

  4. #24
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Sprawdz silnik ot co. Lepiej wczesniej wiedziec czy jest ok/nie jest ok niz pozniej wydawac kase na naprawe/remont

  5. #25
    Użytkownik Awatar Bayer
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Warszawa - Ursynów
    Posty
    154

    Domyślnie

    Mylisz ze jak nie bierze oleju (troche zawsze musi wziac) to nie ma smarowania, HMM

  6. #26
    Użytkownik Awatar boomer
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Wawa/Stara Milosna
    Posty
    1,598

    Domyślnie

    Ludzie zuzycie oleju to sprawa indywidualna, nie mozna mowic o normach a napewno w przypadku roznych silnikow. W b16 i B18 moze byc wieksze zuzycie bo przeciez jest natrysk oleju na denka tlokow. W innych silnikach tez nie ma normy, jezeli nie cieknie, nie kopci, silnik zbadany to czym sie martwic. Ja tez jak kupilem to dziwilem sie czemu musze dolewac ale silnik w porzadku, przeglad byl, krece go raczej do wyzszych obrotow wiec sie niczym nie martwie. Najwazniejsze to stan silnika i cisnienie a poziom oleju tylko sprawdzac i ewentualnie dolewac ale niczym sie nie martwic. Jesli ktos ma podejrzenia ze pali oleju za duzo to:
    1. Jechac na przeglad silnika
    2. Sprawdzic miske i uszczelke (ale przy uszczelce to male ubytki na ogol)
    jak wszystko ok to nie ma sie czym przejmowac

  7. #27
    GTBart
    Gość

    Domyślnie

    No i takiej odpowiedzi oczekiwalem
    Jeszcze zmienie olej a deko inny i zobaczymy co sie bedzie dzialo!!

  8. #28
    Użytkownik Awatar lukiasz
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Shuttle
    Skąd
    wawa/fałtekowo
    Posty
    724

    Domyślnie

    hehe dokladnie olej to sprawa indywidualna! tak samo jak spalanie benzyny

    ja w sezonie dolewalem nawet 4l na 10 000km teraz jak jezdze wolniej juz zrobilem od wymiany 6tys km i ubylo moze troszeczke!! ale nie zapiepszam a vteca widze od swieta! ost jak byl klient ogladac auto zazyczyl sobie testow w aso hondy na cisnienie i wyszlo rowniutko po 12 na kazdym ... wiec nie mowcie ze jak bierze to od razu remont bo to nie jest tragedia

    a koledze ktoremu bierze ten litr na 1000 jak nie kopci pomyslal bym na wymiana oleju bo jeszcze zalezy na jakim jezdzisz i bedzie problem z glowy

    robilismy jakis czas temu crxa z wyscigow gorskich i tam siedzialo sobie b16a2 ktore nie mialo wcale uszczelniaczy a olej byl wymieniany po przejechaniu odcinka czy tam danych zawodow to jest max 200km jak dobrze pamietam bo jak auto wysoko sie kreci to nie mozna zaworow mocna scisnac bo bedzie lipa wiec sa luzne i kazdy jest zadowolony. a jezdzi na Castrolu TWS u uwaga TWS jest dobrym olejem ale dla bogatych ktorzy chca wymieniac olej co max 5000 km lub czesciej nie wierzycie pogadajcie z mechanikami rajdowymi :wink:

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    184

    Domyślnie

    U mnie w poprzednim civicu D15b2 to na 10tyś kilometrów brał 1litr oleju . Moim zdaniem jak bierze litr oleju na 1000kilometrów to jest bardzo dużo i coś jest nie tak . A w swiom nowym civem zrobiłem jka narazie 1600 km i nie zauważyłem żeby na bagnecie coś ubyło a motorek to 1.4 :wink:

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro
    narazie 1600 km i nie zauważyłem żeby na bagnecie coś ubyło
    jak zrobisz juz 5000km i nadal nic nie ubedzie to dziwne, chyba, ze nie wiesz co to HONDA i jezdzisz jak emeryt lub silnik nie ma smarowania.. :wink:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •