Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: D15Z8 pęcherze w zbiorniku wyrównawczym i inne

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    MB3 D15Z8
    Posty
    4

    Domyślnie D15Z8 pęcherze w zbiorniku wyrównawczym i inne

    Witam,
    mam Civica z silnikiem d15z8 z LPG i pewne niepokojące mnie objawy a mianowicie:
    - po odpaleniu samochód nie chodzi na wszystkie cylindry (dopiero przy przegazowaniu chodzi normalnie)
    - po wyciągnięciu wężyka ze zbiornika od płynu chłodniczego i wsadzeniu go do butelki z wodą idą pęcherzyki powietrza (po tym jak trzymam silnik na wysokich obrotach) znalazłem na forum że może to być objaw wydmuchanej uszczelki pod głowicą. Czy na 100%?
    - jakiś czas temu pojechałem w małą traskę i zaczęła świrować temperatura. Zagrzał się pod czerwoną kreskę, potem spadło, potem znów się zagrzał.
    Potem się to więcej nie działo. Co prawda nie jechałem nigdzie dalej...
    - widać nieznaczne ale jednak ubytki płynu chłodniczego (ok 0,5l na 1000 km)
    - pewnie to inna kwestia ale na LPG nierówno chodzi na wolnych obrotach tak jakby raz na jakiś czas zalewał się któryś cylinder. w dodatku lekko szarpie przy hamowaniu biegami. Ponoć LPG (Diego g3) jest dobrze wysterowane, ciśnienie dobrze ustawione.



    wymienione kable, świece, palec, kopułka
    Z góry dzieki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Awatar HEG8
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Dawid
    Auto
    Integra GSR B18C1
    Skąd
    Włocławek
    Posty
    1,095

    Domyślnie

    A termostat??

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    MB3 D15Z8
    Posty
    4

    Domyślnie

    fakt, termostat może być powodem świrowania temperatury. Ale to tylko jeden z objawów... w zasadzie to napisałem aby się upewnić czy to jest uszczelka... Kilkaset złotych drogą nie chodzi

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamNS Zobacz posta
    - po odpaleniu samochód nie chodzi na wszystkie cylindry (dopiero przy przegazowaniu chodzi normalnie)
    A na rozgrzanym pracuje równomiernie? Bo może to wypalone zawory od niewłaściwej LPG.
    Wiesz, który to cylinder? Na rozgrzanym odepnij przewód od świecy i zobacz czy praca silnika się zmieni jakoś znacząco.
    Ile masz przejechane na LPG?

    Cytat Zamieszczone przez AdamNS Zobacz posta
    - po wyciągnięciu wężyka ze zbiornika od płynu chłodniczego i wsadzeniu go do butelki z wodą idą pęcherzyki powietrza
    Niestety, ale to może być to co myślisz.

    Cytat Zamieszczone przez AdamNS Zobacz posta
    - jakiś czas temu pojechałem w małą traskę i zaczęła świrować temperatura. Zagrzał się pod czerwoną kreskę, potem spadło, potem znów się zagrzał.
    Jeśli temperatura rosła tylko na obrotach jałowych "na luzie" to zapewne masz za mało płynu chłodniczego.
    Jeśli natomiast rosła w trakcie jazdy "na biegu" to zapewne termostat.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    MB3 D15Z8
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    A na rozgrzanym pracuje równomiernie? Bo może to wypalone zawory od niewłaściwej LPG.
    Wiesz, który to cylinder? Na rozgrzanym odepnij przewód od świecy i zobacz czy praca silnika się zmieni jakoś znacząco.
    Ile masz przejechane na LPG?
    Na LPG przy rozgrzanym też jest problem natomiast na benzynie pracuje idealnie.
    A z LPG to była taka historia że 2 m-ce temu kupiłem tego Civica ze starą instalacją (na wężu do reduktora była śruba do regulowania gazu) i wymieniłem całą instalacje na używaną 4 letnią sekwencję. Zależało mi aby nie płacić 2,5 koła za nową sekwencję...

    Tak czy inaczej dzisiaj mam w planie wymienić pierścienie, uszczelniacze, rozrząd i uszczelkę ...

  6. #6
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Zrób test na co2 w układzie chłodzenia i będziesz wiedział na 100 % czy to upg.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamNS Zobacz posta
    A z LPG to była taka historia że 2 m-ce temu kupiłem tego Civica ze starą instalacją (na wężu do reduktora była śruba do regulowania gazu) i wymieniłem całą instalacje na używaną 4 letnią sekwencję. Zależało mi aby nie płacić 2,5 koła za nową sekwencję...

    Tak czy inaczej dzisiaj mam w planie wymienić pierścienie, uszczelniacze, rozrząd i uszczelkę ...
    Ciekawe podejście.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamNS Zobacz posta
    Na LPG przy rozgrzanym też jest problem natomiast na benzynie pracuje idealnie.
    A z LPG to była taka historia że 2 m-ce temu kupiłem tego Civica ze starą instalacją (na wężu do reduktora była śruba do regulowania gazu) i wymieniłem całą instalacje na używaną 4 letnią sekwencję. Zależało mi aby nie płacić 2,5 koła za nową sekwencję...

    Tak czy inaczej dzisiaj mam w planie wymienić pierścienie, uszczelniacze, rozrząd i uszczelkę ...
    Znam taki przypadek jak reduktor był dupny i puszczał gaz w układ chłodniczy :| Też leciały bąbelki, ale w 80% przypadkach to jednak oznacza UPG :|

  9. #9
    Użytkownik Awatar CRX1
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    CRX del Sol
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    1,277

    Domyślnie

    Jak LPG puszcza w ukł chłodzenia to wyrażnie czuć w płynie LPG . Zrób test na CO2 w ukł chłodzenia . Raczej wygląda to na UPG z opisu . Masz sladowe ilości płynu w cylindrze i przez to przy odpaleniu pracuje na trzech przez chwile , bo świeca jest zarzucona płynem chłodzącym .

  10. #10
    Użytkownik Awatar maaaster109
    Dołączył
    Oct 2014
    Auto
    EP1
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    323

    Domyślnie

    dla wszystkiego sprawdz cewke,swiece,przewody,kopulke...bo moze dostales felerne czesci czy cos. sprawdzic nie zaszkodzi. Ew mapy paliwa tez moga byc przyczyna, sprawdz sonde bledy...lepiej zaczac od prozaicznych rzeczy a potem zajac sie powarznymi wydatkami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •