Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Lambda sterująca

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Hubert
    Auto
    eg4 / mb3
    Skąd
    okolice Krakowa/
    Posty
    305

    Domyślnie Lambda sterująca

    Witam. Mam taki mały problem, który wyszedł dopiero teraz jak wymieniałem reduktor i wtryski LPG. Po wymianie oczywiście strojenie wszystkiego ale szło pod górkę bo sonda stygła. Po przegazowaniu i rozgrzaniu jej autokalibracja przeszła bez problemu. Kolega co mi to robił mówił że sonda stygnie i grzałka nie wyrabia. Sprawdzić ją tak jak manual opisuje czy w inny sposób? Od jakich silników szukać używki 4 żyłowej sondy?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Z tego co wiem sonda jest podgrzewana tylko przed uruchomieniem silnika. Później ogrzewają ją spaliny.
    Nie warto szukać używanej. Kup sobie uniwersalną sondę (4-przewodową) ale nową. Wtyczkę sobie przylutuj z tej co posiadasz i zaizoluj dobrze dwoma warstwami termokurczów. Posłuży do końca życia silnika.
    Sonda po 200k km jest już nieco "spowolniona" i dlatego nie warto używanej kupować.
    Można to porównać do kupowania używanych klocków hamulcowych, z tym, że sondy nie ocenisz na oko, a tylko oscyloskopem.

    Zarezerwuj sobie nieco więcej czasu na odkręcenie obecnej sondy. Może się przydać palnik do podgrzania.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Hubert
    Auto
    eg4 / mb3
    Skąd
    okolice Krakowa/
    Posty
    305

    Domyślnie

    A jeszcze jedno czy sondy 4- ro żyłowe w d serii są zamienne z sobą?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Raczej tak.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Hubert
    Auto
    eg4 / mb3
    Skąd
    okolice Krakowa/
    Posty
    305

    Domyślnie

    Bo żadnego błędu mi nie generuje a już naczytałem się jak to jest z tymi uniwersalnymi sondami. Pali mi tyle ile powinien a tylko w korkach i na światłach jak stoję i mam powłanczane wszystko tzn radio światła halogeny przednie dmuchawę ogrzewanie szyby to deko wariuje mi sonda i przez to obroty troszkę skaczą jakieś minimalne wartości na zegarze ale troszkę czuć jak trzęsie autem

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Sonda uniwersalna to ta sama sonda co dedykowana. Różnica jest tylko taka, że ta pierwsza nie ma wtyczki a dedykowana ma wtyczkę i płacisz za to 100 zł.
    Generalnie są dwa typy sond: napięciowe i oporowe. My mamy napięciowe, a więc cyrkonowe jeśli dobrze pamiętam.

    Żeby ECU zgłosił błąd to sonda musi być już albo martwa albo prawie martwa.
    Dla komputera nie ma różnicy czy sonda jest już "zmęczona" i powoli reaguje czy nówka sztuka z natychmiastową reakcją.

    Cytat Zamieszczone przez djhubertusss Zobacz posta
    wariuje mi sonda
    co przez to rozumiesz? Sonda lambda nie odpowiada za regulację obrotów na biegu jałowym.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Hubert
    Auto
    eg4 / mb3
    Skąd
    okolice Krakowa/
    Posty
    305

    Domyślnie

    chodziło mi o to że stygnie i przez to wydłuża mi czasy wtrysków gazowych

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •