Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dolot ze zderzaka

  1. #1
    Użytkownik Awatar maaaster109
    Dołączył
    Oct 2014
    Auto
    EP1
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    323

    Domyślnie Dolot ze zderzaka

    Pany kminie czy nie zrobić sb dolot powietrza ze zderzaka do oem puszki. I teraz wyjscie dolotu przy zderzaku trzeba by chyba bylo zakonczyc grzybkiem, bo jezdze czesto i gesto bo żwirówkach i polnych drogach i zeby nie wpadaly syfy do rurki amelinowej? dobrze mysle?

  2. #2
    Użytkownik Awatar sweet
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MC2+JRSC
    Skąd
    Poznań
    Posty
    481

    Domyślnie

    Jak masz filtr w OEM puszce to co Ty chcesz kombinować dalej? Myślisz, że syf i kamienie będzie ciągnąć jak odkurzacz przez ten wlot? Poszukaj w tym dziale albo ogólnie na forum tematów o dolotach ze zderzaka, zaoszczędzisz sobie i nam czasu na kolejne pytania o długość, średnicę, miejsce poprowadzenia spiro

  3. #3
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Jest wiele tematów, możesz nie wierzyć ale tak jest wiem że nie tak łatwo znaleźć wszystkie potrzebne info.
    Ja mam zamontowany dolot z miejsca halogenu i zrobiony do tego Air-Duct, zobacz w moim temacie.
    Lecz ja mam inny zderzak w przed-lifcie i było to najlepsze z możliwych miejsc.

    Przy dolocie do seryjnej puszki wzrośnie hałas silnika wewnątrz jak będziesz wciskać dużo gazu, lecz nie jakoś bardzo, dopiero po zamontowaniu stożka z odgrodzeniem + nawiew; jest prawdziwe darcie mordy z dolotu.

    Co do zasysania różnego dziwactwa to nie ma żadnych problemów, jeżeli śmigasz po drogach żwirowych i polnych drogach to po prostu będziesz częściej zmieniać filtr powietrza, wnętrze spiro rury również będzie delikatnie osmolone.
    Ja mam takie rozwiązanie 2 lata i jak na razie nic złego się nie stało, lecz ja nie jeżdżę autem po żwirach i takich tam
    Oczywiście należy bardziej uważać na głębokie kałuże, co do jazdy w duży deszcz to również nie ma żadnego problemu bo tam nie panuje ciśnienie jak w odkurzaczu

  4. #4
    Użytkownik Awatar maaaster109
    Dołączył
    Oct 2014
    Auto
    EP1
    Skąd
    Ostrołęka
    Posty
    323

    Domyślnie

    Co to jest Air-Duct? i jak zakonczyc taki dolocik przy zderzaku? tam jest jakas guma?

  5. #5
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Air-Duct - chwytak powietrza inaczej masz w moim temacie wszystko, tyle że jak masz halogeny to musisz zrobić np. dziurkę w zderzaku zakończoną bass-refleksem chociaż to trochę słabo wygląda

    http://www.civicklub.pl/forum/showth...=1#post2409781

  6. #6
    Użytkownik Awatar leigimas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Marek
    Auto
    Ej2/Mb6/MC2/Ep3/Cl
    Skąd
    Toruń
    Posty
    651

    Domyślnie

    Na temat dolotów jest tyle tematów że nie ma co poruszać tego tematu, użyj wyszukiwarki a na pewno znajdziesz pytania na wszytskie nurtujące Cie pytania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •