Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Hak do aerodecka

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie Hak do aerodecka

    Witam wszystkich :-) Mam pytanie czy hak z hatchbacka 5d będzie pasował do aerodecka ?? Planuję założyć hak i jest problem z zakupem odpowiedniego haka jest też wiele sprzecznych opinii sprzedawców i ludzi co zajmują się montażem haków. W jednej firmie mi powiedzieli że wogóle nie robią do kombiaków i mi nie założą. Może ktoś by mi podpowiedział jaki hak kupić ? Pozdrawiam Jacek.
    Ostatnio edytowane przez jacekd13b2 ; 20-07-15 o 14:15

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    mam ten w swoim Aerodecku: http://allegro.pl/hak-holowniczy-hon...554657430.html od marca tego roku
    pasuje idealnie bez cięcia zderzaka, co do wad jest jedna lub dwie ale małe:
    - w zestawie brakowało 3 nakrętek (nie robiłem z tego problemu bo w zapasach domowych coś dobrałem)
    - spinki do przewodów nadają się do śmietnika
    przy lewym słupku bagażnika jest kostka do haka albo szukasz oemowej żeńskiej i wpinasz ładnie w wiązkę albo obcinasz tą na aucie i wszystko ładnie lutujesz, ja wybrałem drugą opcję. Generalnie montaż banalnie prosty oczywiście radzę z kluczem dynamometrycznym no i trzeba zdjąć albo odchylić wydech końcowy aby 2 śruby dokręcić.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dzięki właśnie się zastanawiałem nad kupnem takiego :-) no zapewne trochę roboty jest z założeniem haka :-)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    Wie ktoś może czy od 5D jest identyczny hak jak w kombi? W sklepie mogę bez problemu taki kupić lecz gość twierdzi że nie będzie pasować bo kombi jest dłuższy.. A w drugim sklepie gościu proponuję mi taki hak że to niema znaczenia jakie nadwozie i że będzie pasował.. Coś musi być chyba na rzeczy z ta długością auta.. Hak montowany jest do podłużnic a te są w kombi dłuższe raczej więc nie na logikę będzie za krótko.. Hehe może ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie :-)

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekd13b2 Zobacz posta
    Dzięki właśnie się zastanawiałem nad kupnem takiego :-) no zapewne trochę roboty jest z założeniem haka :-)
    mi jako że amator z kanałem, zajęło wszystko jakieś 3 godziny

  6. #6
    Użytkownik Awatar jawasaki
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic MB4
    Skąd
    Myszków
    Posty
    418

    Domyślnie

    W kombiaku jest inny zderzak który jest dłuższy jak i jego cała dupa jest dłuższa - z tego powodu hak z hb nie pasuje do kombi i na odwrót , zamów na allegro z dedykacją do areodecka - , roboty nie ma dużo - tylko ściągnąć zderzak , odkręcić pseudo-strefozgnioty z podłużnic , wkładasz całą konstrukcję która trzyma się na 4 śruby , wiązkę masz wyprowadzoną przy lewej tylnej lampie specjalnie pod hak (przy lampie będzie jeszcze jedna wtyczka owinięta izolacją) tam masz wszystko co potrzeba. Jest nawet zaślepka plastikowa żeby kable przeprowadzić.

    Sam niedawno montowałem hak - z tym ,że ja kupiłem używkę z złomu , byle tabliczka była , a w tym żelastwie co niby ma się popsuć ,żeby od razu nowe kupować. jak zardzewiałe to zedrzeć rdze wiertarką pomalować z pędzla i tak wszystko pod zderzakiem jest .

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    civic b18c4 aero
    Skąd
    Łomża
    Posty
    84

    Domyślnie

    Dzięki właśnie o taką konkretną odpowiedz mi chodziło. zamówie na allegro dedykowany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •