Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z obrotami na gazie

  1. #1
    skorek
    Gość

    Domyślnie Problem z obrotami na gazie

    Witam
    Moj problem polega na tym ze moja hondzia ma bardzo male obroty na gazie.Na benzynie pracuje pieknie ok.800 obr. a gdy przełacze na gaz obroty spadaja na 500 ale nizej.
    Bylem u gazownika ktory powiedzial mia ze trzeba zregenerowac parownik.Tak tez dzis zrobiłem.Wymieniłem zestaw naprawczy w parowniku Tomasetto i dalej ten sam objaw.Miałem juz wiele aut z gazem i nigdy takiego problemu.Kreciłem parownikiem we wszystkie strony i niestety dalej to samo.Zastanawiam sie czy mikser jest odpowiedni.Moze ktos z was ma gaz w takim samym modelu hondy i mi poradzi jak rozwiazac problem?
    Centralka gazowa to Stefanelli ale chyba nie jest podłaczona.po prostu jakis bybel zeby wygladało ze ma troche elektorniki.Filterek gazu równiez wymieniłem.

  2. #2
    Użytkownik Awatar TDP
    Dołączył
    May 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    996

    Domyślnie

    a jaki masz gaz sekwencyjny ? czy taki zwykly za 1200 pln ?
    u mnie chodzi idealnie

  3. #3
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    jak sekwencja i mikser? To podstawowa instalacja... ale niestety nie potrafię Ci pomóc

  4. #4
    Użytkownik Awatar Pawel
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    EJ9 B18C4
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    237

    Domyślnie

    Spróbuj pokręcić regulacja wolnych obrotów, na rysunku masz narysowane, w którym miejscu się znajduje.
    Chodzi o „WKRĘT REGULACJI OBROTÓW BIEGU JAŁOWEGO”



    Mam nadzieje ze pomoże u mnie pomogło...

  5. #5
    skorek
    Gość

    Domyślnie

    Jest to zwykła instalka.Montował ją poprzedni własciciel.Zastanawiam sie czy regulacja biegu jałowego pomoze skoro na benzynie chodzi idealnie.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Pawel
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    EJ9 B18C4
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    237

    Domyślnie

    Spróbuj, przekręć z pół obrotu jak będzie chodził na gazie i zobaczysz czy obroty wzrosną jak nic się nie zmieni to zawsze możesz cofnąć te pół obrotu jak było. U mnie tez tak było ze na gazie spadały prawie do zera i nawet gasł czasem, a na benzynie było spoko...

    PS. Tez mam zwykła prosta instalacje...

    Dwa. Może być zanieczyszczona przepustnica i tez tak się może dziać, bo gaz w zwykłej instalacji wchodzi do silnika razem z powietrzem przez przepustnice...

  7. #7
    skorek
    Gość

    Domyślnie

    Ok Pawel jutro wyczyszcze przepustnice i sprobuje podregulowac bo juz dzis nie mialem czasu zeby to zrobic .Zdązyłem zrobic samodiagnostyke i wywala mi dwa błedy 3 oraz 14.
    Mozecie mi napisac jak je usunac i czy powinny one wystepowac przy zalozonej instalacji gazowej?
    dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.

    [ Dodano: Sob 22 Paź, 2005 ]
    No Panowie problem wreszcie znikł.Wyczysciłem przepustnice kupiłem nową uszczelke do niej i jest ok.Obroty idealne tak ja na benzynie.Pawel należą Ci sie podziekowania za rade.d
    Reszcie zainteresowanych tez dziekuje za odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •