Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Konserwacja podwozia

  1. #1
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie Konserwacja podwozia

    Mam pytania dotyczące konserwacji podwozia. Będę używał do tego środka Boll z pomocą kompresora. Problem jednak zaczyna się nieco wcześniej. Mianowicie, czy trzeba zmatowić powierzchnię przed nałożeniem środka do konserwacji (nie widziałem info u producenta)? Pytanie drugie: na progu mam drobne ślady rdzy wielości ziarenek piasku (korozja typu drobny odprysk na masce). Czy drzeć to papierem do żywego, czy może nie przejmować się tym i nałożyć środek? Ewentualnie przyjechać to papierem ściernym na równo i dać kropeczki podkładu? Progi są na tyle ładne, że szkoda mi ich całych drzeć do metalu, ale jednak wolę się upewnić co do tych punktów drobnej korozji. Auto mam już ok 5 lat i nie zabezpieczałem jeszcze progów i są całe, więc może nie będzie tak źle?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Subtil
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Robert
    Auto
    Kangoo
    Skąd
    Malmö
    Posty
    667

    Domyślnie

    Nie trzeba matowic jezeli to podloga, wystarczy dobrze wyczyscic i odtluscic powierzchnie. Pamietaj zeby do podwozia kupic 'Srodek do konserwacji podwozia' a tylko na progi baranka lub konserwacja karoserii. Ja nawet drobne oznaki korozji zdzieralem do golej blachy a pozniej podklad. Jezeli dasz konserwacje na zaczatki rdzy to ona jej nie zatrzyma a tylko zamaskuje wiec earto to zrobic porzadnie tym bardziej ze koszt podkladu i krazka sciernego znikomy

  3. #3
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Bardziej chodziło mi czy matować elementy lakierowane tj. progi lub fragmenty pasa tylnego, które to mam w bazie i bezbarwnym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •