Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: D15Z8 ogranicznik prędkości ??

  1. #81
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    MaRs jestes z lodzi, z checia podmienie sie na kompa, bo az nie chce mi sie wierzyc ze jest jakis kaganiec w naszych hankach(a to chyba jedyna mozliwosc sprawdzenia tego), ja swoja latalem 210km/h na starej skrzyni wiec mozesz sprobowac.

  2. #82
    Użytkownik Awatar ForestG
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D 1.5 v-tec
    Skąd
    -
    Posty
    178

    Domyślnie

    to by rozwiązało spór raz na zawsze

  3. #83
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Łódź
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu i pogoda się poprawi, to możemy faktycznie sprawdzić czy jest różnica

  4. #84
    Użytkownik Awatar Coke
    Dołączył
    Jun 2008
    Auto
    Astra I Cabrio
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    874

    Domyślnie

    moim D14A4 na prostej 185, z lekkiej górki 195.

    Zastanawia mnie za to inna rzecz, co się stanie jak się przekroczy prędkość która jest w indeksie prędkości opon? Na stronie opony.com piszą że opona ulegnie zniszczeniu, ale to chyba nie może być prawda? Miałem okazję jechać na oponach H czyli do 210 do tego zimówki Kleber. Rozbujałem auto do 230 i nic nie wybuchło ;P

    Zdażało się Wam przekraczać to co jest na Waszych indeksach na oponach?

  5. #85
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Łódź
    Posty
    24

    Domyślnie

    Przecież opona nie "wybuchnie" od razu po przekroczeniu prędkości indeksowej. Wydaje mi, się ze gdybyś przejechał kilkaset albo i więcej kilometrów z taką prędkością to coś mogłoby się stać. Zresztą producenci mają jakiś margines błędów, więc chyba przekroczenie o 20km/h jest spokojnie dopuszczalne.

  6. #86
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    spokojnie da rade... no chyba ze masz malo wiatru w kolach to boki opony moga sie za bardzo rozgrzac i rzeczywiscie strzelic...
    produceci opon zalecaja nawet podpompowac oponki na autostrady... z reszta honda tez pisze na slubkach ze przy predkosciach okolo 160, nalezy nabic 2,6bara wiec o czyms to swiadczy

  7. #87
    Użytkownik Awatar ForestG
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D 1.5 v-tec
    Skąd
    -
    Posty
    178

    Domyślnie

    Im większe ciśnienie w kołach tym mniejsze opory toczenia opona mniej pracuje(odkształca się) i mniej się grzeje. Pamiętajmy też że czasem liczniki przekłamują bo klient ma na przykład nie seryjne gumy. Producenci opon ze względu na bezpieczeństwo dają szeroką tolerancje. Znaczy dolna ochyłka napewno jest równa zero a górna pewnie 10% lub więcej wartości nominalnej...

  8. #88
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Auto
    Civic VI MB 37 99
    Posty
    35

    Domyślnie

    sorry za odkop, ale czy coś się rozjaśniło w tej kwestii szukałem gdzie indziej i nic za bardzo nie znalazłem. Mam te same objawy 5 bieg 6 k obrotów cofa się do 5,7 i tak w kółko 180-185, później próbowałem na 4 7 góra 7,5 i to samo więcej nie idzie, odcinki nie było.
    PS.Wszystkie filtry, płyny,oleje(skrzyni biegów został do wymiany), zawory,świece i przewody WN wymienione.

  9. #89
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic D15Z8
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    300

    Domyślnie

    Ja w swojej MB37 d15z8 114 km tez mam ograniczenie predkości, jade z gpsem wiec wiem ze licznik troche przekłamuje, ale przy 180 jest odcinka.

  10. #90
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Demony prędkości pamiętajcie, że auta, którymi tak latacie są jak z kartonu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •