Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Wątek: D15Z8 ogranicznik prędkości ??

  1. #21
    Użytkownik Awatar spid3r
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Patryk
    Auto
    MB3
    Skąd
    japansquad
    Posty
    94

    Domyślnie

    Ok... W takim razie jak przyjadę do Polski podjadę do swojego mechanika i z nim pogadam
    Drogi Grześku... co do tego V-max nie masz się co przejmować bo raczej każda Hania z silnikiem 1.4 i 1.5 powyżej 180 to już się musi rozbujać ja poprzednią moją Hanię 1.4 90 km na autostradzie rozbujałem do 200 z malutkim hakiem ale prawda jest taka, że od 175 do już bardzo ciężko szła

  2. #22
    Użytkownik Awatar bobibagno
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    D16B2 --> B18C4
    Skąd
    Pajęczno
    Posty
    255

    Domyślnie

    Mówcie mi Bobi

    Wiec kolego qba1983 chyba masz racje
    Do 180 to fajnie przyspieszal i potem przez chwile wydawalo mi sie ze stanol w miejscu i nie potrzebnie wbilem ten 5 bieg. Z drugiej strony tak sobie mysle ze zapewne lepiej bylo by robic testy na dlugiej trasie bo ja sie rozpedzilem przejechalem chwile z predkoscia 180 i juz powoli hamowalem.

    Ale troszke podniesliscie mnie na duchu

  3. #23
    Użytkownik Awatar zed
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    SW
    Skąd
    Świercze/Pułtusk
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spid3r Zobacz posta
    Ok... W takim razie jak przyjadę do Polski podjadę do swojego mechanika i z nim pogadam
    Drogi Grześku... co do tego V-max nie masz się co przejmować bo raczej każda Hania z silnikiem 1.4 i 1.5 powyżej 180 to już się musi rozbujać ja poprzednią moją Hanię 1.4 90 km na autostradzie rozbujałem do 200 z malutkim hakiem ale prawda jest taka, że od 175 do już bardzo ciężko szła
    To 200 km/h to anglikiem 1.4?Jak tak to chyba na 13''... Swoja poprzednia mb1 1.6 po modach na 16'' jechalem 210 pewnie by sie bujnela jeszcze te kilka km/h wiecej ale mysle ze skrzynia w d16y3 juz sie konczyla przy takich predkosciach. Sory za lekki OT Pzdr

  4. #24
    Użytkownik Awatar spid3r
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Patryk
    Auto
    MB3
    Skąd
    japansquad
    Posty
    94

    Domyślnie

    nie nie... to 200 to było 3 drzwiowym civicem VI gen.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Jacek
    Auto
    MB6
    Skąd
    WPR
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam,

    W mojej poprzedniej MB37 było bardzo podobnie jak u Ciebie, nawet pisałem o tym tutaj.
    W moim przypadku również nie mogłem znaleźć winy w silniku. Świeże filtry, olej, świece, regulowane zawory, sprawdzany rozrząd itp. - jednym słowem wszystko w porządku.
    Z racji, że nie często jeżdżę autostradami odpuściłem temat zostając z przeświadczeniem, że to komp ogranicza prędkość.
    Ostatnio edytowane przez yacq ; 20-08-08 o 11:10

  6. #26
    Użytkownik Awatar gregorion
    Dołączył
    Mar 2008
    Auto
    MA8 D14A5
    Skąd
    szczecin
    Posty
    47

    Domyślnie

    ja mam tylko 90km po odetkaniu i na starej skrzynce szla spoko 180 i jeszcze pare by poszla tylko droga mi sie konczyla. Teraz na nowszej skrzynce(lecz dluzszej niestety ) 195 dobilem i juz nie bardzo miala sile dalej... ale mam tylko 1.4.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Auto
    D14A5 MA8
    Skąd
    Białystok
    Posty
    54

    Domyślnie

    Co do długości przewodów na sondzie to trzeba sprawdzić spadek napięcia na samym przewodzie. Jak wiecie napięcie na sondzie "pływa" w zakresie od 0V do 1V [V-Volt]. Jeżeli spadki napięć na przewodach będą znaczące to odczyt z takiej sondy nie będzie właściwy. Duży wpływ mają także połącznia lutowane, gdzie nieprawidłowe lutowanie może wprowadzić dodatkowe spadki napięć.

    Co do vmax. to po odmuleniu idzie mi praktycznie tyle samo co przed. Mianowicie do 160km/h szybko leci kolejne 15km/h muli i dalej nie idzie. Może ktoś wie o co kaman. Także max speed jaki udało mi się wykrzesać to 175km/h Dodam że przewody, kopułka,świece, zapłon, sonda OK. Silnik D14A5 180 tyś przebiegu, "nie bierze" oleju.

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    pszczyna
    Posty
    1

    Domyślnie

    nie zapominajcie że liczniki w samochodach trochę przekłamują , im szybciej się jedzie tym większe różnice między wskazaniami licznika a danymi z radaru co widziałem w testach , niektóre auta oszukują nawet o 15 km\h
    sam mam b15z3 ale jazda 180 albo więcej tak lekkim autem to proszenie się o kłopoty.vectrą b 1.8 rozpędziłem się do 190
    ale przy takiej prędkości auto nie reagowało tak pewnie na ruchy kierownicy a po puszczeniu gazu zwolniło jakbym wyrzucił spadochron.

  9. #29
    Użytkownik Awatar Dedis
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Mitsu Colt 1.6
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    198

    Domyślnie

    mój brat ma 5D D15Z8 i ma takie samo ograniczenie o jakim mówi autor wątku.
    tzn przy 190km/h jest koniec przyspieszenia (auto idzie, idzie, idzie i dup... koniec jakby doszedł do odcinki)
    u niego dzieje się to na 5tym biegu bo ma włożoną jakąś inną skrzynię (na 4ce jest odcięcie przy 180kmh - 7200rpm, na 5tce przy 180 jest 5,5tys zamiast 4,5tys rpm) ale w każdym razie nie da się przekroczyć 190kmh.
    brat pytał w jakiejś firmie zajmującej się elektroniką, licznikami, ogranicznikami i powiedzieli, że mogło to wyjść z fabryki.
    auto jest sprowadzone z austrii. rok 97.

    pzdr

  10. #30
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    Ludzie o czym wy mówicie, jakie ograniczenie prędkości, 1.4 ma w papierach Vmax 175, więc proszę was, to tylko 90HP
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •