Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: B18c4 problem z szarpaniem auta.

  1. #11
    Użytkownik Awatar Piotreczek12
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic MC2 B18c4
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    46

    Domyślnie

    kolega chublik może mieć rację, miałem przez dłuższy okres luźną klemę i to właśnie ( - ) ruszała się a ( + ) była na śrubę gdzie taki moduł można dostać ?

  2. #12
    Użytkownik Awatar autentyk
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    ByloEgB18 jest Mc2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam to napewno moduł miałem to samo ledwie z nad moza wróciłem 200 km męki w trasie wymieniłem moduł koszt 80 zł w ic po rabacie i po problemie. Zapasowy już wożę ze sobą w schowku.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    Jakiej firmy moduły kupujecie?

  4. #14
    Użytkownik Awatar autentyk
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    ByloEgB18 jest Mc2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    35

    Domyślnie

    W ic są firmy mobiletron ja na takim jeżdzę , z tego co pamietam to musiałem śruby mocujące trochę zeszlifować bo nie wchodziły pozatym jest ok już prawie rok śmigam.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    napisz do haparts chyba coś maja w dobrego w dobrej cenie

  6. #16
    Użytkownik Awatar Piotreczek12
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic MC2 B18c4
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    46

    Domyślnie

    problem z szarpaniem rozwiązany, potrzebuje czujnika położenia wałka rozrządu, gdzie to dostane ? bo nigdzie tego nie mają

  7. #17
    Użytkownik Awatar autentyk
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    ByloEgB18 jest Mc2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    35

    Domyślnie

    Zadzwoń do Jhm , ja kiedyś robiłem u nich skrzynie i zgadzałem się z człowiekiem ze mi padł właśnie ten czujnik i wymieniłem cały aparat a on mi powiedział ze ma aparaty na części i wymienia same czujniki wiec powinien coś miec tu znajdziesz nr www.jhm.com.pl

  8. #18
    Użytkownik Awatar Piotreczek12
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic MC2 B18c4
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    46

    Domyślnie

    dzięki bardzo

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Auto
    MB6
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cześć Panowie, podepnę się do tematu, ponieważ mam podobny problem lecz nie identyczny. Ostatnio jadąc Hanką zgasła i już nie odpaliła... a że jakiś czas temu miałem podobny problem i po wymianie modułu, kopułki oraz cewki problem został wyeliminowany to tu też postąpiłem podobnie i wymieniłem moduł, ponieważ cewka po przemierzeniu wyszła ok.
    Po wymianie modułu i przy okazji palca auto odpaliło i wszystko wydawało się OK, jednak po przejechaniu 30km auto zaczęło strasznie szarpać, strzelać, kichać itp. Jedynie na niskich obrotach chodzi równo. Co jeszcze dziwnego obrotomierz strasznie szaleje skacze od 0 do kilku tysięcy. Co może być przyczyną? Z czego podawany jest sygnał na obrotomierz? (myślę, że to będzie miało związek) przed wymianą modułu robiłem samodiagnostyke, jednak nie miałem żadnych błędów. Może to właśnie jakiś czujnik położenia wałka rozrządu, czy też wału?

  10. #20
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KRTeam Zobacz posta
    Cześć Panowie, podepnę się do tematu, ponieważ mam podobny problem lecz nie identyczny. Ostatnio jadąc Hanką zgasła i już nie odpaliła... a że jakiś czas temu miałem podobny problem i po wymianie modułu, kopułki oraz cewki problem został wyeliminowany to tu też postąpiłem podobnie i wymieniłem moduł, ponieważ cewka po przemierzeniu wyszła ok.
    Po wymianie modułu i przy okazji palca auto odpaliło i wszystko wydawało się OK, jednak po przejechaniu 30km auto zaczęło strasznie szarpać, strzelać, kichać itp. Jedynie na niskich obrotach chodzi równo. Co jeszcze dziwnego obrotomierz strasznie szaleje skacze od 0 do kilku tysięcy. Co może być przyczyną? Z czego podawany jest sygnał na obrotomierz? (myślę, że to będzie miało związek) przed wymianą modułu robiłem samodiagnostyke, jednak nie miałem żadnych błędów. Może to właśnie jakiś czujnik położenia wałka rozrządu, czy też wału?
    Moduł

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •