Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: mój nowy - Civic 5D 1997, 114KM, 1.5

  1. #11
    Użytkownik Awatar Gunner82
    Dołączył
    May 2016
    Imię
    Sławek
    Auto
    JAZZ
    Skąd
    Poznań
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartko Zobacz posta
    Jesteś tego pewien?
    Nie chce Ci psuć humoru, ale u handlarzy to jest słynna śpiewka.
    Nie chciałem tego pisać ;-)

  2. #12
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Pierwsze. Honda kiedyś żadnego shella nie lała i nie leje o ile wiem, chyba, że zmienili.
    Drugie. Mi syntetyk cały czas wypala uszczelniacze, blok już lekko na wylot, ale to zaspawam sobie ; -) A tak poważnie to ile koledzy mają lat? Po 80? Pokolenie polonezów? Aż dziwne, że taka branża i takie bzdury gadają. Każdy olej ma dodatki myjące, ale 5W na pewno nie ma bardziej żrących. Pod obciążeniem 5W40 ma taką samą lepkość jak 10W40.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    Po co przechodzic z polsyntetyka na syntetyk? Moze mi ktos wytlumaczyc?

  4. #14
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Po to, że np. w zimę jest mniej gęsty, że silnik przy rozruchu ma łatwiej? I że 10W to minerał prawie w całości, szybko się utlenia? Po co leją do nowych 0W, 5W. Od razu 15W, 20W bym lał. Jak ktoś chce, przecież nikt nikogo nie zmusza.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    19

    Domyślnie

    Byłem u mechanika i polecał jednak nie lać syntetyku jak już został zalany olej półsyntetyczny.
    Motywował to tym że:
    1. Nie wiadomo jak długo silnik jeździ na oleju półsyntetycznym - i z jakiego powodu został zalany.
    2. Moje przebiegi będą rzędu 10 000 rocznie - a olej i tak trzeba wymieniać co rok, więc spokojnie półsyntetyk na taki przebieg się sprawdzi.

    co sądzicie o oleju: Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40... wyczytałem że to ponoć lepszy wybór niż Castrol Magnetic 10W-40.
    Znalazłem to tutaj:
    http://www.civicklub.pl/forum/archiv.../t-154445.html


    teraz natomiast główkuje na temat rozrządu:

    będę wymieniał rozrząd, chyba że mi Honda z Niemczech odpisze kiedy go wymieniała.
    mechanik mi powiedział około 800zł za komplet z robocizną, czy to średnia cena?
    Jakiej firmy rozrząd polecacie do tego samochodu?
    Ostatnio edytowane przez songo ; 21-06-16 o 15:25

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Zostań przy 10W40, ale lej coś dobrego.
    Cytat Zamieszczone przez songo Zobacz posta
    Jakiej firmy rozrząd polecacie do tego samochodu?
    Firmę niech sobie wybierze mechanik. Koniecznie kupować jako kompletny zestaw. Masz wtedy jako taką gwarancję.
    Cytat Zamieszczone przez songo Zobacz posta
    co sądzicie o oleju: Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40... wyczytałem że to ponoć lepszy wybór niż Castrol Magnetic 10W-40.
    Motul OK, ale uwaga na podróby.

    Cytat Zamieszczone przez songo Zobacz posta
    mechanik mi powiedział około 800zł za komplet z robocizną, czy to średnia cena?
    OK.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Matt_Btw
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Mateusz
    Auto
    JHMEK3 D15Z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    1,347

    Domyślnie

    Czy to jest ten Civic co na allegro stał od Pana rocznik 1939 ?
    http://allegro.pl/honda-civic-1-5-v-...190625531.html

    800 zl za rozrzad OK? Dobre sobie. Srednio ogarniety uczen wymieni w Hondzie rozrzad, a za graty na pasek Gates, pompa Dolz i napinacz blueprint do d15z6 zaplacilem 270 zl...
    Ostatnio edytowane przez Matt_Btw ; 21-06-16 o 16:43

  8. #18
    Użytkownik Awatar rafik54321
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    Civic VI 5D 97r 1.
    Posty
    422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez songo Zobacz posta
    Byłem u mechanika i polecał jednak nie lać syntetyku jak już został zalany olej półsyntetyczny.
    Motywował to tym że:
    1. Nie wiadomo jak długo silnik jeździ na oleju półsyntetycznym - i z jakiego powodu został zalany.
    2. Moje przebiegi będą rzędu 10 000 rocznie - a olej i tak trzeba wymieniać co rok, więc spokojnie półsyntetyk na taki przebieg się sprawdzi.

    co sądzicie o oleju: Motul 6100 SYNERGIE+ 10W-40... wyczytałem że to ponoć lepszy wybór niż Castrol Magnetic 10W-40.
    Znalazłem to tutaj:
    http://www.civicklub.pl/forum/archiv.../t-154445.html


    teraz natomiast główkuje na temat rozrządu:

    będę wymieniał rozrząd, chyba że mi Honda z Niemczech odpisze kiedy go wymieniała.
    mechanik mi powiedział około 800zł za komplet z robocizną, czy to średnia cena?
    Jakiej firmy rozrząd polecacie do tego samochodu?

    Co do oleju odradzam motul, u mnie się nie sprawdził, u kuzyna się nie sprawdził... Mi motul bardzo zwiększył zużycie oleju. Zaraz będą hasła "to podróba była" zgodziłbym się gdybym go kupił po przez allegro, a nie autoryzowanego dystrybutora...
    Bardzo pozytywne opinie ma LIQUI MOLY 10w40. Gdybym nie dobił silnika motulem to pewnie na nim bym jeździł. Na castrolu magnatecu jeździłem 2 lata, ładnie się sprawował.

  9. #19
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze Starletkę z 1996 zalaną 10W40 i zmieniam jej na 5W40 Elfa albo Orlena przy następnej wymianie. Jak rozsadzi silnik to zrobię zdjęcia ;-) Widzę jak na 10W w mrozy długo gaśnie kontrola ciśnienia i nikt mi nie powie, że to taki super olej. W lato, jesień, wiosnę jeszcze ok.

  10. #20
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt_Btw Zobacz posta
    Czy to jest ten Civic co na allegro stał od Pana rocznik 1939 ?
    http://allegro.pl/honda-civic-1-5-v-...190625531.html
    Jeśli to ta, to wygląda fajnie.
    A teraz niech kolega doliczy sobie (ale nie podkręcaj licznika! ) jeszcze 100 tys. km, żebyś był świadomy przebiegu. Ale nie katuj się tym jakoś szczególnie, +100 tkm u handlarza to norma, bo Polacy nie lubią aut z przebiegiem pow. 200 tkm
    A jeśli nie ma rdzy i rzeczywiście jest zadbana to będziesz się nią cieszył.

    Kierownica - moja była identycznie zużyta, obracała się na górze po prawej stronie, auto kupowałem z przebiegiem ok. 265 tkm

    800 zl za rozrzad OK? Dobre sobie. Srednio ogarniety uczen wymieni w Hondzie rozrzad, a za graty na pasek Gates, pompa Dolz i napinacz blueprint do d15z6 zaplacilem 270 zl...
    1000 zł zapłaciłem w ub. roku za:
    - UPG (oem) + planowanie głowicy
    - pompa wody GMB
    - pasek rozrządu, uszczelniacz wałka, uszczelka kolektora
    - króciec głowicy
    - płukanie układu
    - nowy płyn układu chłodzenia
    Koszt za części i robociznę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •