Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Pomocy, paragony faktury

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Czyli średnio 500 zł trzeba mieć. Jeśli za usługę rzeczoznawcy płaci ubezpieczalnia to spoko.

  2. #22
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Przydałby się jeszcze wpis od kogoś, kto to przerabiał na własnej skórze (czyli: niska wycena ubezpieczyciela -> wycena rzeczoznawcy -> jaka wypłata/jak wpłynęło na zmianę decyzji?)
    Kolega miałby większą pewność, że zamiast zbierania wielu kwitów wystarczy mu jeden.
    Zostałoby tylko zrobienie rachunku ekonomicznego.

    Mój przypadek był nieco inny, bo sądziłem się z ubezpieczycielem drogi powiatowej, na której uszkodziłem auto. Mimo bezsprzecznych dowodów odmawiali wypłaty. Ale jak pisałem - sądowi wystarczyła faktura pro-forma (+ fakt mojego użerania się ze s****ysynami z InterRisk przez prawie dwa lata; łącznie odzyskanie 1200 zł z odsetkami zajęło mi trzy lata...)
    Ostatnio edytowane przez Radzyn ; 30-06-16 o 10:12

  3. #23
    Użytkownik Awatar Panterek69
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Honda Civic VI Cou
    Skąd
    Kłodzko
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur[R] Zobacz posta
    Bardzo chętnie się o tym przekonam, być może w przyszłości innym forumowiczom się taka wiedza również przyda - jak tylko zakończysz sprawę, wrzuć proszę skany korespondencji z ubezpieczalnią.
    Nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie jak na wartość rynkową pojazdu względem "skarbowej" wpływa wymiana zużytego sprzęgła, akumulatora, lub wymiana uszkodzonego silnika na taki sam. Oraz jak ubezpieczalnia ustosunkuje się do modyfikacji układu hamulcowego pojazdu.

    Póki co chętnie zrealizował bym swap hebla i silnika legalnie - jak u Ciebie przebiegło homologowanie, ile kosztowało i gdzie w ogóle się z tym musiałeś udać ?
    Po pierwsze musisz kupić swap z homologacją nie jakieś chińskie podróby, reszta idzie prosto mechanik wymienia kilka śrub (pasuje idealnie) jedziesz na przegląd i po sprawie. To w drobnym skrócie

    Cytat Zamieszczone przez Ledres Zobacz posta
    Przecież jeśli kolizja była nie z Twojej winy to kasę dostaniesz z OC sprawcy. A wtedy już chyba nie ma znaczenia ile auto jest warte u ubezpieczyciela tylko ile faktycznie straciłeś. Jeśli uszkodziłeś w takiej kolizji felgę, która ma wartość np. 500 zł to rzeczoznawca dodaje tą wartość do wyceny i powinieneś tyle dostać za taką felgę. A nawet jeśli nie tyle to przynajmniej kwotę zbliżoną do wartości elementu. Dodajmy pozostałe wartości uszkodzonych elementów i mamy jakąś tam sumę.

    Bo po tym co napisałeś to rozumiem, że sprawcą nie jesteś Ty tylko inny kierowca więc kasę dostaniesz z jego OC.
    Zgadza się, nie ja jestem sprawcą, Tylko likwidacja szkody u ubezpieczyciela wygląda tak:
    -przyjeżdża "rzeczoznawca" ich! robi zdjęcia, i tyle. (on nic nie wylicza jest zwykłym pracownikiem)
    -zdjęcia trafiają do centrum ubezpieczeniowego AXA ubezpieczenia i tam X osoba sprawdza w jakimś kalkulatorze i tu się zaczyna bo liczą najtańsze egzemplarze na rynku czyli masz np mercedesa 2016 full opcja- to policzą mercedes 2016 ale oczywiście najtańszy
    -miałeś nowe sprzęgło? Masz papier ok nowe np 1000 zł minus amortyzacja 35% wypłacają, nie masz kwitu nic nie udowodnisz ani w sądzie ani nigdzie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Przydałby się jeszcze wpis od kogoś, kto to przerabiał na własnej skórze (czyli: niska wycena ubezpieczyciela -> wycena rzeczoznawcy -> jaka wypłata/jak wpłynęło na zmianę decyzji?)
    Kolega miałby większą pewność, że zamiast zbierania wielu kwitów wystarczy mu jeden.
    Zostałoby tylko zrobienie rachunku ekonomicznego.

    Mój przypadek był nieco inny, bo sądziłem się z ubezpieczycielem drogi powiatowej, na której uszkodziłem auto. Mimo bezsprzecznych dowodów odmawiali wypłaty. Ale jak pisałem - sądowi wystarczyła faktura pro-forma (+ fakt mojego użerania się ze s****ysynami z InterRisk przez prawie dwa lata; łącznie odzyskanie 1200 zł z odsetkami zajęło mi trzy lata...)
    Oto jestem dwa lata temu miałem identyczną sytuację lecz busem firmowym (szefa) ktoś wymusił mi i bam.
    Było jak zawsze przyjechał pracownik firmy sprawcy z OC "rzeczoznawca" choć ja bym go nazwał fotografem bo nie potrafi odróżnić JTD od TDI, przyszła wycena oczywiście niesamowicie zaniżona kilka tyś szok, oddałem sprawę do tej samej firmy co teraz papiery itp rzeczoznawca i wypłacili 19,5tyś szkody całkowitej oraz nagle się okazało iż szefowi się należy auto zastępcze, gdzie wcześniej nikt nie raczył poinformować. Więc wiem co robię
    Ostatnio edytowane przez Panterek69 ; 01-07-16 o 18:11

  4. #24
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panterek69 Zobacz posta
    Po pierwsze musisz kupić swap z homologacją nie jakieś chińskie podróby, reszta idzie prosto mechanik wymienia kilka śrub (pasuje idealnie) jedziesz na przegląd i po sprawie. To w drobnym skrócie
    Nie no padłem - odstaw twarde narkotyki

  5. #25
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panterek69 Zobacz posta
    ... oddałem sprawę do tej samej firmy... Więc wiem co robię
    No to chyba po problemie? Dlaczego to Ty masz szukać paragonów, jak to oni biorą prowizję?
    Rozumiem jeśli sam byś walczył, wypełniał druki, składał pisma, itd. Kasa zostaje w kieszeni.
    Ale jeśli pośrednik bierze % (znane mi przypadki zaczynają się od 10%) to niby za co? Za złożenie odwołania? (bo Ty dostarczasz paragony, na podstawie których odwołują się od zaniżonej wyceny)
    A może mają jakieś sposoby żeby kasa szybciej (niż w przewidzianych przepisami terminach) wpadła na konto?
    Rzuć światło na tę sprawę.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    No to chyba po problemie? Dlaczego to Ty masz szukać paragonów, jak to oni biorą prowizję?
    Rozumiem jeśli sam byś walczył, wypełniał druki, składał pisma, itd. Kasa zostaje w kieszeni.
    Ale jeśli pośrednik bierze % (znane mi przypadki zaczynają się od 10%) to niby za co? Za złożenie odwołania? (bo Ty dostarczasz paragony, na podstawie których odwołują się od zaniżonej wyceny)
    A może mają jakieś sposoby żeby kasa szybciej (niż w przewidzianych przepisami terminach) wpadła na konto?
    Rzuć światło na tę sprawę.
    Daj spokój, nic z tego nie będzie. Facet widzi Chińskie podróby swapów do Hondy, co wskazuje że ma słaby kontakt z rzeczywistością

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •