Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Problem z mocą, obrotami + strzelanie w wydech

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Jakub
    Auto
    Honda civic 1.4 iS
    Skąd
    Katowice
    Posty
    11

    Domyślnie Problem z mocą, obrotami + strzelanie w wydech

    Witam, mam ogromny problem z moją hondą ;/ silnik 1.4 iS 98'. Jak w temacie mam straszne problemy z obrotami, głównie na gorącym silniku, honda ma zamontowany lpg, jednak obstawiałbym, że niema to istotnego wpływu na takie zachowanie. Samochód przerywa przy przyspieszaniu na gazie jak i na benzynie, a przy 2-3 tys obrotów to jest masakra, muszę stopniowo, powoli wciskać gaz, żeby jechał. Na gazie przy gwałtownym zwolnieniu, i redukcji czy zatrzymaniu się lubi zgasnąć i później ciężko odpalić. Lubi strzelać z przodu, chyba w wydech, bo również w miejscu operując linką na luzie strzela w filtr powietrza. Byłem na regulacji gazu, jednak facet odmówił ponieważ stwierdził że jest coś nie tak z układem dolotowym (przepustnica), jednak była ona wymieniana wraz z czujnikami obrotów i jeszcze jakimś. Co prawda nie na nową, więc nie wykluczam tego. Przeszukuję internet, jednak nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, jedni piszą, że problem w przepustnicy, inni że w module zapłonowym, regulator ciśnienia paliwa, sonda lambda czy map sensor (jestem w tym zielony). Słyszałem też o przypadku, że zawiniał przełącznik gazu, ale czy to możliwe że takie rzeczy powoduje?

    Auto kupiłem od znajomych po taniemu, właśnie przez ten problem i chciałbym go szybko zlikwidować, jednak potrzebuję porad, nie wiem czy iść z tym od razu do mechanika, czy próbować działać samemu ( wiadomo jak działają mechanicy ) Dodam jeszcze że zapchany był filtr powietrza, został już wymieniony, no i pęknięta była obudowa filtra (nie wiem czy to ma jakiś wpływ na jazdę), którą już zakleiłem silikonem olejnym. Byłem na regulacji gazu, jednak facet odmówił ponieważ stwierdził że jest coś nie tak z układem dolotowym (przepustnica), jednak była ona wymieniana wraz z czujnikami obrotów i jeszcze jakimś. Co prawda nie na nową, więc nie wykluczam tego. Przeszukuję internet, jednak nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, jedni piszą, że problem w przepustnicy, inni że w module zapłonowym, regulator ciśnienia paliwa, sonda lambda czy map sensor (jestem w tym zielony). Słyszałem też o przypadku, że zawiniał przełącznik gazu, ale czy to możliwe że takie rzeczy powoduje?

    +Teraz nie chce odpalić.
    Ostatnio edytowane przez qqba96 ; 12-07-16 o 18:21

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    Kable, swiece, kopulka, rozdzielacz kiedy byly wymieniane?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Jakub
    Auto
    Honda civic 1.4 iS
    Skąd
    Katowice
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kable i świece świeżo po wymianie, kopulka i rozdzielacz szczerze nie wiem. Dzisiaj przeczytałem jeszcze trochę o resetowaniu komputera przez bezpiecznik, który również odpowiada za zegar i radio. No i u mnie ten zegar i radio nie działa, jutro to sprawdzę, ale chciałbym wiedzieć czy ten bezpiecznik może powodować, że autko tak świruje. Może jest przepalony i jakoś rozstroił ustawienia komputera. Jestem w tym zielony, więc nie wiem.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Moduł a aparacie zapłonowym do wymiany ;-)

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    honda ma zamontowany lpg
    możesz odpiąć i szczelnie zaślepić wężyki od wtryskiwaczy gazu, odłączyć kompa LPG od zasilania - żeby wykluczyć gaziarza-druciarza
    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    Lubi strzelać z przodu, chyba w wydech, bo również w miejscu operując linką na luzie strzela w filtr powietrza.
    no to albo w wydech albo w dolot. Jeśli strzela w dolot to masz rozrząd przestawiony, albo coś z aparatem zapłonowym
    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    Byłem na regulacji gazu, jednak facet odmówił ponieważ stwierdził że jest coś nie tak z układem dolotowym
    olej gaz, najpierw trzeba zdiagnozować usterki na benzynie

    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    pęknięta była obudowa filtra (nie wiem czy to ma jakiś wpływ na jazdę), którą już zakleiłem silikonem olejnym
    nie ma wpływu ale jeśli pęknięta była za filtrem to będzie Ci ciągnąć bród w dolot
    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    (przepustnica), jednak była ona wymieniana wraz z czujnikami obrotów
    w przepustnicy nie ma takiego czujnika, sygnał RPM jest z aparatu zapłonowego
    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    +Teraz nie chce odpalić.
    podmień cały aparat zapłonowy, na jakiś sprawdzony sprawny, nie grzebany

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Jakub
    Auto
    Honda civic 1.4 iS
    Skąd
    Katowice
    Posty
    11

    Domyślnie

    Strzela konkretnie w filtr powietrza. Za bardzo nie mam możliwości podmienienia aparatu zapłonowego bez wydawania pieniędzy, a chcę też ograniczyć zbędne koszty naprawy, więc będę próbował wykluczać kolejne rzeczy. A co z tym bezpiecznikiem BACK UP? Wymienić go?

  7. #7
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    Za bardzo nie mam możliwości podmienienia aparatu zapłonowego bez wydawania pieniędzy, a chcę też ograniczyć zbędne koszty naprawy, więc będę próbował wykluczać kolejne rzeczy
    W takim razie pozostaje zainwestować w szklaną kulę, bo wymiana aparatu moim zdaniem to najtańsza i najbardziej prawdopodobna opcja
    Cytat Zamieszczone przez qqba96 Zobacz posta
    A co z tym bezpiecznikiem BACK UP? Wymienić go?
    Wszystkie bezpieczniki powinny być całe, wymień. Jednak to nie jest na pewno przyczyną opisywanej usterki.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Jakub
    Auto
    Honda civic 1.4 iS
    Skąd
    Katowice
    Posty
    11

    Domyślnie

    Może najpierw sprawdzę cewkę czy coś? Jakieś rzeczy które da się sprawdzić bez wydawania pieniędzy? A co do tego bezpiecznika BACK UP, z tego co wiem jest on odpowiedzialny za radio, clock i jakieś tam sterowniki, a radio i zegarek mi nie działają.

  9. #9
    Użytkownik Awatar rafik54321
    Dołączył
    Dec 2014
    Auto
    Civic VI 5D 97r 1.
    Posty
    422

    Domyślnie

    http://chomikuj.pl/rafik54321/Civic+VI

    Tutaj masz pełen manual w języku polskim do angielki. Znajdziesz tam masę przydatnych schematów, intrukcji i wartości. Można powiedzieć że w tym pliku jest ok 70% wszelkich danych potrzebnych do tego auta

    W dziale 4 masz podane jak sprawdzać cewkę, naprawiać układ zapłonowy itp.

    W rozdziale 23, w podrozdziale "rozmieszczenie punktów zasilania i punktów masowych" masz podpunkt odnośnie bezpieczników (tych pod maską jak i tych pod kierownicą), który za co odpowiada. Sprawdzić.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Jakub
    Auto
    Honda civic 1.4 iS
    Skąd
    Katowice
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ok, zabieram znalazłem fajny artykuł na necie co do rozbioru aparatu zapłonowego, teraz jeszcze tylko chciałbym, aby ktoś pomógł mi jak odciąć całkiem gaz od mojej hondy, co konkretnie zrobić, żeby zachowywał się jakby był tylko na benzynie, bo chciałbym wykluczyć ewentualne problemy z gazem przy tej usterce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •