Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wymiana oświetlenia kokpitu (VSA, AC etc..) w 5D - pytania

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie Wymiana oświetlenia kokpitu (VSA, AC etc..) w 5D - pytania

    Witam,
    zaczęły mi padać żarówki podświetlające przyciski w kokpicie (obieg powietrza, VSA etc...). Przymierzam się do ich wymiany, a ponieważ wiąże się to z demontażem całego kokpitu, za jednym zamachem chciałbym wymienić wszystkie jakie się tam znajdują. W związku z powyższym mam następujące pytania do kogoś, kto ten temat ogarniał:
    1. Czy operacja wymaga jakiejś ekwilibrystyki i masy czasu, czy też średnio rozgarnięty pacjent sobie z tym poradzi grzebiąc na parkingu przed blokiem przez jedną "browarogodzinę"?
    2. Ma ktoś symbole żarówek umieszczonych w kokpicie? W serwisówce od szczawia nie znalazłem, a wpisując w google czy na allegro znalezione na stronie Trafo wymiary żarówek (np. 7x3mm, 12V), wyskakują mi same pierdoły o LED-ach. (czyżby były już nieprodukowane zwykłe, małe żaróweczki???)
    3. Czy żarówki te da się zastąpić diodami LED? Jeżeli tak, to jakimi (symbol, nazwa, jakakolwiek podpowiedź..)?
    4. Ad p.3 - czy w ogóle warto? Gdzieś ktoś kiedyś pisał, że po podmienieniu żaróweczki na diodę LED, światło na przycisku "nie rozlewało" się tak jak w przypadku żarówki, tylko było bardziej punktowe co podobno trochę słabo wyglądało. Prawda to (chodzi o stronę praktyczną, nie teorię), czy też produkcja LED tak poszła do przodu, że LED i żarówka świecą tak samo?

    p.s. teraz tylko czekać aż padną żarówki od radia. Z tym to dopiero będzie jazda, bo trzeba demontować konsolę..


    Z góry THX i pzdr - Artur S.

  2. #2
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Witam,co prawda ja mam sedana ale mogę Ci powiedzieć tak że z mojego doświadczenia warto wymienić wszystkie żarówki za jednym razem na oryginały.Przerabiałem już zamienniki i nie polecam szybko padają i trzeba wszystko robić jeszcze raz, w radiu są raczej diody przy bynajmniej w 4d jedynie w panelu klimy są żaróweczki pojedź do aso niech Ci zamówią wszystkie i będzie z głowy.Jak padła jedna to zaczną już padać więc nie ma sensu robić tego na raty i ciągle rozbierać deskę(mimo że nie mam z tym problemu bo robiłem to ze 20 razy). Z diodami jest tak ze trzeba je piłować bo świecą punktowo i bardzo mocno(dla mnie lipa,ale to rzecz gustu)Oryginalne żaróweczki są drogie od 16 do 20 zł za sztukę ale jak wymienisz będzie na parę lat.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    18

    Domyślnie

    Czy panel od nawiewu i klimy (kolko) tez jest podswietlane? Pytam bo w mojej z 2008 (120tys) nic z tych przyciskow nie swieci i zastanawialem sie ze moze tak ma byc... Tak samo nie swieci przycisk skladania lusterek i blokowania szyb.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Arkao
    Dołączył
    Mar 2016
    Auto
    FK2 EXECUTIVE
    Posty
    32

    Domyślnie

    tak wszystko jest podświetlane, raz zdarzyło się, ze zgasły mi cały panel od klimy lecz uderzenie od góry w deske pomogło u mnie nie działa tylko podświetlenie przycisku VSA (2005r 150tys)

  5. #5
    Użytkownik Awatar vitia
    Dołączył
    Jan 2014
    Imię
    Witek
    Auto
    civic VIII
    Skąd
    Mielec
    Posty
    136

    Domyślnie

    u mnie tez od VSA a mam 169 tys

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    18

    Domyślnie

    Podobno w vsa nie dali zarowki specjalnie, ale jest na nia miejsce
    Przy okazji zapytam jak dostac sie do tych zaroweczek? Czy ten ciemny plastik wokol przyrzadow odchodzi z szybka wyswietlacza? Chcialym przy okazji okleic go jakas fajna folia, bo jak wiadomo rysuje sie i brudzi latwo.
    Ostatnio edytowane przez lukaszLU ; 13-08-16 o 21:10

  7. #7
    Użytkownik Awatar Saawrel
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic 5D 2,2 iCDTI
    Skąd
    Kraków/UK
    Posty
    738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkao Zobacz posta
    tak wszystko jest podświetlane u mnie nie działa tylko podświetlenie przycisku VSA (2005r 150tys)
    Wszystkie przyciski są podświetlane VSA również, oprócz tego od blokowania szyb na panelu bocznym kierowcy w drzwiach

    Cytat Zamieszczone przez lukaszLU Zobacz posta
    Podobno w vsa nie dali zarowki specjalnie, ale jest na nia miejsce
    Może w poliftach wyciągnęli żarówkę aby nie był przycisk widoczny?

    Cytat Zamieszczone przez lukaszLU Zobacz posta
    Przy okazji zapytam jak dostac sie do tych zaroweczek? Czy ten ciemny plastik wokol przyrzadow odchodzi z szybka wyswietlacza?
    Pomocną dłoń w demontarzu jak zawsze podaje Trafo zakładka z "demontaże" potem " Centralny Licznik" http://www.trafo.za.pl/honda/

    Cytat Zamieszczone przez lukaszLU Zobacz posta
    Chcialym przy okazji okleic go jakas fajna folia, bo jak wiadomo rysuje sie i brudzi latwo.
    Czarne elementy które chcesz okleić można zdjąć. Najpierw wymontujesz wszystkie przyciski a potem należy pogrzać plastikowe uchwyty ale to żaden problem.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    HC5D 1.8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    407

    Domyślnie

    Witam,
    może się komuś przydać: w sumie w kokpicie jest 7 żarówek, poniżej dane z wyceny jaką dostałem od Honda Plaza:
    1. 35301-SMG-E01 ŻARÓWKA (14V 60MA) - 1 szt.
    2. 35511-SMG-E01 ŻARÓWKA (14V 40MA) - 1 szt.
    3. 35851-SP1-901 ŻARÓWKA B, KLIN TYPU NEO (14V 1000MA) - 1 szt.
    4. 79509-SHJ-A01 ŻARÓWKA, KLIN TYPU NEO (14V 0.04A) - 1 szt.
    5. 79671-SW5-941 ŻARÓWKA, KLIN TYPU NEO (14V/80 MA) - 3 szt.

    Zwracam uwagę, że żarówki są 14V!

    Koszt w/w kompletu to 137,76PLN (sic!), ale kto bogatemu zabroni - ja zamówiłem i może za tydzień albo dwa zabiorę się za wymianę. Podobno komplet to żarówki+cokoliki w których są osadzone.
    Jeżeli ktoś chce, mogę na malia przesłać otrzymaną od HPlazy wycenę razem z rysunkami schematycznymi.

    Do lukaszLU: polecam wymianę kokpitu na wersję z polifta - ja tak zrobiłem i nie żałuję. Nie wygląda (subiektywnie) tak efektownie jak wcześniejsza, ale nie ma problemu z rysami. Zwróć tylko uwagę, żeby ilość otworów na przyciski się zgadzała.

    Pzdr - Artur S.
    Ostatnio edytowane przez Artur S. ; 14-08-16 o 17:24

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Auto
    FK2
    Skąd
    PL
    Posty
    35

    Domyślnie

    W ASO mają zasadę, że nie sztuka coś sprzedać tanio
    Ja wymontowałem panel, przepalone żarówki i zajechałem drugim samochodem po dobrze wyposażonego sklepu z częściami, jedna żarówka 1,5 zł.
    Przycisk VSA to była zagadka, bo wydawało mi się że nigdy nie świecił ale była tam przepalona żarówka z niebieskim kapturkiem, teraz ładnie świeci.

    BTW, kokpit z polifta się tak nie swieci i rysuje ale zdaje się, że ma więcej przycisków (czujniki parkingowe). Da się z tym żyć?

  10. #10
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szybkowar Zobacz posta
    ...
    BTW, kokpit z polifta się tak nie swieci i rysuje ale zdaje się, że ma więcej przycisków (czujniki parkingowe). Da się z tym żyć?
    Niekoniecznie ma więcej przycisków, kup ten element z polifta ale koniecznie z najbiedniejszej wersji wyp. Comfort.
    Ostatnio edytowane przez Civmann ; 15-08-16 o 22:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •