Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pomocy!!Wtyczka drzwi kierowcy honda MC2

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie Pomocy!!Wtyczka drzwi kierowcy honda MC2

    Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie wtyczki z wiązki kabinowej do drzwi od strony kierowcy!! Problem polega na tym ,że urwało się parę kabelków przy samej wtyczce i nie wiem , który gdzie był (Jaki kolor).Czy ktoś może wie jaki kolor gdzie idzie , może jakiś schemat kostki z kolorami itd. Nie działa mi zamek centralny dobrze , przekręcając kluczykiem drzwi (zamykam) wszystko ,kierunki nie sygnalizują mi zamknięcia drzwi, po paru sekundach centralny otwiera wszystkie drzwi i sam próbuje ponownie zamknąć i tak co około 30 sek. Dzięki bardzo za pomoc!!

  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Zobacz czy przypadkiem w kostce od strony drzwi nie idą kabelki w tych samych kolorach
    Będziesz miał jak na dłoni

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Zobaczę dzisiaj ,obyś miał rację!!

  4. #4
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    Zobacz czy przypadkiem w kostce od strony drzwi nie idą kabelki w tych samych kolorach
    Będziesz miał jak na dłoni
    Jest taka szansa bo w EJ9 kolory przewodów po obu stronach kostki drzwiowej są tych samych kolorów.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z oględzin !!!W drzwiach w kostce były takie same kolory oprócz jednej żyły ale wiadomo gdzie musiała być w ostatnie wolne miejsce.
    Kostka została naprawiona , centralny zamyka się to już duży plus , ale nie uzbraja się alarm , nie miga kontrolka przy cyplu zamykającym drzwi i nie sygnalizuje mi kierunkami .Mogła paść główne sterowanie??Dodam , że centralny działa z pilota i kluczyka też .Nie wiem !!?? Co wy na to???

  6. #6
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Kostka została naprawiona , centralny zamyka się to już duży plus , ale nie uzbraja się alarm , nie miga kontrolka przy cyplu zamykającym drzwi i nie sygnalizuje mi kierunkami .Mogła paść główne sterowanie??Dodam , że centralny działa z pilota i kluczyka też .Nie wiem !!?? Co wy na to???
    Najpierw sprawdziłbym bezpiecznik przy alarmie to czy nie przeszedł sobie w tryb serwisowy podczas jakiegoś zwarcia poprzerywanych przewodów.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Z chęcią zobaczę ten bezpiecznik , tylko gdzie on się dokładnie znajduję he he! Bezpiecznik stan serwisowy jak? Wczoraj zamknąłem drzwi z pilota i zostawiłem go tak przez całą noc , zobaczę wieczorkiem czy się sam nie otworzył!!
    Ostatnio edytowane przez Kisiel ; 31-05-21 o 17:07 Powód: dopisanie tekstu

  8. #8
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Z chęcią zobaczę ten bezpiecznik , tylko gdzie on się dokładnie znajduję he he!
    Każde urządzenie elektryczne dodatkowo montowane w instalacji samochodu powinno mieć swój bezpiecznik znajdujący się albo w urządzeniu albo zamontowany w wiązce przez tego, kto dane urządzenie montuje. Ale tylko pod warunkiem, że robi to ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie. Tak że ja Ci nie wywróżę czy w ogóle jest, a jeśli jest to gdzie.

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Bezpiecznik stan serwisowy jak?
    Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie postawione w ten sposób. Spróbuj użyć orzeczenia w tym zdaniu.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jedyny jaki bezpiecznik wcześniej znalazłem to główny 20A zasilający centralny zamek ,wyciągałem już go kilka razy i nic , odpinałem akumulator na godzinę , bez jakichkolwiek zmian. Na temat centralnego nic nie wiem był jak kupowałem auto 9 lat temu pewnie fabryczny , nie ma żadnej rozpiski nic!!Jest jeszcze jakiś bezpiecznik w głównej centralce? gdzie może się znajdować główne sterowanie centralnym, ktoś wie? A macie może schemat elektryczny centralnego zamka do 6 gen MC2 ? , spróbuję sam poszukać błędu!!

    Byłem zobaczyć czy centralny się otworzył i tak jak myślałem otwarty!!

    Wczoraj byłem w garażu i pomajstrowałem przy zamku pokrywy silnika , tam jest taki mały (załącznik , przełącznik , krańcówka) , pod giąłem troszkę blaszkę tej krańcówki i teraz przynajmniej kierunki działają , kiedy centralny sam oczywiście się otwiera , ale tylko wtedy .Podczas zamykania , otwierania z pilota lub kluczyka nic nie miga i centralka dalej się nie uzbraja!!
    Ostatnio edytowane przez login ; 06-06-21 o 07:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •