Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Inteligentne ładowanie - Czyli włącz światła na krótkiej trasie

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    17

    Domyślnie Inteligentne ładowanie - Czyli włącz światła na krótkiej trasie

    Siadł mi 3 letni akumulator Honda OEM. Teraz wiem, że trzeba jeździć na światłach


  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to wolę doładowywać sam akumulator niż wypalać bez sensu żarniki i odbłyśniki w naszym przypadku gdzie są światła ksenonowe.
    Tak- również mam oem akumulator Hondy Varta. Raz na jakiś czas podpinam go pod prostownik gdy coś przy nim robie- ile pożyje? Zobaczymy

  3. #3
    Użytkownik Awatar Mobilek
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2 B18C6
    Skąd
    Łódź
    Posty
    664

    Domyślnie

    Akumulator Yuasa w tym roku chyba mu strzeliło 10 lat, przez 4 użytkowany w V gen codzienna jazda, później i obecnie w DC2 które jeździło raz więcej raz mniej i żyje już tyle lat. Poprzednie aku użytkowane codziennie poddało się po 7 latach przy mrozach po -20. Uważam że jeżeli zadba się w miarę o akumulator poprzez naładowanie co jakiś czas do pełna prostownikiem to oddźwięczy się to dłuższą lepszą sprawnością aku. Warto też skontrolować poziom elektrolitu jeżeli jest taka możliwość.

  4. #4
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,208

    Domyślnie

    Od siedmiu lat używam Yuasa YBX5053 48Ah 430A i nigdy nie było z min żadnych problemów.
    Mam dołożony automatyczny włącznik świateł mijania po przekręceniu kluczyka, więc światła zapalają się nawet jak bym przejechał 100 metrów. A to, że samochód może spalić 0,5 albo 1 litr więcej paliwa po przejechaniu 100 km z włączonymi światłami jest mi zupełnie obojętne.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •