Przez jakiś czas szwankuje mi zawór EGR. 2012 Civic IX FK2 (1.8L). Mam niski przebieg, tylko 85 tyś km, ale chyba czas robi swoje no i głównie jeżdżę po mieście. Komputer diagnostyczny pokazuje jak ciągle się włącza i wyłącza na biegu jałowym lub jest w pełni otwarty. Rok temu wyczyściłem go dokładnie i trochę pomogło ale problem powrócił. Zastanawiam się czy jest jakieś inne rozwiązanie oprócz wymiany która jet dość kosztowna. Na Allegro można kupić używany poniżej 100 zł ale to ryzyko. Zregenerowany z różnych hurtowni to około 1200 zł!!! Nowego nawet nigdzie się nie znajdzie w Polsce, przynajmniej w tych portalach internetowych z częściami, a u dealera to pewnie masakra, strach pytać o cenę. Ale można ściągnąć nowy z Amazon USA i wychodzi znacznie taniej około 800 zł w przeliczeniu i ze wszystkimi opłatami. Numer części OEM - 18011-R1A-A00 .

Czy jest jakieś inne rozwiązanie z naprawą tego zaworu, czy wymiana to tylko jedyna opcja? Ryzykować z używanym? Może wiecie gdzie można kupić nowy w Polsce w miarę tanio?