Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zablokowane drzwi kierowcy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2023
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Pisze jako nowy użytkownik ponieważ nie udało mi się znaleźć podobnego tematu na żadnym z forum. Dzisiaj zamknąłem na wyjeżdzie samochód centralnym. Po około 20 minutach chciałem go otworzyć i nie było żadnego dźwięku jaki się zawsze pojawiał przy wciśnięciu przycisku na pilocie. Pierwsza myśl że padła bateria w pilocie. Wymiana baterii dalej nic. Najciekawsze przy tym jest to że nawet kluczykiem nie mogłem otworzyć samochodu. Dopiero po otwarci bagażnika mogłem dostać sie do środka - drzwi kierowcy dalej zblokowane i nia ma możliwości otwarcia przyciskiem. Po przyjechaniu do domu i przeglądnięciu forum pociągnąłem przycisk od środka maksymalnie ile się dało i pociągnieciu za klamke środkowa otworzyłem drzwi (próbowałem też odłączać akumulator ale nic to nie dało). Jak otworzylem drzwi udało mi się rozebrać drzwi- i tutaj mam jeden problem bo nie pamietam jak było podłączone było cięgno od klamki środkowej może ma ktoś schemat, zdjecie albo cos co mnie nakieruje gdyż po wsadzeniu zamka nie wiem czy nie zgubilem przy okazji spinki zabezpieczajacej i nie wiem gdzie to ciegno ma isc.
    Druga sprawa wyjąłem zamek i wraz z siłownikiem który odłączyłem (kiedyś go juz wymieniałem ale wtedy były inne objawy - poza tym jakiś 2 miesiace temu zaczął sie zacinac - raz działa raz sie nie otwierał tylko zamek kierowcy).
    Po odłączeniu siłownika wsadziełm zamek spowrotem i sprawdziłem czy otwiera i zamyka sie samym kluczykiem i działa....tylko że nie wiem jak było podłaczone ciegno od zamka środkowego i nie wiem czy jakkolwiek reaguje centralny po wyjeciu siłownika od strony kierowcy. Czy jest jeszcze jakiś moduł który odpowiada za cały zamek centralny ??

    Witam,
    Dzisiaj udało mi sie założyć zamek tak żeby mechanicznie dało sie go otworzyć od wewnatrz i z zewnątrz. Mam pytanie co do zamka centralnego czy jesli nie ma silownika w jedynych drzwiach ktore mozna otworzyc kluczykiem czy powinien od dzialać na pozostałe drzwi przy otwieraniu kluczykiem ?? Czy w przypadku wymontowania siłownika zamek centralny nie powinien dzialac na pozotałe drzwi i bagażnik ?? Czy jeśli nie ma reakcji centralnego ani z kluczyka ani z pilota to czy jest jeszcze szansa ze to wina jakiegoś bezpiecznika czy raczej obstawiać moduł który znajduje sie gdzieć pod deska rozdzielczą ??
    Ostatnio edytowane przez login ; 07-05-23 o 16:04

  2. #2
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,199

    Domyślnie

    Było by miło jak byś nie pisał postów jeden pod drugim.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2023
    Posty
    2

    Domyślnie

    OKI, dzieki za uwagę a czy mółbym prosić o jakąś pomoc w temacie zapytania. Dodam że od ostatniego wpisu wymieniłem siłownik zamka w drzwiach i nadal żaden z zamków nie reaguje na pilota. Centralka wydaje mi się ze działą bo zapala się górne oswietlenie po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi na pilocie ?! Coś ktos podpowie w temacie gdzie mogę szukać przyczyny ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •