Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Zderzak do malowania - punktowo czy całość?

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    184

    Domyślnie

    Leeo czyja to winna była?? Napisałeś , że to też dzięki twojej głupocie sie stało? To jak z tym było??

  2. #12
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Jechałem z pkp na dąbrowskiego i tam dwa pasy zjezdzaja w jeden. Cisnąłem jak zawsze żeby wyprzedzić autobusy z prawej tym pasem, który sie kończy, a cała droga skręca w prawo. Tym razem kierowca z busa się odgryzł, bo nie dal mi sie przed niego wcisnąć i zablokował mi drogę.. Zamiest barierki metalowej na wprost mnie wybrałem trawnik ale musnąłem o latarnie (nie wiem po co one tam są, bo i tak się nie palą) Wszystko zwalam na moją głupotę, bo zawsze mi się udawało no i kiedyś musiało się tak skończyć.. :/ Kurcze... Już nigdy nie wpuszcze autobusu przed siebie, jak tacy są mili.. :evil:

  3. #13
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    ja bym zrobil punktowo i potem polerka dla zrownania, lakier swiezy wiec nie bedzie widac roznicy a troche $$$ zostanie w kieszeni

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,568

    Domyślnie

    mysle ze punktowo w tym wypadku sie nie da, wbrew pozorom dobrac bialy kolor nie jest latwo.

  5. #15
    Użytkownik Awatar vtecmatti
    Dołączył
    Jul 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Toms
    a troche $$$ zostanie w kieszeni
    roznicy duzej w cenie nie bedzie

    jinjet ma racje:

    Cytat Zamieszczone przez jinjet
    dobrac bialy kolor nie jest latwo

    a jak widze ze zdjec, to bys musial pol zderzka malowac (jak chodzi o punktowe), wtedy z przodu jak sie bedzie patrzec moze byc widoczna roznica

  6. #16
    Użytkownik Awatar Litfos
    Dołączył
    Jan 2005
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vtecmatti
    a jak widze ze zdjec, to bys musial pol zderzka malowac (jak chodzi o punktowe), wtedy z przodu jak sie bedzie patrzec moze byc widoczna roznica
    Wszystko zalezy od tego czym ten samochod jest pomalowany czy akrylem czy baza lakier. W pierwszym wypadku moze byc widoczna roznica a w drugim nie bedzie zadnej
    Wtedy mozna bedzie pocieniowac a lakierem pomalowac pod tablice i zostanie tylko pasek nad nia i pod nia do spolerowania. Wiec jesli na dalszej czesci elementu nie ma zadnych odpryskow ani rys to warto zaoszczedzic i 5 dych malujac punktowo.

  7. #17
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Okazalo sie ze jeszcze oberwal blotnik lapa sie przesunela chyba i mam takiego malego wgniotka... Lakiernik powiedzial, ze zrobilby to za 50zl, kierownik lakierni, ze za 300.. obaj mowili ze punktowo.. Poki co zabezpieczyli mi przeciw korozji i wypolerowali.. Po polerce praktycznie nic nie widac, tylko przy dokladniejszym wgladzie widac popekana farbe.. NO i jest ten wgniotek tuz za lampa Ojj nieszczescie.. Cos chlopakom z Bialego sie obrywa Ave Clash

    PS: u mnie farba dwuskladnikowa malowane bylo

  8. #18
    Użytkownik Awatar Simon DG
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic FK8
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kosiniak
    na zgięciu niech cieniuje nie powinno byc widać
    No nie powinno być widać, ale co bedzie jak sie cieniowanie nie powiedzie i
    bedzie różnica??
    Trzeba będzie zapłacić za zaprawkę i malowanie!!! Lepiej zapłacić parę złotych
    wiecej i miec pewność, że będzie dobrze zrobione za pierwszym razem :roll:

  9. #19
    Sknerus
    Gość

    Domyślnie

    Wedlug mnie: Bialy kolor jest bardzo mily i przyjemny w pracy. Mozna to zrobic na 3 sposoby:
    1. calosc pomalowac na bialo (baza) + calosc bezbarwny (klar) - jezeli nie najlepiej dobrali by lakier (baze) to bedzie roznica pomiedzy innymi elementami
    2. wpylic sie baza do zalamania zderzaka + calosc bezbarwnym - nawet jezeli nie dorobia lakieru najlepiej po dobrej wpylce baza praktycznie nie powinno byc widac.
    3. wpylic sie baza do zalamania + bezbarwny do nacienszego punktu czyli przy rejestracji.
    Tu masz rozpisane po koleii od najdrozszego do najtanszego. Jednak pamietaj ze jak cos ma byc super cacy to nie warto pazerowac te 50zl. Chociaz dobry lakiernik powinien poradzic sobie z tym bezproblemowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •