Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Wątek: Xenony do Civica 5D-kilka pytań

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Auto
    Civic VIII 5d 1.8 SPORT
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    354

    Domyślnie

    Poniżej film i artykuł krótko i ostatecznie wyjaśniający temat xenonów:

    http://www.auto-swiat.pl/media,podgl...iwosci,Id-334/

    http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...MOTO/113144312

    Pozdrawiam

  2. #22
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crash Zobacz posta
    co do legalnosci to chyba nie ma co sie sprzeczac ze jest to nie legalne .
    tu zapewne nikt nie ma wątpliwości.
    Cytat Zamieszczone przez chubik Zobacz posta
    obejrzyjcie sobie
    zgrałem filmik na dysk ,facet tak mamrocze ,że aż żal go słuchać ,zero przekonania i jeszcze mniejsza wiedz w temacie
    nie wiem czy ktoś zauważył ale mowa była cały cza s o zestawie xenonów które to nie mają tych samych oznaczej homologacyjnych co bi -xenony a te zupełnie inaczej świecą?

    powiadał też o braku homologacji na właściwości świetlne ,a nie ma takowej
    jest tylko ECE R37(dopuszczającej zestaw do ruchu ) ,czy e1,e13 czy e4 a tak mam napisane na moim zestawie ,jak również na opakowaniach żarówek h4 ?

    mówił "że obecne przepisy nie przewidują stosowania świateł xenonowych na cokołach żarówek halogenowych"

    skoro nie przewidują ,ale również nie zakazują, więc z mocy prawa jest furtka dopuszczająca ich stosowanie
    co prawda nie wiem na ile jest aktualne to stwierdzenie na obecną chwile

    przyszłym ewentualnym posiadaczom bi-xnonów mogę polecić
    aby

    Cytat Zamieszczone przez crash Zobacz posta
    jak zdecyduje sie na zmiane to najpierw wymienie reflektory i polatam troche na H4 ... a pozniej zastanowie sie nad ksenonem

  3. #23
    TomajSaw
    Gość

    Domyślnie

    Witam od roku posiadam Bi xenony H4 8000K -jestem bardzo zadowolony ,przegląd bez problemów, policja 0 problemów -za to znaczna poprawa widoczności w nocy i oszczędność energii bo palniki mają 35W nie 55 jak standard. Nie trzeba zakładać soczewek no chyba że ktoś koniecznie chce wydać ok 500zł, ja mam w seryjnych lampach i jest super nie wyobrażam sobie już jakiegokolwiek auta bez xenonów czy też BI xenonów-Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Awatar crash
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    Corolla E12 :]
    Skąd
    Słupca
    Posty
    1,522

    Domyślnie

    a patrzyles na swoje auto w nocy z odleglosci kilkuset metrow ?? jak inni uczestnicy ruchu ?? jak nie to popros qmpla zeby przejechal sie Twoja fura w Twoja strone :/

  5. #25
    Użytkownik Awatar Hondata
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ2-K20
    Skąd
    Mielec
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomajSaw Zobacz posta
    ja mam w seryjnych lampach i jest super
    Chyba sie mylisz...moze jest super z pozycji kierującego ale napewnonie dla innych uczestnikow ruchu...

  6. #26
    Użytkownik Awatar aer
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    FN2
    Skąd
    Reda / Szczytno
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    co to za badania Źródło „Super Warsztat” kwiecień 2007 str. 48-50
    bez przesady to tak jak badania rożnych firm nad jakościami olei
    pochodzenie tekstu naprawde jest takie ważne?
    dla mnie bardziej liczy się to co zawiera i jak został napisany a badania tam zamieszczone bardziej do mnie przemawiają niż np. filmy zamieszczone przez chubika i buneta

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    nie przesadzaj już
    skoro często jeździsz po pipidówach w których to w nocy jest ciemno jak w d.... , do byle wiesnik z halogenami 100w (a takich jeździ wielu) oślepia bardziej niż xenon nawet montowany fabrycznie
    chcesz powiedzieć, że powinienem unikać jazdy nocą bo narażam się na spotkanie kierowncy, który chciał sobie polepszyć światła i teraz oślepia? i to niezależnie od tego czy ktoś zamontował złe żarówki czy bi-xenony,
    a 'złe' xenony są napewno bardziej niebiezpieczne niż 'zły' halogen, tym bardziej, że wystarczy, że delikwent jedzie za tobą, i tak jak ktoś już napisał, świeci ci w lusterka...

    Cytat Zamieszczone przez crash Zobacz posta
    a patrzyles na swoje auto w nocy z odleglosci kilkuset metrow ?? jak inni uczestnicy ruchu ?? jak nie to popros qmpla zeby przejechal sie Twoja fura w Twoja strone :/
    polecam taki test

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra Zobacz posta
    mówił "że obecne przepisy nie przewidują stosowania świateł xenonowych na cokołach żarówek halogenowych"
    skoro nie przewidują ,ale również nie zakazują, więc z mocy prawa jest furtka dopuszczająca ich stosowanie
    co prawda nie wiem na ile jest aktualne to stwierdzenie na obecną chwile
    nie wiem jakie dokładnie teraz obowiązują przepisy w tej kwestii i jakie być może ukażą się za chwilę, ale nie uważam żeby wszystko co nie jest zabronione prawnie było dobrym i na odwrót,
    czasem wystarczy zrowy rozsądek, żeby zrozumieć, że coś co jest dobre dla mnie nie koniecznie musi być dobre dla innych
    Ostatnio edytowane przez aer ; 10-11-08 o 22:12

  7. #27
    Użytkownik Awatar crash
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Piotrunio
    Auto
    Corolla E12 :]
    Skąd
    Słupca
    Posty
    1,522

    Domyślnie

    co do pierwszego wklejonego tekstu to nie ja napisalem

  8. #28
    Użytkownik Awatar aer
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    FN2
    Skąd
    Reda / Szczytno
    Posty
    124

    Domyślnie

    pomyłka, sorry - już wyedytowane...

  9. #29
    Użytkownik Awatar robson_ol
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Robert
    Auto
    Honda Civic D14A2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    42

    Domyślnie

    Hmm przede wszystkim żarówki zewnętrzne muszą posiadać homologację ECE. Żarówki które nie posiadają homologacji nie są dopuszczone do stosowania w normalnym ruchu drogowym, a zastosowanie ich może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego bądź niedopuszczeniem do ruchu przez upoważnionego do okresowego badania stanu technicznego diagnostę. To podstawa.

    Jeśli żarówka posiada homologację to i tak musi spełniać pewne określone warunki. Zostały one określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym (m.in. pojazd ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu ruchu -art. 66).
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia określa wymogi techniczne oświetlenia zewnętrznego pojazdu (w par. 13 czytamy, że światła nie powinny oślepiać innych użytkowników drogi, muszą również dawać wyraźną granicę między światłem i cieniem). Możliwe konsekwencje naruszenia? Jak wyżej przy żarówkach bez homologacji.
    Przepisy nie są przyznacie super szczegółowe, ale liczy się ich wykładnia językowa. Każdy dobrze wie co to znaczy oślepianie.

    Link do rozporządzenia jakby ktoś chciał poczytać str. ok. 13 jak również Załącznik 6 ze str. 34.:
    http://piskp.pl/admin/wyswig/pliki/e..._03_2008_r.pdf

  10. #30
    Użytkownik Awatar chubik
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Przemek
    Auto
    ed7 / mc2
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    726

    Domyślnie

    Panowie kupcie sobie zestaw spryskiwaczy do lamp.Wstawcie nowe zwykłe żarówki H4 i nie wqur.. innych kierowców.To jest straszne jak jedziesz a ktoś Ciebie oślepia.Sam się zastanowiłem nad montażem takiego zestawu.Ale teraz jak jeżdżę i zwracam uwagę na innych kierowców posiadających pseudo ksenony ( żarniki do lamp bez samoregulacji,soczewek i spryskiwaczy) nie chce być taką świnią jak oni i postanowiłem oszczędzić innych kierowców.Nie montuje.Nowe żarówki, w razie słabszego świecenia bardziej intensywne spryskiwanie lamp i jadę dalej nie przeszkadzając innym..Nie bądźcie FRAJERAMI i dajcie innym jechać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •