Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Stożek a LPG

  1. #11
    miskuamakus
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie od tych legend wszystko się pierniczy, próbuje się dowiedzieć jaką panowie z LPG mają średnicę palnika?mówie o średnicy otworu którym leci gazior (nie średnica miksera), bo ja mam za mało powietrza zwężki nie mam ale wszystkie miksery do D13B2 "duże pierburgi" mają dodatkowe (wiem coś o tym bo jeden miksior zmasakrowałem próbując ustalić zależność między osiągami i dziurami) dziury na śruby to powoduje rozłożenie podciśnienia na więszą powierzchnię dlatego wkładają zwężki, ja nie mam zwężki dlatego mam za mało powietrza dlatego chcę zapodać stożek, ma ktoś stożek bez zwężki?

  2. #12
    Użytkownik Awatar jamal
    Dołączył
    Dec 2004
    Auto
    civic es5
    Skąd
    katowice
    Posty
    426

    Domyślnie

    hmm ja z d13b2 jak mialem mikser to ciagnol zaduzo powietrza duzo zaduzo :] i na obroty sie nieumial wkrecic i 2 przepustnicy otworzyc :| chyba ze calkowice zatkalem szmata dolot ze prawie nic powitrza nieszlo to chodzil jak lala ale spalanie oko 14l na 100 teraz zostawilem ino troszke przytlumiony i jakos jezdzi :| a z czasem jak sie rozgrzeje to juz przwie idealnie chodzi aha ino umnie powstal jeszcze jeden problem bo z obrotow na gazie niechce zejsc:| jak dojerzdzam przykladowo do skrzyzowana to obroty niemam obrotomierza ale sa bardzo wysokie i niezchodza chyba ze dam na 1 i naciskne chamulec i powoli bede puszczal sprzeglo to po chwili go przydlawi i obroty sa dobre :| niemam pojecia od czego to zalerzy pomocy

  3. #13
    miskuamakus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamal
    hmm ja z d13b2 jak mialem mikser to ciagnol zaduzo powietrza duzo zaduzo :] i na obroty sie nieumial wkrecic i 2 przepustnicy otworzyc :| chyba ze calkowice zatkalem szmata dolot ze prawie nic powitrza nieszlo to chodzil jak lala ale spalanie oko 14l na 100 teraz zostawilem ino troszke przytlumiony i jakos jezdzi :| a z czasem jak sie rozgrzeje to juz przwie idealnie chodzi aha ino umnie powstal jeszcze jeden problem bo z obrotow na gazie niechce zejsc:| jak dojerzdzam przykladowo do skrzyzowana to obroty niemam obrotomierza ale sa bardzo wysokie i niezchodza chyba ze dam na 1 i naciskne chamulec i powoli bede puszczal sprzeglo to po chwili go przydlawi i obroty sa dobre :| niemam pojecia od czego to zalerzy pomocy
    No dobra a potem jakie spalanko np. w trasie? z tymi obrotami to może przepustnica się nie domyka? jak jest silnik krokowy i czujnik położenia przepustnicy to już nie jest tak prosto.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,568

    Domyślnie

    chyba wszystko juz wiadomo, pozatym temat ( lpg & stozek) byl juz kilka razy, naspenym razem urzywaj opcji SEARCH.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •