Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: maglownica w honda civic sport 1.7 CDTi, 2003

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22

    Domyślnie maglownica w honda civic sport 1.7 CDTi, 2003

    cześć,
    dziś mechanik stwierdził na 99%, że elektryczne wspomaganie (jakieę plastikowe zembatki) w moim sporcie ma luzy. objawia się to stukami na krótkich dołkach. podobno maglownica do wymiany. Mam więc pytanie, czy do Hondy civic sport, 2003, silnik 1.7 CDTi pasuje maglownica od wersji "cywilnej" z innymi silnikami, czy może mam szukać specjalnej do tego modelu?
    z góry dzięki za pomoc
    ar.z

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    A słynną sprężynkę w przekładni wymieniałes? Droga nie jest a niektórym pomogło.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    no... sprężyny nie wymieniałem, ale wiem o tym z forum. opieram sie na opinii mechanika od maglownic. mam stuki w maglownicy, ale nie mam luzu na kierownicy i samochód prowadzi się dobrze. czy może to być w związku z tym ta sprężyna? oczywiście chętnie wymieniłbym najpierw tę sprężynę a nie całą maglownicę. a tak nawiasem, 3 mechaników do tej pory (włączając serwis) stwierdziło, że to nic i trzeba jeździć ... ale o tym to już było na forum. jakby ktoś znał dobry zakład naprawczy w Lublinie lub okolicach byłbym wdzięczny.

    odpowiem sobie jeszcze raz, ponieważ międzyczasie trochę poszperałem w necie. otóż zauważyłem pewne nieporozumienie z tą sprężynką w maglownicy. Moja maglownica to 53606-S5F-G63, można sobie ją obejrzeć na:

    http://www.hondaworld.ru/honda_detai...category_4.htm

    natomiast ta sprężynka wygląda jakby była do jakiegoś innego modelu (część nr 2):
    http://www.hondaworld.ru/acura_detai...3546SH0A01.htm

    jestem już zagubiony, czy ktoś mi odpowie czy moja maglownica jest do jakiejkolwiek regeneracji ?
    ar.z
    Ostatnio edytowane przez ar.z ; 04-08-08 o 14:04 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem ale mam ten sam silnik co Ty tylko w 5D i ja mam tą przekładnię i na tym rysunku jest spręzynka w dodatku 2 rodzaje http://img75.imageshack.us/my.php?im...vic2002rz8.jpg. JA już sie czaje na jej wymiane parę misięcy ale albo za goraco albo nie ma czasu albo nie ma kanału i tak pewnie zostanie aż sprzedam auto . No chyba żeby ASO robiło to za max 100 zl to moze bym pojechał ale jak słyszałem wołaja za to nawet 250 zł więc niech spadają na szyszki
    Ostatnio edytowane przez agent ; 04-08-08 o 23:37

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    wreszcie!!! rysunek który mi agent wysłał jest klarowny. czyli najpierw wymieniam sprężynę. dzięki!

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    I jak wymiana spręzynki pomogła?

  7. #7
    Użytkownik Awatar marcinw13_2005
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    99

    Domyślnie

    Chyba nie pomogła... )
    Kolejny zawód, kolejnego posiadacza Hondy VII gen. ze stukającą przekładnią.
    Skąd ja to znam... )

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ok.
    Odzywam się po jakimś czasie i zdaję relację. Mechanik wyjąć maglownicę i ją po prostu wyregulował. Polegało to na odkręceniu,nasmarowaniu i "na czuja" dokręceniu nakrętki regulacyjnej. Wyjęta została przy tym jedna podkładka między nakrętką a sprężynką. Mechanik stwierdził, że jest niepotrzebna. Zabieg dał bardzo dobre rezultaty, stuki ustały, kierownica chodzi tak samo jak poprzednio. Czekam teraz na to by stwierdzić na jak długo to pomogło.
    pozdrawiam
    Artur

  9. #9
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    no, ale wyjecie maglownicy kosztowalo pewnie nie malo.. U mnie do tej pory po wymianie samej sprezynki jest ok... Jednak to polecam wszystkim na poczatku zabaw z przekladnia..

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Kraqf
    Posty
    12

    Domyślnie

    Sama spręzynka kosztuje 20 zł. Kupowałem kilka dni temu. Miałem jednak problem z odpowiednim jej dokręceniem. Było zbyt mocno i kierownica nie odbijała i zostawała skręcona. Miałem dwie poprawki i jest w miarę OK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •