Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: wymiana pasaka rozrzadu

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    Głowno
    Posty
    6

    Domyślnie wymiana pasaka rozrzadu

    Czesc do wszytkich którzy wiedzą dużo o wymianie paska rozrzadu w civicu 1.6 2001 r0k produkcji.
    1.po jakim przebiegu należy wymienić pasek i czy razem z nim wymienić napinacz lub rolkę
    2.czy slinik taki jest kolizyjny czy nie?
    3.jakiej firmy powinienem kupić pasek
    4.czy w warunkach domowych dam radę sam wymienić pasek czy może jest to bardzo trudne i może lepiej zlecić to mechanikowi?

  2. #2
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    1. 120tys, rolka przy następnej wymianie
    2. tak
    3. jakiś firmowy
    4. www.wróżka.pl ,ale powodzenia
    pozdr

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    Głowno
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź, ale co z ilością lat podobno oprócz przebigu wymienia się pasek co 8 lat.

  4. #4
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zenek Zobacz posta
    Dziękuję za szybką odpowiedź, ale co z ilością lat podobno oprócz przebigu wymienia się pasek co 8 lat.
    jak masz dobre auto (warte ceny ktora zapałciłeś) i nie zmaierzasz go sprzedać i nie do końca jesteś pewny pochodzenia to wymienia sie po zakupie a nie co 8 lat.............
    takie jest moje zdanie...

  5. #5
    Użytkownik Awatar cvc d15
    Dołączył
    Apr 2006
    Auto
    EP2
    Skąd
    Lublin
    Posty
    483

    Domyślnie

    zarówno rolkę jak i pompę wodną powinien ocenić Ci mechanik . U mnie po 120000 łożysko rolki miało już pewien luz i zdecydowaliśmy o wymianie, btw cena rolki jest powalająca, ok 380zł. Rób jak chcesz, ja jeśli tylko mogę to rozrząd powierzam mechanikom, jak coś sam spi3rdolisz to później pretensje do garbatego.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    Głowno
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki jeszcze raz, teraz już wiem co robić dalej, takich informacji właśnie oczekiwałem, nie było by problemu ale wszystko kręci się w okół pieniądza. Grzesiek

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    hej..nieweim czy tutaj ten post pasuje..ale jestem zielony na forum..nawet bardziej niz moje autko... mam takie pytanie... Mam Honde Civic 5D 1.5 Kat z silnikiem V-tec E....i nieweim czy mam pasek rozrządu czy łańczuszek..i gdze te ustrojstwo sie znajduje zeby zobaczyc...i ile kosztuje wymiana rozrzadu..bo dopieor kupilem te autko... dodam ze jest z 95 roku..i jest to podobno przejsciowka pomiedzy V a VI...prosze o jakakolwiek pomoc...z góry wielkie Arigato ^__^

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    Głowno
    Posty
    6

    Domyślnie pasek rozrządu czy łancuch

    cześć masz pasek a nie łańcuch z tego co wiem to szwabskie samochody mają łańcuchy w silnikach takie jak mercedes bmw i opel. w twojej hondzie pasek jest po prawej stronie tak jak i w innych hondach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •