Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: trzeszczące drzwi civic Ep2

  1. #1
    Użytkownik Awatar Brad
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Waldek
    Auto
    Civic Ep2
    Posty
    340

    Domyślnie trzeszczące drzwi civic Ep2

    Witam,
    Jest ogólny temat odnośnie wad civica VII gen a moj problem dotyczy samych drzwi więc założyłem nowy temat, jeśli jest podobny to z góry sorry.
    Moje pytanie brzmi czy ktoś z was wygrał z problemem trzeszczących drzwi? jest to jedna z wymienianych wad która mnie nie dotyczyła aż do momentu tuż przed zimą, zaczęły mi się odzywać plastiki w drzwiach ktore są słyszalne tylko na dołkach dokładnie na wysokości oparcia fotela od strony kierowcy na tym słupku koło zewnętrznej klamki, przed zimą zaczęło delikatnie trzeszczeć więc zdjąłem cały bok drzwi pobawiłem sie podłubałem co było możliwe nasmarowałem, założyłem troche sie uspokoiło ale nie całkiem ale że przyszła zima to powaliłem sprawe. Zima się skończyła trzeszczenie znowu się nasiliło więc dzisiaj zabrałem się znowu tym razem na poważnie znowu zdjąłem bok drzwi wszystkie możliwe krawędzie okleiłem specjalną grubą taśmą (poszło mi jej dosyć dosyć) wszystkie szczeliny potraktowałem teflonem w sprayu, spędziłem nad tym pół dnia, wsiadam do samochodu żeby sprawdzić efekt moich wypocin no i k***a dalej trzeszczy, fakt o wiele mniej ale jednak dalej coś tam słychać, wiem że jest to bolączka chyba w zasadzie każdego Ep bo dwoch kumpli mają dokładnie ten sam problem i identyczne trzeszczenie tylko im sie nie chce za to zabierac a mnie to wkurza i musze to wyeliminować. Czy znacie źródło tego trzeszczenia jakieś wskazówki? z góry dzieki

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Auto
    Ep2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie

    Po prostu tak ma być, jak nic nie lata to znaczy że spasowanie fabryczne ujawnia po latach niedoróbki

    A mam pytanie z innej beczki , piszesz że zdjąłeś boczki - dużo jest z tym męczenia ? Bo czytałem że jest jakiś element plastikowy trójkącik który bardzo łatwo złamać - pytam bo musze zerknąć w głośnik lewy bo przestał grać i nie wiem czy się za to zabierać samemu czy gdzieś podjechać. Wiem że nie na temat ale cóż..

    Pzdr

  3. #3
    Użytkownik Awatar Brad
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Waldek
    Auto
    Civic Ep2
    Posty
    340

    Domyślnie

    duzo roboty z tym nie ma ale musisz uwazac na klipsy bo przynajmniej u mnie bardzo mocno trzymały i niestety 2 złamałem :/ a jest ich tam chyba 9, najpierw musisz odkrecic 3 sruby ktore są jedna w rączce pod szarą zaślepką i dwie pod osłonką tej podpórki pod łokieć, żebyś na siłe nie próbował odrywać najlepoiej obczaj sobie gdzies manuala w ktorych miejscach są klipsy i te sruby jak już bedziesz wiedział w ktorych są miejscach to zdjecie boczka nie powinno zając Ci wiecej niz 15 minut

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Auto
    Ep2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    39

    Domyślnie

    15 minut no to super - wezme sie za to w wolnej chwili tylko jakieś głośniki zakupie i wyciszenie a nie wiesz jak jest z tyłem ? Pewnie trzeba całość zdjąć czy bezpośrednio pod kratką jest dojście do śrub ?

  5. #5
    Użytkownik Awatar CM Punk
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    CTR EP3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,454

    Domyślnie

    Jest bezproblemowe dojście do śrub,o zdjęciu boczka przeczytasz też na EP-klubie .

  6. #6
    Użytkownik Awatar Vampir_Va
    Dołączył
    Feb 2011
    Auto
    Nissan Navara 2.5
    Posty
    101

    Domyślnie

    Zrób parę podkładek z filcu......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •