Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Wątek: xenony

  1. #71
    Użytkownik Awatar booltazar
    Dołączył
    Jan 2007
    Auto
    EP2, D16V1
    Skąd
    kraków
    Posty
    123

    Domyślnie

    - u mnie rozsypal sie zarnik doslownie ekspolodowal czy cus, musialem zasysaczem usuwac ze srodka soczewki resztki szkla, byc moze stalo sie tak od wstrzasow i zlego mocowania, poniewaz jeden z tych drucikow mocujacych nie byl zapiety, ale i tak dzialal ze 24m. Koszt nowego na alledrogo ok 100pln, w sklepie ok 300 pln.

  2. #72
    Użytkownik Awatar xavier85
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Damian
    Auto
    honda civic 1.7 CTDi
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    83

    Domyślnie

    żarniki do zestawu HID 30pln w hurtowni w Nowym Sączu na ulicy Węgierskiej. Jeżeli żarnik miąłby kosztować 300 PLN to chyba wolałbym kupić cały nowy zestaw na allegro za 200PLN A Pana sprzedawce w sklepie zabiłbym śmiechem

  3. #73
    Użytkownik Awatar booltazar
    Dołączył
    Jan 2007
    Auto
    EP2, D16V1
    Skąd
    kraków
    Posty
    123

    Domyślnie

    nie wiem co to za zarnik za 30plni, ja pisze o Philips D2S 85122+, z ciekowosci zadzwonilem do ASO i tam dopiero cena mnie zszokowala, nie pamietam juz dokladnie bo kupowalem w lecie, ale uslyszalem cos ok 400, czy 480 pln, oczywiscie za sztuke.

  4. #74
    Użytkownik Awatar CM Punk
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    CTR EP3
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,454

    Domyślnie

    No to ori palnik Osram Xenarc D2S montowany fabrycznie do EP3 kosztuje całkiem niezłe pieniądze:
    http://allegro.pl/listing.php/search...ram+xenarc+d2s

  5. #75
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przepisy to w naszym kraju są nieugięte. Mam u siebie xenony (takie EU7 już kupiłem) jakieś made in China bez żadnych udogodnień typu spryskiwacze, soczewki i samopoziom.
    Byłem ostatnio na przeglądzie i normalnie diagnosta chciał mi zabrać dowód rejestracyjny. Ubłagałem go żeby tego nie robił, wymieniłem żarówki na zwykłe H4 i pojechałem na inną stację diagnostyczną. Tam z kolei koleś trochę marudził, że mam przetwornice i wszystko przygotowane pod montaż xenonów, ale ustawił mi światła na oryginalnych H4 (obnizył bo było trochę za wysoko) i podstęplował przegląd.
    Teraz zastanawiam się co zrobić. Czy zrezygnować z xenonów, zdemontować wszystko i opchnąć na allegro, czy wstawić je z powrotem do auta i jeździć tak do następnego przeglądu. Nie zastanawiał bym się i pozbył się problemów z przeglądem, ale na xenonach jeżdżę od września i ani razu nikt mi nie mrugał że go oślepiam. Od wymiany żarówek na oryginalne praktycznie każdej nocy jak jadę przynajmniej jeden się trafi, któremu przeszkadzają moje światła. Za przeproszeniem wkur... mnie ta sytuacja, bo na "nielegalnym" oświetleniu nic innym kierowcom nie przeszkadzało a na standardowych żarówkach H4 jest jakiś problem.

  6. #76
    Użytkownik Awatar booltazar
    Dołączył
    Jan 2007
    Auto
    EP2, D16V1
    Skąd
    kraków
    Posty
    123

    Domyślnie

    ...zaloz z powrotem xenony i unikaj policyjnych ekip techniki drogowej i ekologi, bo oni za spalona zarowke jesli nie da sie wymienic na mejscu kontroli zabieraja dowod rej. ew. schowaj przetwornice tak zeby ich nie bylo widac na pierwszy rzut galka, u mni jeszcze zaden diagnosta sie nie dop. ze cos jest zmenione, jak nie widza przetwornic to sie nie czepiaja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •