Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Straszne spalanie w moim D15B2

  1. #11
    Użytkownik Awatar Gr00bY
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    WU i WZY
    Posty
    543

    Domyślnie

    A MAP sensor w sensie nieszczelności/lewe powietrze? U mnie przy odłączonym mapie palił 20-25litrów na setke.

  2. #12
    wh00per
    Gość

    Domyślnie

    lol, ja mam podwojny gaznik, wiec jesli dobrze kojaze to ani kata nie mam ani sondy, chyba ze sie myle, w sumie to laik jestem;P??

  3. #13
    Użytkownik Awatar Gr00bY
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    WU i WZY
    Posty
    543

    Domyślnie

    ROTFL - znowu :P

  4. #14
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    elmer, a przypadkiem nie popsuta :? zmień to proszę...

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Studenckie słownictwo wchodzi w nawyk Poprawiłem.

    Skoro już dalej rzeźbimy w tym temacie, to mam następujący problem ze swoim D15B2. Mianowicie niedogrzewa mi się silnik. Tzn. nagrzewa się normalnie, szybko w kilka minut, ale mam wrażenie, że mam wskazówkę 1-2 mm poniżej normalniej temperatury. Do tego mam taki objaw, że jadąc przypuśćmy 120 km/h wrzucę trzeci bieg i zamknę przepustnicę (w sensie hamuję silnikiem z dużej prędkości), to temperatura mocno spada, prawie do końca skali (ok. 50 st. C). Aha, no i pali dużo, nawet w pełni "rozgrzany" dymi z rury i czuć w spalinach paliwo.

    I teraz każdy powie, że termostat. Tylko, że ja wymieniłem termostat 3 miesiące temu. Fakt, że kupiłem zamiennik (Tocico czy coś takiego), ale czy to może mieć znaczenie. Chłodnica ma 1,5 roku, zalane wszystko jest Petrygo (tym niebieskim).

    Czy to termostat?

  6. #16
    Użytkownik Awatar Chbr
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    WWA - Młociny
    Posty
    307

    Domyślnie

    hmmm ja mam tak, że wskazówka tez wydaje mi sie byc zbyt nisko, trochę ponad 1/3
    wymieniam po weekendzie termostat to dam znac czy podskoczy

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Ona normalnie (przy poprawnym nagrzaniu) jest właśnie trochę ponad 1/3 skali. A u mnie jest niżej przez większość czasu.

    Jaki termostat kupiłeś?

    [ Dodano: 18 Styczeń 2006, 22:57 ]
    Pytanie pomocnicze do mojego problemu - czy zapowietrzony układ chłodniczy może być przyczyną w/w zachowania?

  8. #18
    Użytkownik Awatar Gr00bY
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    WU i WZY
    Posty
    543

    Domyślnie

    A podejżewasz mechaników o takie przewinienie? Odpowietrzyć układ chłodzenia w naszych silnikach nie jest zbyt trudno :P Ciężko to byłoby go zapowietrzyć..

    U mnie nigdy nie wychodzi ponad pół skali i grzeje nieźle. Wskazówka temp. idzie do góry po jakichś 2-3 minutach czyli ok. 2-3km od odpalenia samochodu.

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    1,151

    Domyślnie

    Miałem wymieniany u blacharza cały pas przedni, więc na pewno chłodnica była demontowana, stąd tez podejrzenie o nieodpowietrzony ukł. chłodzenia. Wymienię termostat, odpowietrzę i zobaczę co się stanie. Tylko, że na tym mrozie -15 st. nieprzyjemnie cokolwiek robić przy samochodzie, nawet niewesoło lepić bałwana.

    Czy to może być coś innego niż termostat? Co jeszcze może być winne spadkom temperatury silnika?

  10. #20
    Użytkownik Awatar Gr00bY
    Dołączył
    Oct 2004
    Skąd
    WU i WZY
    Posty
    543

    Domyślnie

    No to odpowietrzaj. Powinno pomóc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •