Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Rzuca tyłem samochodu na boki

  1. #1
    Michal__
    Gość

    Domyślnie Rzuca tyłem samochodu na boki

    Witam!
    W mojej Hondzie 1,4 16V 90KM 5D '97 jak jeźdze po wzniesieniach (chodzi tu o studzienki kanalizacyjne itp.) to rzuca mi tyłem samochodu na boki. Czy ktoś się już spotkał z takim czymś? Co ewentualnie jest do wymiany?
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Białystok
    Posty
    184

    Domyślnie

    Mogą to być luzy w Piastach , luzy na tulejach metalowo gumowych , wyrobione amortyzatrory , i niskie ciśnienie w ogumienu .
    Można tu wymieniać dużo przyczyn , najlepiej jak pojedziesz do jakiejś stacji obsługi , wjedziesz na scieżke i oni Ci już wytrzesą całe zawieszenie . I będziesz wiedział co jest.

  3. #3
    Użytkownik Awatar szklanka82
    Dołączył
    Jun 2005
    Skąd
    WH
    Posty
    196

    Domyślnie

    ja stawiam na amorki...

  4. #4
    Użytkownik Awatar Szymon Septic
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Szymon
    Auto
    Honda
    Skąd
    POZNAŃ/LUBOŃ
    Posty
    1,146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro
    luzy na tulejach metalowo gumowych
    Ja stawiam na to.....

  5. #5
    Michal__
    Gość

    Domyślnie

    Chyba mysle że te tuleje gumowe mogą być. Autko ma dopiero 77 tys.km więc amortyzatory na bank odpadają, ciśnienie w kołach OK. A jaki może być koszt wymiany takich tulei ? znaczy chodzi mi o sam koszt tulejek bo wymianę zostawie sobie... tak myśle...

  6. #6
    Użytkownik Awatar reXio
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Remik
    Auto
    FK8 GT / FK2
    Skąd
    śląsk
    Posty
    3,000

    Domyślnie

    jesli masz prase hydrauliczna to zrobisz sam... jesli nie to nie rob tego na zasadzie walenia mlotkiem bo nie wroze nowym tulejom dlugiego zywota - jesli oczywiscie wybijesz stare i wbijesz nowe.

    Tuleje latwo sprawdzic - podnies samochod na lewarku i poogladaj w jakim sa stanie - jesli sa naderwane to juz masz odpowiedz.

    Mi oryginalne padlu po 50.000 km! :shock: zalozylem oryginaly w ASO i do dzis sa w swietnym stanie!

    TYLKO I WYLACZNIE ORYGINALY Hondowskie! Nie zadne JC, JA - NIE WARTO! Nie wiem jaki jest ich koszt na dzien dzisiejszy ale obstawiam okolo 130 - 150 za sztuke.

  7. #7
    Michal__
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reXio
    jesli masz prase hydrauliczna to zrobisz sam... jesli nie to nie rob tego na zasadzie walenia mlotkiem bo nie wroze nowym tulejom dlugiego zywota - jesli oczywiscie wybijesz stare i wbijesz nowe.

    Tuleje latwo sprawdzic - podnies samochod na lewarku i poogladaj w jakim sa stanie - jesli sa naderwane to juz masz odpowiedz.

    Mi oryginalne padlu po 50.000 km! :shock: zalozylem oryginaly w ASO i do dzis sa w swietnym stanie!

    TYLKO I WYLACZNIE ORYGINALY Hondowskie! Nie zadne JC, JA - NIE WARTO! Nie wiem jaki jest ich koszt na dzien dzisiejszy ale obstawiam okolo 130 - 150 za sztuke.
    Jeśli można zapytać... ile kosztowała Cię taka przyjemność w ASO?

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymon Septic
    Cytat Zamieszczone przez Maro
    luzy na tulejach metalowo gumowych
    Ja stawiam na to.....
    Jesli chodzi o te tuleje, ktore sa w wahaczach (przy łączeniu z amorami) to ja np. nie mialem takich objawow podczas jazdy... Praktycznie wcale bym nie wiedzial, ze mam je do roboty, wyszło dopiero na "szarpaku"...

  9. #9
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal__
    Jeśli można zapytać... ile kosztowała Cię taka przyjemność w ASO?
    Ja kupowalem te tuleje (tzw.cukierki) w ASO w Gdynie ze znizka na H3M i zaplacilem 210/2 szt. Wymiana w ASO w Olsztynie kosztuje 50zl/strone. Wymiana tania, bo maja specjalna prase, ktora eliminuje koniecznosc czasochlonnego demontazu i pozniej ustawiania geometrii.

  10. #10
    Michal__
    Gość

    Domyślnie

    uuuaaa, to chyba sobie daruje tą robotke samemu. Hmm, ciekawe ile zaśpiewają u mnie w ASO...
    Pozdrawiam :smile:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •