Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Mam Honde Accord 1993 , wstawilem 15" alu jakie dac opo

  1. #1
    DuDeK
    Gość

    Domyślnie Mam Honde Accord 1993 , wstawilem 15" alu jakie dac opo

    Witam wszystkich, posiadam honde Accord 1993 roku , kupilem 2 dni temu alu 15" wraz z oponami 190/50/15 , po zalozeniu jest duza luka miedzy nadkolem a oponą ? Jak uwazacie czy jak wstawie opony 185/65/15 bedzie to dobrze wygladalo , prosze o rade ! ( moge wyslac zdjecie jak to wyglada w tej chwli , na e-maila )
    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Jeśli chcesz zniwelować lukę między oponą a nadkolem, to obniż zawieszenie. Najprostszy sposób to założenie krótszych sprężyn, a najlepszy to krótszych sprężyn z krótszymi amortyzatorami. Poczytaj na forum, jako że było o tym już wielokrotnie.
    Zakładanie większego balona to mi się jakoś zupełnie nie podoba :?
    Pozdrawiam i życzę sukcesów związanych z użytkowaniem.

  3. #3
    DuDeK
    Gość

    Domyślnie

    tomekk, Dzieki za doradzenie ale dosyc kosztowne bedzie obnizenie calego autka , kupilem ja 3 dni temu i narazie pieniedzy nie mam za duzo , ale moze orientujesz sie ile kosztuje komplet sprezyn ?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Auto
    FK2
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3,577

    Domyślnie

    Tutaj masz np. EIBACHA
    http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=90239

    Ale maja dosc drogo, mozna znalezc taniej. Musialbys poszukac innych ofert

  5. #5
    DuDeK
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzieki za pomoc , wlasnie wszedlem na ta strone ktora mi podales
    Pozdrawiam serdecznie

  6. #6
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DuDeK
    ale dosyc kosztowne bedzie obnizenie calego autka
    Wiesz, to akurat dość względna sprawa. Zakup samych sprężyn nie jest jeszcze bardzo drogi i myślę, że na początek spokojnie wystarczy. Ja tak jeżdżę póki co i nie narzekam. Prawdę mówiąc nie bardzo orientuję się, jak wygląda sprawa dostępności i cen sprężyn do Twojego modelu, ale podejrzewam, że tak za 400PLN to już jakieś springsy kupisz (a może i nawet taniej). Najlepiej sprawdzaj dział Giełda, bo tam często pojawiają się okazyjne ofery, albo nawet popytaj chłopaków handlujących takim asortymentem.

  7. #7
    DuDeK
    Gość

    Domyślnie

    Ok.. wlasnie sobie szukam.. I na allegro i w dziale giełda .

  8. #8
    Użytkownik Awatar Wombat
    Dołączył
    Nov 2005
    Auto
    Lexus LS400
    Skąd
    Warsiowa
    Posty
    3,122

    Domyślnie

    Wiesz, to akurat dość względna sprawa. Zakup samych sprężyn nie jest jeszcze bardzo drogi i myślę, że na początek spokojnie wystarczy
    Starczy to jest uwiąd.
    Nie pisz takich głupot. Prowadziłes kiedys accorda który jest obniżaony i ma nieskuteczne amorki? Bo ja prowadziłem. Springi za 400zł.. do tego długiego samochodu z przodem ciezkim jak skur...w.. (850KG). Chyba nie powiniennes udzielac rad w temacie zawieszenia.
    I co z tego że koła nie odpadają. Jest to do dupy i tyle.

    Jak sie obniża to sie wymienia tez amorki. Cudów nie ma. Inaczej jest to agrotuning i druciarnia. Zawiecha dobija, trzesie ale wcale sie dobrze nie prowadzi. Zwłaszcza w accordzie który jest dosc długi i ma cięzki przód.

    Jak ci tak obnizony samochód (-30mm)





    zacznie sie bujac na samych spęrzynach i gównianych amorkach co tego nie stłumią to po pierwsze zjechanie z kraweznika wyższego jak 4cm spowoduje uderzenie zderzakiem o chodnik po drigie bedzie dobijało na byle hopie.

    Co do opon na felgi 15. Accord ma duże nadkola i wchodzą nawe 18" spokojnie.
    Obniżona 30mm 5 generacja z 17nastkami z gumami 225x45 (powinny byc 215x45 lub 40) jako tako daje rade wypełnic nadkola przy obniżeniu


    tak wogóle "certyfikowane" wymiary opon to:

    dla 17" dedykowana jest
    215/45 (625.3mm)

    dla 15" sa:
    185/65 (596.1mm)
    195/60 (615mm)
    205/55 (606.5mm)
    205/60 (627mm)


    dla 16" powinno podejśc
    215/45 (599.9mm)
    205/50 (611.4mm)
    205/55 (631.9mm)
    215/50 (621.4mm)

  9. #9
    Użytkownik Awatar tomekk
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Tomek
    Skąd
    Myślenice
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wombat
    Jak sie obniża to sie wymienia tez amorki. Cudów nie ma. Inaczej jest to agrotuning i druciarnia.
    Jak byś popatrzył wyżej, to byś widział, że napisałem, iż najlepsza opcja to wymiana sprężyn wraz z amortyzatorami. Jako że kolega napisał, iż póki co krucho u niego z kasą, zasugerowałem NA POCZĄTEK wymianę samych sprężyn. Przy niewielkim obniżeniu i sprawnych amortyzatorach tragedii być nie powinno. Mam znajomego, który tak właśnie jeździ i nie narzeka. Co do ceny natomiast to rzuciłem ot tak, zaznaczając, iż nie orientuję się dokładnie w przypadku Accorda.

  10. #10
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekk
    Mam znajomego, który tak właśnie jeździ i nie narzeka
    a ja mam znajomego co uciął brzeszczotem sprężyny i wsadził gumy między zwoje, do tego ponawiercał sobie tarcze i odchudzil kolo zamachowe na szlifierce

    nie oznacza to jednak ze jest to dobre i auto dobrze sie zachowuje. Moze lepiej sie wstrzymac i uzbierac kase i zrobic to wlasciwie ?
    SPPJ Member

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •