Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: Dimmer / ściemniacz - jak jest oryginalny podłaczony ?

  1. #1
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie Dimmer / ściemniacz - jak jest oryginalny podłaczony ?

    Witam.

    Prośba do posiadaczy oryginalnego dimmera: mógł by mi ktoś napisać jak jest on u Was podłączony? Potrzebuje kolory przewodów i gdzie który leci - sugerując się http://img39.imageshack.us/img39/2793/83254341.jpg potrzebuje tylko trzy kable, numery 2,3 i 8

    pozdr

  2. #2
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Andrzeju, może schemacik ideowy ci dopomoże:


  3. #3
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Widziałem ten schemat, widziałem też elektryczny całej instalacji, rozumiem zasadę działania, ale jak idę do auta i patrze na wiąche kabli to nie wiem nawet za co się zabrać
    Jak da radę to powinny mi wystarczyć fotki kabli za dimmerem i dwóch dużych wtyczek z tablicy bezpieczników, ale i tak najlepiej żeby mi to ktoś opisał gdzie FIZYCZNIE co jest podłączone. Moja wiedza z zakresu elektromechaniki jest raczej niewielka

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Kamil
    Auto
    D14Z4
    Skąd
    Warszawa - Chełm
    Posty
    746

    Domyślnie

    Odświeżam bo mi też to niedługo bedzie potrzebne :P

    Podłączyles to jakos?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic FK
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja ostatnio podłączałem i...
    Najprościej, chociaż to trochę żmudna robota, to trzeba się dostać do wszystkich podświetlanych przycisków łącznie z podświetleniem zegarów i przeciąć czarne przewody masowe od podświetlenia (potrzebny jest schemat elektryki i wyprowadzenia przewodów z przełączników - dostępny na forum). I tak zamiast do masy te końcówki przewodów od przełączników spinamy wszystkie razem i podłączamy do przewodu z dimmera (bodajże czerwony).Wiszące stare przewody masowe dokładnie izolujemy i więcej się nimi nie przejmujemy. Pozostałe dwa przewody z dimmera podłączamy do plusa, który się pojawia po włączeniu świateł i masy. Najlepiej wziąć plus z któregokolwiek z przełączników odpowiadający za podświetlenie tegoż przełącznika. Wg schematu plus jest brany z zasilania podświetlenia przełącznika świateł awaryjnych, ogrzewania tylnej szyby, świateł przeciwmgielnych, podświetlenia wskaźników. To ten sam przewód. Masę do dimmera można wziąć skądkolwiek gdzie najwygodniej.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Kamil
    Auto
    D14Z4
    Skąd
    Warszawa - Chełm
    Posty
    746

    Domyślnie

    Hmm, dobrze zrozumiałem?:

    Na poczatek daje do dimmera masę i + z tych kabelków co idą do zegarów itd. (nie przecinając go). Odcinam masy do podświetlenia i daję masę z dimmera, tak?

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic FK
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    102

    Domyślnie

    Do odciętych mas oświetlenia przełączników podłączamy sygnał z dimmera z wyprowadzenia nr2. Zresztą masz wszystko na schemacie.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Kamil
    Auto
    D14Z4
    Skąd
    Warszawa - Chełm
    Posty
    746

    Domyślnie

    Oto mi chodziło, wiem że jest wszystko an schemacie, tylko nie chce robić metodą prób i błedów jak przy montażu sterownika CZ, gdzie nie potrzebnie poprzecinałem kilka kabli. Dzięki,

    pzdr,

  9. #9
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Witam.

    Nie, nie podłączyłem jeszcze.
    braun: wiem ze tak jak piszesz będzie działać, bo elektrycznie to odpowiada schematowi.
    Kurde gdybym tylko wiedział gdzie się zbiegają te wszystkie masy z żarówek, to zamiast się tak bawić zrobił bym to po ludzku No bo nie wierze ze są jakoś porozrzucane - przecież nie utrudniali by sobie tak życia że dla wersji z dimerem i bez były by aż takie różnice w położonym okablowaniu...


    pozdr

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic FK
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    102

    Domyślnie

    Niestety nie wiem gdzie i czy się te masy zbiegają. Zresztą nawet nie szukałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •