Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Wątek: kolektor wydechowy 4-2-1 czy 4-1

  1. #61
    Użytkownik Awatar WaSSIL
    Dołączył
    Jun 2007
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    south pl
    Posty
    956

    Domyślnie

    w d15z6 zamiast kat co wstawić aby przy wymianie na kol 4-2-1 kompletny wydech nie był głośny ?? machanik mi mówi że baz kata sportowego każde rozwiązanie spowoduje że wydech musi być głośny . czy faktycznie jest jakieś rozwiązanie poza wstawieniem sportowego kata ?? bo to qrcze dodatkowy koszt :/

  2. #62
    Użytkownik Awatar kenny
    Dołączył
    Dec 2004
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda
    Skąd
    Sydney
    Posty
    7,300

    Domyślnie

    bez kata, będzie taki metaliczny odgłos w średnim zakresie obr, takie coś jak polonez
    dlatego ja nie wywalałem

  3. #63
    Użytkownik Awatar WaSSIL
    Dołączył
    Jun 2007
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    south pl
    Posty
    956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kenny
    bez kata, będzie taki metaliczny odgłos w średnim zakresie obr, takie coś jak polonez
    dlatego ja nie wywalałem
    ja niestety muszę bo kolektor seria d15z6 ma na stałe wspawany kat :/

    Ps. a ile może kosztować sportowy kat ?? i czy za wyjątkiem sportowego coś jeszcze polecasz ?? nie wiem qrcze czy przy zmianie na 4-2-1 będzie miejsce na kat w ogóle ??

  4. #64
    Użytkownik Awatar Ryba88
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    EC9
    Skąd
    Radomsko
    Posty
    37

    Domyślnie

    Po pierwsze wiem, że to MEEEGA odkop, ale skoro temat istnieje to po co tworzyć nowy.

    Posiadam silnik D15Z6 po modyfikacjach - hamownia na 147 km i 165 Nm. Mój obecny układ wydechowy to taki standard, czyli:
    - 4-2-1 EBAY,
    - fi 51 zew (magiczne 2 cale), jeden tłumik środkowy przelotowy i końcowy cichy Remus (czy przelot czy komorowy nie mam pojęcia)

    Udało mi się zakupić kolektor wydechowy 4-1 taki jak na zdjęciu.


    Generalnie widziałem takie "cudo" po raz pierwszy, a Hondę mam już prawie 10 lat i sporo for, zdjęć i tematów przejrzałem. Nie ma na nim żadnych oznaczeń, numerów, niczego. Spawy wyglądają na tyle ładnie, że nie sądzę, że jest to jakaś samoróba by Cytryn i Gumiak

    W związku z tym pytanie czy ktoś wie co to za kolektor lub jakiego kolektora jest to kopia ?

    Pytanie 2 - czy jest sens założyć go zamiast mojego obecnego ? Teorie forumowo - internetowe znam - pytanie czy ktoś robił taką zmianę i ma swoje doświadczenia !?

    Obecnie auto zaczyna żwawo przyśpieszać od 4 tys. 4800 jest VTEC i do samego końca jest już "miło". W związku z tym o pogorszenie "dołu" bym się nie martwił, bo i tak go praktycznie nie ma

  5. #65
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Nikt i nic nie da Ci lepszej odpowiedzi jak po prostu zamontowanie i sprawdzenie

  6. #66
    Użytkownik Awatar gibonek
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Łukaasz
    Auto
    Honda Mb6 Vti b20V
    Skąd
    Dębica
    Posty
    363

    Domyślnie

    orientuje się ktoś z was jakiej średnicy kolektor wydechowy firmy super sprint do b18 ma wyjście bo z tego co pamiętam to chyba 2 cale ,mam b20 i reszta wydechu jest na 2.25 i się obawiam że to za mało i będę chciał w nim przerobić wyjście jak reszta wydechu na 2.25 ,czy to że auto jedzie na 70% otwarcia przepustnicy jedzie lepiej niż po maksymalnym otwarciu jest możliwe że go wydech blokuje?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •