Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z odkręceniem śrub w celu wyregulowania drzwi, HELP!

  1. #1
    Użytkownik Awatar TrAcer90
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic HB Z6 EG5
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie Problem z odkręceniem śrub w celu wyregulowania drzwi, HELP!

    Witam.
    Wczoraj próbowałem podnieść opadnięte drzwi, ogólnie jest w miarę dobrze, oprócz jednego. Nie potrafię odkręcić tego czegoś (zaznaczone na foto). Chciałem wyregulować na tym, lecz niestety nie idzie odkręcić, próbowałem wszystkiego, nawet majzel + młotek. Nie wiem co zrobić ;| Śruby ani nie drgną. Teraz zostało mi tylko się ich pozbycia i wkręcenia nowych.
    Pytanie oraz wielka prośba do was, jak się ich pozbyć (gwint już nie jest sprawny), oraz gdzie kupie takie śruby...??


  2. #2
    Użytkownik Awatar Cysiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EG4 B18c4/B204R
    Skąd
    EL / ZDROWIE
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    hmmm na "tym" to się chyba drzwi nie reguluje. Raczej zawiasy itp sprawy, chyba jak masz zamknięte drzwi to nisko "leżą"

  3. #3
    Użytkownik Awatar TrAcer90
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic HB Z6 EG5
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    no o to mi chodzi sorki, ale chodzi mi o odkrecenie tego

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Marek
    Auto
    ACCORD 2.0 iES
    Skąd
    Pisz
    Posty
    225

    Domyślnie

    Problem jest wiekszy niz sie wydaje.Jedynie teraz co mozesz zrobic to przyspawac na to nakretki i wtedy prubowac ale nie widze potrzeby ich odkrecania. Drzwi sie reguluje zawiasami. Dlatego problem z nimi ze nakretki od nich sa w slupku a to jest profil zamkniety więc dojście jest niemozliwe.

  5. #5
    Użytkownik Awatar TrAcer90
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic HB Z6 EG5
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    czy opadające drzwi to wina zawiasu? kupując sprawny zawias, bedzie dobrze? czy również do sprawnego zawiasu trzeba dać podkładki?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Marek
    Auto
    ACCORD 2.0 iES
    Skąd
    Pisz
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wymien zawias bedzie dobrze z doswiadczenia wydaje mi sie ze dolny. A jak chcesz oszczedzic na zawiasie ti tylko podnies je na zawiasach. do tego musisz poluzowac sruby pod błotnikiem co sa przykrecone do slupka tych od drzwi nie ruszaj i zadnych podkładek. A tamte najlepiej poluzowac przez szczeline miedzy drzwiami a błotnikiem dobrym kluczem troche gimnastyki da rade ostatecznosc drzwi sciagnac i wtedy poluzowac ale tylko dolny zawias.Zauwazyłem ze to norma w 5 genie wina jest brak smarowania zawiasow(tak na marginesie)

  7. #7
    Użytkownik Awatar bulikcbr
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EG4 ,Lex IS200
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    263

    Domyślnie

    ja te śrubki odkręciłem naprawde dopasowanym krzyżakiem i użyłem siły(troche pary mam) i poszło,druga opcja to dobry wykretak udarowy.a tym zamkiem jedynie co wyregulujesz to to żeby drzwi bardziej doscikały sie do budy ale wiąże się to z mocniejszym trzaśnięciem drzwiami przy zamykaniu

  8. #8
    Użytkownik Awatar gitusz
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Honda Civic V gen.
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    21

    Domyślnie

    O ile drzwi opadają jak je otwierasz? Bo jak sporo to na pewno zawiasy do wymiany. Jeżeli podniesiesz drzwi tylko to i tak za niedługo znowu będą opadać bo się większy luz zrobi

  9. #9
    Użytkownik Awatar TrAcer90
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Adrian
    Auto
    Civic HB Z6 EG5
    Skąd
    Katowice
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wymieniam cały dolny zawias, i zobaczymy jak bedzie z tym pałąkiem...

  10. #10
    Użytkownik Awatar junior20066
    Dołączył
    Mar 2008
    Auto
    EG3 K24
    Skąd
    Mrągowo
    Posty
    965

    Domyślnie

    a ja proponuje abys odkrecił błotnik poluzuj sruby od zawiasow niech kolega ci wezmie drzwi podniesie do gory tyle ile ma sił a ty przykrec je potem mocno jak bede za mocno w gorze to neich kolega troche mnie siły uzyje mi tam pomogł taki zabieg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •