Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Jaki olej i jaki rozrząd do d17a9

  1. #1
    Użytkownik Awatar bartyzelekd
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EM2
    Skąd
    EOP
    Posty
    191

    Domyślnie Jaki olej i jaki rozrząd do d17a9

    Witam koledzy możecie mi powiedzieć jaki olej najlepiej do tego silnik wlać bo nie wiem jaki był wcześniej dodam że auto ma przejechane 135 tys.

    Druga sprawa to jakiej firmy rozrząd tzn pasek rolka i pompa wody i co ile powinno się wymieniać

  2. #2
    Oczekujący Awatar Barti88
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    625

    Domyślnie

    olej pewnie był syntetyk. wiec lej 5W40 lub 5W50.
    rozrząd zmienia sie co 120tys (pasek,rolka/napiczacz, pompe wody mozesz odpuścić jesli przebieg jest realny) ja bym kupił OEM graty.

  3. #3
    Użytkownik Awatar eRMD
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Radosław
    Auto
    ACC CL9
    Skąd
    Włodawa
    Posty
    1,786

    Domyślnie

    ja powoli sie zbieram do tego. Chyba zaleje motula 5W40. Pewnie pod koniec tygodani będe w ASO to sie dowiem o ceny i napisze chyba ze ktos zna i napisze.

  4. #4
    Użytkownik Awatar jacor
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    Jacek
    Auto
    tajpa
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    ja robie wszystkie przeglądy w ASO o ile pamiętam to olej mam 5W40 shella taki jak zaleca honda koszt bodaj 250 zł co do rozrządu ja wymieniałem przy 110 tys km zaraz po zakupie i też w aso ceny nie pamiętam bo nie mam przy sobie kwitów za te usługi. jak by ktoś bardzo był zainteresowany kosztem wymiany rozrządu w ASO to postaram się o dostarczenie mi info z moich faktur

  5. #5
    Użytkownik Awatar bartyzelekd
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EM2
    Skąd
    EOP
    Posty
    191

    Domyślnie

    ale co jeśli był wcześniej olej półsyntetyczny bo nie mam żadnych info o jakichkolwiek wymianach a olej to jakiej firmy a co myślicie o castrolu

  6. #6
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Castrola, to każdy Ci tu odradzi, bo istnieją jakieś historie o jego właściowściach nagarotwórczych Ogólnie na forum polecają motula albo valvoline, natomiast ja zalewałem już 3 razy mobil 1 5w50 i jestem zadowolony. Jeżeli jesteś pewny przebiegu to lej 5w50 lub 5w40. Na pewno mineralnego nikt nie lał stosunkowo młodej hondy

  7. #7
    Użytkownik Awatar seok
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Marek
    Auto
    D17A2 Vtec - 2004
    Skąd
    D.G., Opole
    Posty
    363

    Domyślnie

    Jak ja wymieniałem rozrzad przy 120000 km to:
    kosztowało mnie to w aso około 900 pln
    wymiana paska 237 pln ( 8 procent rabatu)
    napinacz 475 pln i rolka napinacza 164 pln.

    Olej cały czas był u mnie Shell Helix Ultra Racing 10W-60 syntetyk
    Ale ostatnio zmieniłem na polecany przez wszystkich motul 8100 x-cess 5w40 syntetyk.

  8. #8
    Użytkownik Awatar bartyzelekd
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EM2
    Skąd
    EOP
    Posty
    191

    Domyślnie

    No wiecie ale planuje założyć instalacje gazowa i czy to będzie dobrze jak wleje olej syntetyczny
    Dzięki w ogóle za zainteresowanie moim problemem i chyba zdecuduje się na motul albo może valvoline

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Auto
    HC EU7
    Posty
    229

    Domyślnie

    Motul będzie dobry - ja wlałem X8100 ( 5W40) http://sklep.4turbo.pl/product-pol-8...X-CESS-5L.html ale przedtem, w związku z tym, że od początku miałem Shell'a przepłukałem silnik tym http://sklep.4turbo.pl/product-pol-8...ine-Clean.html.
    Czy aby na pewno jesteś pewien, że chcesz miec LPG w swoim aucie? Jeśli względy ekonomiczne są zdecydowanie dla Ciebie najważniejsze to nie ma dyskusji, jednak jeśli nie aż tak bardzo to...

  10. #10
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    zaraz znowu sie zacznie odwieczna wojna gaz - pb
    a ja mam motula 5w40 auto zagazowane i na nic nie narzekam wrecz sobie chwale

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •