Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 1,7 ctdi PROBLEM Z CHECK ENGINE !!! POMOCY

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Sylvia
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Warsaw
    Posty
    9

    Exclamation 1,7 ctdi PROBLEM Z CHECK ENGINE !!! POMOCY

    Witam,

    wiem ze juz kilka postow jest na ten temat ale kazdy jest rozproszony, tysiac roznych pomyslow. Chcialabym je wszystkie zlaczyc w calosc i byc moze znajdzie sie osoba, ktora miala badz ma taki problem jak ja.
    Otoz nie znam sie do konca na autach, kazdy mechanik i "znawca aut" mowi co innego, a ja sama nie wiem juz co myslec i co zrobic.
    Otoz zapala mi sie CHECK ENGINE, ciezko mi do konca stwierdzic z jakiego powodu. 1wszy raz zdarzylo sie to w zime, ale wtedy samochodl zgasl na srodku drogi, ale elektromechanik nie wykryl bledu, stwierdzil ze to od chrzczonego paliwa, polecil zmiane filtru paliwa.
    I w zeszlym tyg( a mrozow juz nie mamy) po raz kolejny zapalila sie ta kontrolka. Czasami nie zda sie dobrze rozpedzic, badz przycisne pedal gazu gdzies w okolicy2,3 tys obrotow i sie zapala, samochod wtedy sie przydusza i traci moc, ale nie gasnie
    i pozniej przez caly czas tak sie ciagnie po jezdni, maksymalnie wyciagam jakies 60kmh przy 3jce,i wiecej nie daje rady, tak jakby cos nie pozwalalo na wiecej.
    Dodam ze kontrolka czasem gasnie, np na pol dnia, pozniej od nowa sie swieci i utrudnia to jazde.
    oczywiscie kolejny mechanik, wymiana filtru paliwa i powietrza, po raz kolejny komputer nie wykazal zadnych bledow. Ledwo minal dzien i to samo :/
    i teraz. . . co moze byc powodem ?
    zauwazylam ze stalo sie to znowu po ropce, ktora zatankowalam na tej samej stacji co za 1wszym razem. Zatankowalam przypadkowo troche wiecej niz kobtrolka wskazuje, ale to chyba nie powinien byc problem ?
    uslyszalam rade by wyjezdzic paliwo do konca i zatankowac cos porzadnego.
    I teraz sie martwie co to moze byc, podobno przy turbinie i sondzie lambdzie auto powinno duzo palic, dymic i kopcic. Nic z tych rzeczy sie nie dzieje.
    Moze ktos poradzi kobitce, ktora szuka przyczyn i mysli co by tu naprawic w Hani
    dziekuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic EP4
    Skąd
    Lublin
    Posty
    13

    Domyślnie

    ja bym sprawdził na początek czujnik położenia wału korbowego .. ale mogę się mylić...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Luppus
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    blue EM2
    Skąd
    Krosno
    Posty
    670

    Domyślnie

    dokładnie taki sam problem miała moja żona w Seacie Leonie 1.9 TDI. Obajawiało się praktycznie tak samo. Zapalała się kontrolka i silnik tracił moc, ale po wyłączeniu silnika jechał normalnie przez chwilę, by po chwili znowu zmulić. Dzieje się tak dlatego, że komputer ogranicza moc silnika aby ograniczyć możliwość jego uszkodzenia. W przypadku auta żony chodziło chyba o sondę lambda, która się gdzieś przesunęła, albo o zawalony silniczek krokowy w turbinie... Raczej to pierwsze z tego co pamiętam.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    CO Wy piszecie? Jaka sonda lambda? W dieslu? To chyba jakaś nowa technika o której nie wiem? I jaki silniczek krokowy? Przeciez turbina sterowana jest podciśnieniem. Ale faktem jest że silnik koleżance przechodzi w tryb awaryjny w którym ograniczane są obroty max oraz moc. Przyczyną może byc paliwo tylko że nieraz same jego wyjeżdżenie może nie pomóc ale napewno warto je wyjeździć lub nawet wylać. Potem wymiana filtra paliwa i jak nie pomoże to zajrzeć do siatki (smoka) w baku a jak tam będzie czysto to może też być przeładowanie ciśnienia na turbinie spowodowane nagromadzeniem się sadzy. Na to ostatnie to może pomóc przejechanie się autostradą z sporą prędkością ale też nie zawsze to pomoże.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Luppus
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Piotrek
    Auto
    blue EM2
    Skąd
    Krosno
    Posty
    670

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez agent Zobacz posta
    CO Wy piszecie? Jaka sonda lambda? W dieslu? To chyba jakaś nowa technika o której nie wiem? I jaki silniczek krokowy? Przeciez turbina sterowana jest podciśnieniem. Ale faktem jest że silnik koleżance przechodzi w tryb awaryjny w którym ograniczane są obroty max oraz moc. Przyczyną może byc paliwo tylko że nieraz same jego wyjeżdżenie może nie pomóc ale napewno warto je wyjeździć lub nawet wylać. Potem wymiana filtra paliwa i jak nie pomoże to zajrzeć do siatki (smoka) w baku a jak tam będzie czysto to może też być przeładowanie ciśnienia na turbinie spowodowane nagromadzeniem się sadzy. Na to ostatnie to może pomóc przejechanie się autostradą z sporą prędkością ale też nie zawsze to pomoże.
    Napisałem, że nie pamiętam dokładnie i chodziło o inny samochód. Z tego co się orientuje, w Leonie turbina ma zmienną geometrię za pomocą sterowanych łopatek (zaznaczam, że nie znam się więc nie wieszajcie na mnie psów). Turbina była na pewno czyszczona, ale nie kojarzę tego z kontrolką, chociaż może być. Jeśli u Ciebie jest to zawalona turbina, na skutek jazdy w niskim przedziale obrotów, to rozwiązanie: "Na to ostatnie to może pomóc przejechanie się autostradą z sporą prędkością ale też nie zawsze to pomoże." raczej nie przejdzie, a chociażby z tego względu, że w trybie serwisowym nie rozpędzisz auta. Wtedy tylko czyszczenie.

    edit: kolego agent, wychodzi na to, że jest to nowa technika o której nie wiesz W Leonie żony jest sonda lambda i właśnie ona była przyczyną owej świecącej kontrolki. Dlatego kontrolka gasła po wyłączeniu i ostudzeniu silnika, a po kilku minutach jazdy znowu pojawiał się zółty "check engine".
    Ostatnio edytowane przez Luppus ; 26-02-10 o 12:57

  6. #6
    Użytkownik Awatar xavier85
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Damian
    Auto
    honda civic 1.7 CTDi
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    83

    Domyślnie

    ja bym jednak obstawial na przeladowanie lub na slynnego smoka <siateczki w baku>, raczej to juz sa rutynowe usterki a ich powtarzalnosc jest czesta

    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    To widocznie wiesz wszytko lepiej. Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Sylvia
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Warsaw
    Posty
    9

    Domyślnie

    powiem Wam, ze filtr paliwa i powietrza wymienilam, w pon lece do mechanika i ma zajrzec pod maske
    ale dzis kontrolka znowu sie wylaczyla i powiem, ze samochod ledwo jedzie, tak jakby zamiast benzyny w baku byla woda, tak sie chyba konczy tankowanie na nieszczesnym orlenie
    mam nadzieje, ze naprawa nie bedzie slono kosztowac
    czyli mowicie ze siateczka w baku albo czyszczenie trubiny ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwusiaczekkk Zobacz posta
    Witam,
    ...zauwazylam ze stało się to znowu po ropce...
    Cytat Zamieszczone przez sylwusiaczekkk Zobacz posta
    ... tak jakby zamiast benzyny w baku byla woda,...
    To na czym w końcu jeździsz bo ja już się pogubiłem.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Sylvia
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Warsaw
    Posty
    9

    Domyślnie

    sorcia, pomylilam sie , chodzi o rope

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •