Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: 1,7 ctdi PROBLEM Z CHECK ENGINE !!! POMOCY

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    FK2
    Skąd
    W-wa
    Posty
    174

    Domyślnie

    Witam,

    Co prawda nie ma już CIVICA CTDI. Miałem go do grudnia 2009 przez 3 lata (przejechałem ok. 80kkm) wiec
    wydaje mi się że mogę coś poradzić.

    1. U mnie też było przeładowanie i check ( przebieg był wtedy 31kkm. Zaufany mechanik (w ASO Honda odesłali mnie do OPLA bo to silnik ISUZU wiadomo w 2006 mało jeździło tych samochód po Polsce) polecił
    mi zacząć jeździć samochodem a nie toczyć się tak że pali w mieście 5,2. Faktycznie kilka raz go przeciągnąłem na 3/4 do odcięcia i problem ustąpił. Jeździłem potem od czasu do czasu szybciej i do końca użytkowania nie miałem już problemu z CHECK. Mechanik powiedział że jak nie pomoże to trzeba będzie wyczyścić kierownice w turbo, niby prosta sprawa ale musi to robić ktoś kto się na tym zna. Czasem trzeba podtoczyć jakiś pierścień.
    2. Zawsze tankowałem paliwo PREMIUM. Na VERVIE z ORLENU palił mi zawsze litr więcej (według komputera) niż na BP ULTIMATE. Ja się nie znam ale moim zdaniem BP ma lepsze paliwo.

    Oczywiście mogą być inne przyczyny CHECK, map sensor, wtryski, szyna, czujnik wału, paliwo, gruszka przy turbo ale najpierw komp i błędy. Nic nie wymieniaj i nie rób w ciemno. Jak mechanik nie ma komputera do tej Hanki to podziękuj i pojedź tam gdzie mają. Wymienisz pół samochodu a może się okazać że to jakiś mały czujnik np. mapsensor.

    Teraz mam i-VTEC i leje sobie 95 na Neste

    Pozdrawiam i życze powodzenia w naprawie.

  2. #12
    Użytkownik Awatar EFKA5
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Ewa
    Auto
    EM2
    Skąd
    podkarpacie P-SK
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazdam Zobacz posta
    Oczywiście mogą być inne przyczyny CHECK, map sensor, wtryski, szyna, czujnik wału, paliwo, gruszka przy turbo ale najpierw komp i błędy. Nic nie wymieniaj i nie rób w ciemno. Jak mechanik nie ma komputera do tej Hanki to podziękuj i pojedź tam gdzie mają. Wymienisz pół samochodu a może się okazać że to jakiś mały czujnik np. mapsensor.
    potwierdzam zdanie przedmówcy

    Też miałam niedawno podobny problem i wiem, że podstawa to dobry mechanik z dobrym sprzętem, musi mieć komputer z programem pod konkretny model.. mi autko (benzyniak) po kilkunastu sekundach od momentu zapalenia nie chcialo zupełnie jechać... zawsze po tym samym czasie od zapalenia silnika... później po rozgrzaniu bez problemu...zapalał się CHECK.. .podjechałam do znajomych mechaników, niby podpinali pod kompa, zadnych błędów.. obstawiali złe paliwko, zapchany filtr a nawet katalizator.. rozkładali ręce.. później dopiero przyznali się że to tylko gdybanie bo nie mają odp. oprogramowania..
    Dzięki pomocy kolegi z forum trafiłam do odpowiedniego wartszatu, który w mig zlokalizował usterkę.. sprawcą zamieszania była sonda lambda...

    pozdrawiam i życzę szybkiej naprawy hanki

  3. #13
    Użytkownik Awatar xavier85
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Damian
    Auto
    honda civic 1.7 CTDi
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    83

    Domyślnie

    a ja dziś miałem czary z mleka..turbo czyste smok w baku czysty ropka z pewniej dobrej stacji, gniotę sobie hanie na 4biegu tak pod 140 nagle zmola tryb awaryjny "czek" świeci zjeżdżam na bok czekam aż turbo ostygnie gaszę motor po minucie zapalam "czek" dalej świeci ale hanka mknie jak szalona. Po drodze miałem kilka postowjo miedzy którymi gasiłem silnik i "czek" wkoncu zgasł i w sumie do tej pory juz sie nie zaświecił..moje pytanie co sie stało??

  4. #14
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    ehh te diesle
    sama przyjemność

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Są wady i zalety . Jednak silniki turbo dużo lepiej ciągną. Niedawno miałem okazję przejchac się Clio z 1,2 TCi czyli turbodoładowana benzyna (100 KM) i powiem że nawet fajnie to się zbierało. Na trasię dużo lepiej jedzie mi się dieslem bo świetnie sie wyprzedza na IV lub nawet V. Po prostu od 2 tys. wskazówka idzie w górę dużo szybciej niż w benzynie. Niestety wspołczesne diesle zabija ekologia.

  6. #16
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    amen
    też ostatnio przegoniłem ojca diesla zeby turbo przeczyscic
    i fajnie sie wyprzedza bez redukcji, zbiera sie toto ładnie i to jest fakt

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    FK2
    Skąd
    W-wa
    Posty
    174

    Domyślnie

    "Po prostu od 2 tys. wskazówka idzie w górę dużo szybciej niż w benzynie"

    No chyba że benzyna to VTEC

  8. #18
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    nie wiem czy szybciej ale inaczej i wcale nie w złym tego słowa znaczeniu, tylko żeby nie było tyle tych akcji pod tytułem "check engine" i ciut szybsze odejście na starcie, o czym już mówiłem (chyba że jednak nadal nie umiem tym jeździć) poza tym ten silnik to bajka

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Sylvia
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Warsaw
    Posty
    9

    Domyślnie

    i powiem wam, ze sama juz nie wiem co mam myslec. . . wczzoraj kolejny mechanik wykryl niby czujnik spalania trubiny badz sterownik turbiny :/
    ale powiedzieli, zebym juz pojechala z tym do Hondy bo oni sie tym nie zajmuja. Wiec zadzwonilam do jednego z niby solidniejszych ASO w Wawie i co uslyszalam od jakiegos bardzo sympatycznego pana. . . te modele taka maja, sa wadliwe, nie mamy do nich instrukcji, wiec w Polsce reperuje sie je metodami prob i bledow, ale zapewniam pania ze to cala turbina jest do wymiany, wszyscy maja taki problem. O i to jest odp pracownika ASO :/ wiec zdolowam sie ta odpowiedzia do reszty. . . wiec mowie, ze ja sobie turbine zregeneruje, ze nie ma potrzeby kupowania nowej wiec ten mi na to, ze oni po kims robic nie beda a nastepnie powiedzial, ze oni wogole 1,7 ctdi nie przyjma bo potem sie wszystko sypie i klienci maja pretensje
    odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje, bo samochod jest i nie zniknie a problem jak byl tak jest
    wiec szukam teraz kogos sensownego kto mi pomoze w temacie a nie oleje
    jeszcze znalazlam sobie kontakt do jakiegos pana co sie tylko Hondami zajmuje to on powiedzial, ze to turbo sprezarka :/
    ale przeciez nie bede wymieniala polowy czesci w aucie metodami prob i bledow, bo ktos tak gdyba
    nie macie moze kogos sensownego w Wawie do kogo moglabym sie zwrocic z moim problemem ?

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Diagnozy jak się patrzy. Może nie szukaj konkretnie kogoś od Hondy tylko fachowca ogólnie od diesli. Ja czytam sobie nieraz forum http://forum.tdi-tuning.pl/index.php poświęcone dieslom niestety wiekszość tematów jest na temat silników grupy VW. Z okolic Warszawy wydaje mi się że solidne podejście do naprawy i klienta ma Bogumił - to jego wasztat choć sam nie korzystałem: http://www.autobodex.waw.pl/ Na naszym forum chyba też już znalazł kogoś w Warszawie co w temacie diesli coś potrafi a nie tylko potrafi powiedzieć zaraz po podniesieniu maski "Panie, turbo do wymiany"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •