Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Co zrobic z odbitym lakierem?

  1. #1
    Użytkownik Awatar can
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    matt
    Auto
    2.5XT'06+1.8TSI'10
    Skąd
    EL
    Posty
    1,042

    Domyślnie Co zrobic z odbitym lakierem?

    Panowie radzcie....

    ze 3 tygodnie temu na parkingu facet obok mnie odbił mi drzwiami lakier w taki sposób, że na boku (w coupe) mam długo na 2 cm i wysoko na 1cm zdarty do gołej blachy lakier.

    Najlepszy wałek jest taki, że w tym kraju nie znają innego środka niż sól, i po 3 tygodniach to odbicie jest już rude od rdzy; boje sie ze to sie nie skonczy dobrze.

    Jak to teraz zrobic, nie dam całego elementu do lakierowania bo w tym przypadku to jest cała buda (bo to coupe), ma ktos jakis *****isty patent na cos takiego?

  2. #2
    Użytkownik Awatar demonobiker
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    Ma8 D14A2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    869

    Domyślnie

    wpierdziel gosciowi który ci ibil i malowanie na jego koszt
    a tak na poważnie to dobry lakiernik zaszlifuje ci miejsce rdzy do golej blachy, naloży nowy lakier, spoleruje i prawie nie bedzie widać będzie prawie idealnie wiem co mówie bo miałem tak samo robione lakier nakładany tylko w miejscu uszkodzenia.odcień lakieru miałem dobierany w taki sposób iż zostawiłem facetowi w sklepie gdzie miaszaja lakiery klapke od wlewu paliwa i dorobił mi idealny odcień(wiadomo lakier z czasem płowieje) za 100ml zapłaciłem 7 zl potem nałożenie polerka dobrym preparatem i powierzchnia równiótka i niemalże idealna a koszt zabiegu u lakiernika 30zl

  3. #3
    Użytkownik Awatar dzialos82
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    EJ9 1998r 1.4i d14/a3
    Skąd
    Łódź
    Posty
    205

    Domyślnie

    ......a nałożenie za pomocą czego?pędzelka???

  4. #4
    Użytkownik Awatar demonobiker
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    Ma8 D14A2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    869

    Domyślnie

    koleś mi nakładał drewnianym patyczkiem

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Tomasz
    Auto
    ED6
    Posty
    119

    Domyślnie

    zależy jaki masz kolor auta ... w którym miejscu jest te odbicie lakieru ?? jeżeli gdzieś u dołu auta to żaden problem dobry lakiernik zgubi kolor i nie bedzie malował pół samochodu tylko dane miejsce i okolice odbicia, potem spoleruje nie będzie znaku ... samemu to robiąc to ciężka sprawa jeżeli nie masz pojęcia o malowaniu auta

  6. #6
    Użytkownik Awatar CzesiOo
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Arek
    Auto
    Civic EJ9 D14A4
    Skąd
    Kraków
    Posty
    124

    Domyślnie

    Mam podobny problem ze zderzakiem... a dokładniej mówiąc 3 cm ubytek. Nie chce malować całego zderzaka bo na pewno będzie widać różnice w odcieniu. Czy faktycznie po pomalowaniu świeżym lakierem i spolerowaniu tego miejsca nie będzie widać różnicy ?
    Ostatnio edytowane przez CzesiOo ; 11-03-10 o 09:58

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Marek
    Auto
    Honda CB600/było EJ8
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    121

    Domyślnie

    ja ostatnio u siebie robilem podobne poprawki lakiernicze , otoz mialem w okolicach srodkowego slupka przy drzwniach pekniecie lakieru i tez juz kreska zaczynala sie robic ruda, pojechalem do lakiernika dobral mi bardzo dobrze kolor i zrobil mi to punktowo ze obeszlo sie bez malowania calego elementu, a roznicy zadnej nie widac a nadmieniam iz jest to kolor srebrny wiec powinno widac, jednakze u mnie nie widac

  8. #8
    Użytkownik Awatar demonobiker
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    Ma8 D14A2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzesiOo Zobacz posta
    Mam podobny problem ze zderzakiem... a dokładniej mówiąc 3 cm ubytek. Nie chce malować całego zderzaka bo na pewno będzie widać różnice w odcieniu. Czy faktycznie po pomalowaniu świeżym lakierem i spolerowaniu tego miejsca nie będzie widać różnicy ?
    odcień lakieru miałem dobierany w taki sposób iż zostawiłem facetowi w sklepie gdzie miaszaja lakiery klapke od wlewu paliwa i dorobił mi idealny odcień(wiadomo lakier z czasem płowieje) za 100ml zapłaciłem 7 zl

  9. #9
    Użytkownik Awatar misiek707
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Zamość
    Posty
    561

    Domyślnie

    Musisz malować cały element by to dobrze zrobić. A swoją drogą też jesteś mądry jeździć samochodem wiedząc, że masz lakier do blachy zdarty... Trzeba było to zamalować nawet byle jakim podkładem lub posmarować smarem by rdza nie weszła w blache.

  10. #10
    Użytkownik Awatar can
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    matt
    Auto
    2.5XT'06+1.8TSI'10
    Skąd
    EL
    Posty
    1,042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiek707 Zobacz posta
    Musisz malować cały element by to dobrze zrobić. A swoją drogą też jesteś mądry jeździć samochodem wiedząc, że masz lakier do blachy zdarty... Trzeba było to zamalować nawet byle jakim podkładem lub posmarować smarem by rdza nie weszła w blache.
    mistrzu
    caly element to jest prawie cala buda, czytaj dokladnie

    a nie mam 10 samochodow zeby sobie wybierac jak mi jeden obtłuką na parkingu.

    nie wierze tez, ze w xxi wieku nie da sie tego zalatwic w inny sposob niz 'malowaniem calego samochodu' co sugeruje Twoj post.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •