Strona 194 z 223 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,931 do 1,940 z 2224

Wątek: Kompresor-know how

  1. #1931
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Maciek
    Auto
    Honda CRX DelSol I
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja mam d16z6...... dziwna sprawa jest u mnie bo po założeniu nowego koła na na wskazniku boost jest ze 0,7 bara ale jak pojechałem stroić to wyszło że 0,7bara to on miał juz przy 3tys obrotów. o co chodzi.....????

  2. #1932
    Użytkownik Awatar KukiTcz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EG6 B16A T- HY35
    Skąd
    Tczew
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tiger3d Zobacz posta
    ja mam d16z6...... dziwna sprawa jest u mnie bo po założeniu nowego koła na na wskazniku boost jest ze 0,7 bara ale jak pojechałem stroić to wyszło że 0,7bara to on miał juz przy 3tys obrotów. o co chodzi.....????
    gajger nie zawsze dobrze pokazuje, dwa temperatura na zewnątrz, trzy że może masz od 3 tys do odciny 0,7B.

  3. #1933
    Użytkownik Awatar skaarj
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    CRX B18C4+eaton
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    89

    Domyślnie

    Da sie zregenerowac elektrosprzeglo ? Jesli tak to orientuje sie ktos jakie koszty tego ? Mam wrazenie, ze na 2 biegu sprzeglo nie trzyma.

  4. #1934
    Użytkownik Awatar KukiTcz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EG6 B16A T- HY35
    Skąd
    Tczew
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    mowa o obrotach powyżej vteca?

  5. #1935
    Użytkownik Awatar pit
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Piaski
    Posty
    154

    Domyślnie

    Tak sobie czytam czytam nowe stronki i co niektórzy w ogóle nie czytają tego co inni piszą, mało tego nie zagłębiają się nawet w tematykę prawidłowej instalacji kompresora.
    Ludzie, poszukajcie w internecie schematów jak powinien wyglądać układ dolotowy z kompresorem.
    Sporo to co niektóry rozjaśni, a temat przerabiania BOV'a stanie się dla niektórych banałem. Ja dzięki szukaniu po schematach instalacji ( w orginalnych konstrukcjach) znalazłem odpowiedź jak przerobić tego HKS'a po czym stwierdziłem że to jest najbardziej uujowe rozwiązanie jakie może być.
    Do kompresora zawór DV obieg zamknięty i nic więcej !!

  6. #1936
    Użytkownik Awatar kostek_
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    350Z
    Posty
    442

    Domyślnie

    Siema, mam D14Z2 + Eatona M45, dmucha ok. 0,3b, wiec roznica miedzy N/A jest prawie niezauważalna. Z czego moge założyć koło pasowe, żeby zwiekszyc doładowanie? Koła pasowe z Civica 5g będą pasować?

  7. #1937
    Użytkownik Awatar michal1687
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 D16Z6+M62
    Skąd
    Tczew
    Posty
    119

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo najlepszym/ dobrym kołem jest koło z d16y7

  8. #1938
    Użytkownik Awatar skaarj
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    CRX B18C4+eaton
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KukiTcz Zobacz posta
    mowa o obrotach powyżej vteca?
    Raczej od samego dolu, jadac na 2 biegu przy okolo 3tys obr, wciskam pedal w podloge i mam wrazenie ze cos sie slizga, obroty rosna a auto czasami nie przyspiesza tak od 3,5k do 5k powiedzmy, lekko popuszcze gaz i chwyta i przyspiesza. Na vtecu jest raczej ok.

  9. #1939
    Użytkownik Awatar KukiTcz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EG6 B16A T- HY35
    Skąd
    Tczew
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    hmmm to dziwnie bo w b seriach zazwyczaj ślizga się od vitka w górę bo obroty zabijają sprzęgło w eatonie - dlatego ja i wielu innych użytkowników miało lub ma zablokowane.
    Może moment obrotowy masz najwyższy przy 3 tysiącach i się ślizga.... albo może pasek źle napięty...?

  10. #1940
    Użytkownik Awatar skaarj
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    CRX B18C4+eaton
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    89

    Domyślnie

    no wlasnie pasek ostatnio byl solidnie napinany wiec raczej odpada, moment max mam przy 6k wiec to tez odpada. Zostaje kwestia albo elektrosprzegla albo sprzegla exedy ale czy slizgajace sie sprzeglo nie powinno lekko smierdziec ? strzaly z 5k przenosi normalnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •