Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 243

Wątek: klimatyzacja, porady i pytania

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    792

    Domyślnie

    ok super to mam juz mniej wiecej pojęcie jak to wszystko wygląda, pozostaje mi jedynie pomierzyć temp w aucie i przy kratkach nawiewu i juz bede miał jasność

    A co do samego uzywania klimy to jak najlepiej ją ustawić tzn na jaki bieg dmuchawe ustawic, czy właczyć obieg powietrza gdzie skierować nawiew zeby bylo najoptymalniej? I jeszcze jak wygląda sprawa gdy wnetrze auta schłodzi sie do wspomnianych 20*C to wtedy klima sie automatycznie wyłącza? i później gdy temp wzrośnie sie załącza?

  2. #12
    Użytkownik Awatar rafsio
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Rafcio
    Auto
    B18C4+T EG4
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    7,238

    Domyślnie

    A ja się spytam w sprężarce klimy jest olej, a czy można samemu jakoś go wymienić i jaki wlać? Albo ile kosztuje jego wymiana?

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic mb2 D14Z4
    Skąd
    Inowrocław
    Posty
    80

    Domyślnie

    co do tej szczelności to chyba nie jest tak do końca, mianowicie moja nie jest szczelna aluminiowe rurki przepuszczają czynnik i nie było nic czynnika w klimie, a mimo to urządzenie nabiło klimę. W tym samym warsztacie po tygodniu jazdy na sprawdzeniu mechanik stwierdził właśnie ten wyciek, ale mimo to klimatyzacja działa może z 2 tygodnie i wciąż chłodzi jak należy, jutro jadę po tą rurkę i mam nadzieję, że będzie już całkowicie w porządku.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    D14A8 97 5D Baikal Green
    Skąd
    Kraków
    Posty
    50

    Domyślnie

    Lar w pierwszym poście napisał, że jak włącza klimę to ustawia obieg wewnętrzny, domyślam się że oprócz tego że nie wpada nam smród z jakiegoś zdezelowanego sąsiada przed nami to nie ma różnicy czy obieg zamknę czy nie ?

  5. #15
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Różnica jest, z tym że obieg wewnętrzny należy zamknąć gdy wnętrze jako tako się już schłodzi, a to dlatego że te schłodzone powietrze w obiegu jest wtedy ciągle "dochładzane" i efekt jest lepszy niż gdyby układ cały czas przerabiał ciepłe powietrze z zewnątrz.

  6. #16
    Użytkownik Awatar reaktor
    Dołączył
    Apr 2007
    Auto
    JEGIE 5
    Posty
    5,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lar Zobacz posta
    A co do samego uzywania klimy to jak najlepiej ją ustawić tzn na jaki bieg dmuchawe ustawic, czy właczyć obieg powietrza gdzie skierować nawiew zeby bylo najoptymalniej? I jeszcze jak wygląda sprawa gdy wnetrze auta schłodzi sie do wspomnianych 20*C to wtedy klima sie automatycznie wyłącza? i później gdy temp wzrośnie sie załącza?
    Przede wszystkim zamknij nawie na szybę przednią bo to wcina dużo powietrza i ew. pasażera jak jedziesz sam . A sam kokpit na siebie . Po paru minutach robi się niedobrze ale ja lubie taką terpie szokową
    Sprawna klima nawet na 4 biegu powinna dawać maksymalny chłód. Ja tam nie zwracam uwagi czy jest obieg wew. czy zew. ale mam d16 przy mniejszych jednostkach być może jest szansa na zaoszczędzenie trochę mocy przy obiegu wew.. Jest on o tyle niekorzystny że powietrze bardzo szybko zrobi się suche

    Chłodzisz na początku na 4 żeby zejść z temperatury potem przełączasz na 2 czy 1 i tak jeździsz
    Ostatnio edytowane przez reaktor ; 08-06-10 o 22:24

  7. #17
    Użytkownik Awatar rafsio
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Rafcio
    Auto
    B18C4+T EG4
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    7,238

    Domyślnie

    Dziś jechałem trasę to miałem długo klimę włączoną, najdłużej jak do tej pory. Dobrze chłodzi, ale głośno chodzi, syczy, np na postoju na światłach to głośniej. Dlaczego? i czego to wina?

  8. #18
    Użytkownik Awatar H_grzesiek_H
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    D15Z3 MA9
    Skąd
    Jawor
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    Ilość czynnika 0 jak dla mnie świadczy o tym, że albo jest nieszczelny układ (co wykluczam - maszyna nabijąca klimę nie nabije do nieszczelnego układu - bowiem w procesie nabijania klimy maszyna sama przez 10 min utrzymuje próżnię celem sprawdzenia szczelnośći) - zatem nieszczelność wykluczam.
    Z autopsji wiem, że maszyna może nie wykryć nieszczelności, z tego co "mechanik" mi tłumaczył to, że nie robi odpowiedniego ciśnienia podczas tego 10 min sprawdzania i jeżeli np chłodnica jest stara, i po napełnieniu czynnika ją odpalisz w aucie to pod wpływem większego ciśnienia (podczas pracy klimy) może sie zrobić nieszczelność.

    Jednym słowem, według maszyny miałem sprawną chłodnice klimy, zaś drugiego dnia nic już nie było. Nienapełniona klima się nie włączy, zaś napełniona już tak, a że ciśnienie pracującej klimy jest większe niż podczas testowania to wtedy wskutek ewentualnych mikrouszkodzeń powstaje dziura przez którą nasz czynnik za 150 ucieka

    Chyba że pan "Mietek" z warsztatu robił mnie w balona, wykręcając sie od reklamacji?

  9. #19
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafsio Zobacz posta
    A ja się spytam w sprężarce klimy jest olej, a czy można samemu jakoś go wymienić i jaki wlać? Albo ile kosztuje jego wymiana?
    Jest olej w obiegu wraz z czynnikiem chłodzącym. Niemożna go wymienić samemu. Jest wymieniany automatycznie (powinien) przy podłączeniu do urządzenia serwisującego klimę.

    Cytat Zamieszczone przez kubot Zobacz posta
    co do tej szczelności to chyba nie jest tak do końca, mianowicie moja nie jest szczelna aluminiowe rurki przepuszczają czynnik i nie było nic czynnika w klimie, a mimo to urządzenie nabiło klimę.
    To dziwne, jak robiłem serwis swojej klimy to wiele się dowiedziałem od mechanika. Np to ze, urządzenie wypompowało czynnik, zrobiło próżnię i przez 15 min czekało czy ciśnienie (czy raczej podciśnienie) nie spada. Jak by spadało to przebaby szukać nieszczelnośći. Co jest logicznym działaniem. Poco zatruwać środowisko niepotrzebnym wyciekiem z klimy. Racja?

    Cytat Zamieszczone przez MrGreen Zobacz posta
    Lar w pierwszym poście napisał, że jak włącza klimę to ustawia obieg wewnętrzny, domyślam się że oprócz tego że nie wpada nam smród z jakiegoś zdezelowanego sąsiada przed nami to nie ma różnicy czy obieg zamknę czy nie ?
    Zacznijmy od tego, że w przypadku aut z klimatyzacją odgrzybia się układ nawiewów. Chłodek jak i wilgoć są dobrym miejscem dla pleśni i grzybów. Dlatego dużo bardziej trzeba dbać o czystość nawiewów. Osobiśćie odgrzybiam klimę 2 razy w roku i przed sezonem letnim wymieniam filtr kabinowy.

    Odgrzybianie możesz to zrobić samemu - w podwieszonym temacie - Zrób to sam - jest opis jak to wykonać.

    Cytat Zamieszczone przez mirasek Zobacz posta
    Różnica jest, z tym że obieg wewnętrzny należy zamknąć gdy wnętrze jako tako się już schłodzi, a to dlatego że te schłodzone powietrze w obiegu jest wtedy ciągle "dochładzane" i efekt jest lepszy niż gdyby układ cały czas przerabiał ciepłe powietrze z zewnątrz.
    Także z tego założenia wychodziłem ale zawsze mam wrażenie, że podczas jazdy na trasie (żeby nie stać w korku) powietrze z klimy jest chłodniejsze na wyłączonym obiegu wewnętrznym. Muszę to zmierzyć kiedyś temperaturomierzem
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 09-06-10 o 10:18 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    Radom
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    J

    Także z tego założenia wychodziłem ale zawsze mam wrażenie, że podczas jazdy na trasie (żeby nie stać w korku) powietrze z klimy jest chłodniejsze na wyłączonym obiegu wewnętrznym. Muszę to zmierzyć kiedyś temperaturomierzem
    U siebie też to zauważyłem. Pewnie dlatego, że jadąc lepiej chłodzony jest skraplacz a w związku z tym sprawność klimatyzacji rośnie

    Pozdrawiam
    Borys

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •