Strona 2 z 52 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 511

Wątek: Komputerek pokładowy

  1. #11
    Użytkownik Awatar Dobraku
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 1.7 CTDi EP4
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    156

    Domyślnie

    Samo PDU juz rozpracowałęm - pół nocy ale napisałem sobie funkcję, która mi konwertuje zykły tekst i wysyała. Tu masz pełną rację ... ten format jest poprostu idiotyczny i bardzo "umila" życie. Numer telefonu do wysyłu danych mam zdefiniowany w programie. Samą obsługe GPS o ile się zdecyduję zostawie na sam koniec. Teraz mi przyszło do głowy by użyć osobnego procka - M8 by zbierała dane z GPS po UART'cie a potem je wysyłała do M32 własnie przez I2C. Magistrale jakich ja używam to włąsnie I2C do expandera portów, układu zegara (RTC) i komunikacji z dodatkowym procesorem, mam jesze 1wire do termometrów DS18B20

  2. #12
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dobraku Zobacz posta
    W zegarek wchodzi wyświetlacz 2x8
    Ooo, i widzisz, IMHO super. Więcej nie potrzeba, na informacje jakie by mnie interesowały w zupełności wystarczy, zobacz - przykładowe wpisy na wyświetlaczu w formacie 2x8



    16.06.10
    g. 11:34

    Spal.Chw
    6,76 L

    Spal.Śre
    6,56 L

    Temp.Wew
    20 stC

    Temp.Zew
    25 stC

    Zasięg:
    500 km

    W baku:
    30 l


    I inne....
    Można dorobić ikonki jak tu, np ikonke l/kkm



    Wszystko zmieniane po kolei przyciskiem lub automatycznie zmieniane co np 10 sekund.
    Także zastanów się czy lepiej nie zmieścić tego na małym wyświetlaczyku a za to wkomponować w fajne małe miejsce

    Cytat Zamieszczone przez Dobraku Zobacz posta
    Samo PDU juz rozpracowałęm - pół nocy ale napisałem sobie funkcję, która mi konwertuje zykły tekst i wysyała. Tu masz pełną rację ... ten format jest poprostu idiotyczny i bardzo "umila" życie.
    Poprostu nie zapomnę jak zapisywałem swój numer gdzie cyfry były totalnie poprzestawiane :P.
    I2C nie używałem (za mała wiedza), łatwiej mi było to zrobić na RS232.

    Co do komputerka, mnie w zupełniości zadowolił by taki który pokazuje dane jak pokazałem na przykładzie powyżej, wkomponowany w miejsce zegarka. Niczego więcej mi nie trzeba

    Cytat Zamieszczone przez Dobraku Zobacz posta
    Sama obsługe telefonu to spokojnie zmieściłem w attiny2313
    To ci tylko w ramach ciekawostki powiem, w całym listingu mojego projetku, 2/3 to obsługa 2 RS232 i monitorowanie ich w tym samym czasie. 1/3 to cała reszta (Kodowanie w PDU, odkodowywanie, odbieranie danych, przygotowanie wiadomosci SMS itd). Wiec nie dziwie sie ze sama obsługa GSM na Attiny sie zmieściła
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 16-06-10 o 13:06 Powód: Automerged Doublepost

  3. #13
    Użytkownik Awatar Dobraku
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 1.7 CTDi EP4
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    156

    Domyślnie

    Pierwszy mój taki komputerek był własnie na 16x2, Nie neguje montowana małych wyświetlaczy, poprostu dla mnie są mało wygodne. Samo przełączanie ekranów, nawet w automacie, wszystko fajnie jak stoimy jak jedziemy to juz fajnie rzucić okiem i mieć wszystko na wierzchu. Zegarek to świetne miejsce jak tylko nie ma dużo bajerów to spoko. Ja w miejsce zegarka chce wrzucić ten climatronic wiec i tak mi sie miejsce zajmnie. Jak dobrze pomyslisz to za zegarkiem jest też trochę miejsca pewnie i elektronika by sie tam zmieściła.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    20

    Domyślnie

    Kurcze Panowie widzę tu wyższa szkoła jazdy. Ja póki co mam w planach projekt najprostszego komputerka - spalanie, czas jazdy i spalanie. Póki co na samym projekcie chcę zakończyć - brak czasu na zabawy w lutowanie (studia i praca).
    Mam już jakaś koncepcję. Jestem na etapie tworzenia wzoru płytki ale mam problem - używam DipTrace - nie mogę tam LCD znaleźć potrzebnego, ktoś pomoże? Oznaczenie? Opis?
    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dobraku Zobacz posta
    Pierwszy mój taki komputerek był własnie na 16x2, Nie neguje montowana małych wyświetlaczy, poprostu dla mnie są mało wygodne. Samo przełączanie ekranów, nawet w automacie, wszystko fajnie jak stoimy jak jedziemy to juz fajnie rzucić okiem i mieć wszystko na wierzchu. Zegarek to świetne miejsce jak tylko nie ma dużo bajerów to spoko. Ja w miejsce zegarka chce wrzucić ten climatronic wiec i tak mi sie miejsce zajmnie. Jak dobrze pomyslisz to za zegarkiem jest też trochę miejsca pewnie i elektronika by sie tam zmieściła.
    Widzisz, masz już doświadczenie a takim projekcie . Jakbyś ogarnął części (zrobił zestaw z zaprogramowanym już prockiem), jakieś fajne miejsce znalazł w 5D na montaż, to jestem przekonany, że miałbyś klientelę - spokojnie kilkadziesiąt osób z forum (+ inne fora, + allegro - myślę że można by liczyć w setkach) , które by taki komputerek chciało. Mógłbyś sobie nieco zarobić .

    Także rozważ produkcję prostego komputerka pokładowego. Zwłaszcza, że prosty komputerek nie będzie wymagała drogich części. Myślę, że spokojnie wystarczyły by funkcje: spalanie chwilowe, spalanie średnie, pozostałe paliwo, zasięg, data i czas, temperatura wewn/zewn.

  6. #16
    Użytkownik Awatar tomson1192
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord CG9
    Skąd
    B-stok / Wwa
    Posty
    832

    Domyślnie

    Szczerze to sam bym był bardzo chętny na taki bajer bo to jedyne czego mi brakuje w tym samochodzie to komputera pokładowego :P

  7. #17
    Użytkownik Awatar Dobraku
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic 1.7 CTDi EP4
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    156

    Domyślnie

    Najpierw muszę skończyć, posprawdzać prototyp takiego ustrojstwa do swojej H. Jak wszystko bedzie juz dopracowane to wtedy pomyślę o handlowaniu. Jak by nie było robię to dla siebie nie dla pieniędzy. Wiem natomiast, że samochód to nie jest idealne srodowisko dla elektroniki. Trzeba bedzie powalczyć z zakłóceniami itp. elementami, które mogą fałszować pomiary. Zdarzało mi sie już, że coś fajnie chodziło przez naście kilometrów i działy sie cuda np. w postaci !@#$%^& na wyświetlaczu. Głupie Cb-radio potrafi dobrze namieszać podczas nadawania w zawartości aktualnie wykonywanego programu.

    Spokojnie i powoli coś zmajstrujemy Chwilowo - odgórna przerwa, jak tylko coś ruszę to pewnie bede zamieszczał tu materiały i dzielił się wrażeniami.

  8. #18
    Użytkownik Awatar alen333
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Dawid
    Auto
    CTR FN2 K20Z4 R-81
    Skąd
    Katowice
    Posty
    520

    Domyślnie

    Panowie magicy, piszę się na to w ciemno
    Świetny pomysł, wielki podziw za chęci

  9. #19
    Użytkownik Awatar motyla noga
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    było d16y3
    Skąd
    Glasgow
    Posty
    1,225

    Domyślnie

    no no *****ista sprawa wrzuć fotki jak to wygląda, też bym się pisał na taki komputerek w razie czego.

  10. #20
    Użytkownik Awatar czara
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    czara
    Auto
    MB2
    Skąd
    3-miasto
    Posty
    1,445

    Domyślnie

    no to macie juz jakiś plan na biznes;] sam był bym chętny ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •