Strona 5 z 28 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 278

Wątek: nienaturalnie wiszaca podsufitka

  1. #41
    Użytkownik Awatar sane
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Darek
    Auto
    CL7 Sport GT
    Skąd
    Wwa, Wilanów
    Posty
    2,050

    Domyślnie

    Elmer, wrzuć zdjęcia tu.

    Ja może będę zainteresowany. Moja się odkleiła, sam kleiłem i po lecie znowu odstała, więc sensu to nie ma.

    Mam opcję poflokować to na czarno za ~250PLN, ale to trochę drogo, więc jak masz to w dobrej jakości i pieniądzach, to może się skuszę.

  2. #42
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Elmer89 zapodaj namiar na nowy materiał i gąbkę

  3. #43
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    191

    Wink

    jutro wrzucę foty bo na razie nie mam Hani została na firmie.. ogólnie potrzebne materiały do roboty wyniosły mnie około 100zl no i trochę czasu, nie jestem tapicerem więc jedynie mogę pomóc zrobić, szkoda że nie zrobiłem foto-instrukcji.. sprawa jest banalnie prosta opisze jak to robiłem i co było potrzebne.

    więc potrzebujemy : Materiał z gąbką , klej koniecznie Bonaterm A Plus, i jakiś klej w sprayu ja użyłem Klej do tapicerki i dywaników w aerozolu PERMATEX , rozpuszczalnik do kleju ,miękką szczotkę jak do butów ,kogoś do pomocy (a konkretnie do trzymania :P) nożyczki ,puszka piwa, opcjonalnie gumowy wałek bądź własna ręka ,pędzel do kleju

    gdzie kupić materiał i kleje?

    tu kupimy materiał z gąbeczką oraz niezbędny klej Bonaterm A plus http://www.hurtowniatapicerska.pl/ ja wybrałem tkaninę o nazwie SAM109 i zakupiłem 2mb dużo mi tego zostało .
    hurtownia wysyła darmowe próbki można wybrać sobie materiał a później zamówić,
    klej w sprayu kupiłem w Leroy Merlin 23zł ale jest też na allegro i wygląda tak http://aukcjewp.wp.pl/klej-do-tapice...188409536.html
    a szczotka coś w tym stylu http://aukcjewp.wp.pl/szczotka-do-ub...185558930.html

    co do zrobienia podsufitki :

    1. krok wytargać podsufitkę z Hani
    2. zerwać materiał który nas wku*** rza i pozbyć się resztki rozpadającej się pianki tak aby została gładka powierzchnia piankę zeskrobać ja to zrobiłem ręką pięknie odpadło
    3. gdy zostanie nam gładka powierzchnia musimy to przemyć jakimś zmywaczem proponuje pierw sprawdzić czy nic od zmywacza się nie rozpuszcza u mnie się nic nie rozpuszczało ale lepiej sprawdzić samemu
    4.kolejny krok to materiał bierzemy ucinamy materiał tak aby były dość duże zakładki ja robiłem po 15cm na stronę lepiej więcej niż za mało trzeba pamiętać że podsufitka jest wklęsła.
    5.gdy mamy już czystą skorupę podsufitki i zmywacz już odparował (nie jest mokre) bierzemy klej Bonaterm A plus
    i pędzlem rozprowadzamy klej ja kupiłem 1puszke wyrobiłem się na styk musiałem klej rozrzedzić rozcieńczalnikiem do kleju bo był za gesty poczekałem kilka minut aż klej na skorupie lekko zgęstnieje (10-15min(w miedzy czasie zimowałem się pkt6) ma się lepić a nie być suche, na wybrzuszeniach proponuje więcej kleju..
    6.bierzemy przycięty materiał i składamy go po długości na pół gąbką na zewnątrz wieszamy jeżeli jest taka możliwość teraz przychodzi nam z pomocą klej w sprayu z odległości zalecanej przez producenta 15-20cm nie za blisko bo może przesiąknąć rozprowadzamy, równomiernie klej na jednej połowie gąbki drugiej na razie nie ruszamy, tu potrzebujemy osoby do pomocy bierzemy materiał i kładziemy równo wzdłuż na środku skorupy podsufitki część pomalowaną klejem w sprayu musimy oddać pomocnikowi aby trzymał ją lekko w górze zaś druga część nie posmarowana klejem może leżeć swobodnie gąbką do skorupy bez nacisku się nie przylepi
    7.teraz bierzemy do reki szczotkę pomocnik trzyma materiał lekko w górze by nie stykał się klej z materiału z klejem ze skorupy
    następnie szczotką od środka podsufitki w stronę brzegów "masujemy "materiał tak aby się przylepiał pomocnik powoli popuszcza materiał, tu operator szczotki musi indywidualnie do własnej prędkości zgrać sie z osoba trzymająca materiał. Postępujemy tak aż do zakończenia prac z jedną stroną dodam że nie warto się spieszyć , gdy skończymy z jedną stroną przychodzi ochota na piwno ale powstrzymujemy się i bierzemy się za drugą stronę bierzemy podnosimy materiał przekręcamy go na gotową już stronę i znowu bierzemy klej w sprayu do ręki i „psikamy” pryskamy czy jak by to nie nazwać, uważajmy aby nie pobrudzić klejem gotowej już strony i postępujemy tak jak wcześniej szczotka w dłoń i jazda
    8.gdy już skończymy warto przejechać ręką bądź jak ktoś ma gumowym wałkiem można i puszką z piwem jak ktoś się uprze po całość lekko dociskając dla czego tak robimy to chyba każdy wie .
    9. Bardzo ważne możemy się wziąć już za piwko chyba że ktoś nie lubi to jego strata, bierzemy dobre nożyczki w dłoń i obcinamy nadmiar ja zostawiłem i tak dokoła po kilka cm na zakładkę no i oczywiście podkleiłem i zostawiłem wszystko do wyschnięcia na około 24h
    Następnego dnia wyciąłem wszystkie otwory (lampka itd..)i wsadziłem podsufitkę do samochodu

    Ważne:
    jeżeli klej nakładamy pistoletem pneumatycznym, to idealnym klejem będzie klej Bonaterm AS. tak przynajmniej napisane jest na stronie
    Klej w Sprayu strasznie się pyli jak ktoś uczulony proponuje maseczkę,
    Nie róbcie tego w domu lepszym miejscem będzie piwnica bądź garaż opary od kleju opadają i możemy przylepić się do podłogi ;D
    Nie odpowiadam za to jak ktoś spierdzieli sprawę, każdy robi to na własne ryzyko ale mino wszystko zachęcam nie jest to trudne trzeba mieć trochę wyobraźni i czasu, szybko tego nie zrobisz mi zeszło się 4godziny ale mi się nie śpieszyło. jeżeli ci się śpieszy lepiej sobie odpuść
    Jeżeli jest coś nie jasne proszę napisać a poprawie
    jeżeli ktoś będzie działał sam prosił bym aby porobił zdjęcia to ta instrukcja była by bardziej motywująca:P



    Ciesz się nową podsufitka która trochę śmierdzi nowością :P kleju nie czuć, czuć tylko smrodek nowej tkaniny..
    no właśnie na próbki się trochę czeka i tu pozdrowienia dla poczty polskiej do 10dni wiec jak ktoś chce mam najnowsze mogę oddać
    Ostatnio edytowane przez Elmer89 ; 09-09-10 o 20:30

  4. #44

  5. #45
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    cos jakby po lewej stronie nie bardzo,albo mi sie wydaje.

  6. #46
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    191

    Domyślnie

    chyba ci się kolego wydaje... chodzi ci pewnie o te zdjęcie?? http://img801.imageshack.us/i/20100911105.jpg/

  7. #47
    Użytkownik Awatar Shelter
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    D14A8
    Skąd
    mjanas.com
    Posty
    100

    Domyślnie

    Elmer89 dobra robota, szkoda tylko że nie ma zdjęć, byłby ładny fotoporadnik.

    To ja mam jeszcze pytanie do osób, które zabierały się za to a mają w swoich autach szyberdachy. Łatwo jest wyciągnąć zasuwkę, która również obita jest materiałem? Czy trzeba demontować cały szyberdach i go rozkładać?

  8. #48
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    Honda Civic 4D 07
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    190

    Domyślnie

    Elmer89 pomożesz mi uporać się z moją podsufitką? :-) Do twojego przepisu dopiszemy więcej piw lub coś mocniejszego :-)

  9. #49
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Auto
    Honda Civic 4D 07
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    190

    Domyślnie

    Ja swoją podsufitkę wymieniłem. Trochę błędów popełniłem. Od razu polecam wlać więcej rozpuszczalnika uniwersalnego (na butelce jest, że pasuje do butaprenu). Klej jest bardzo gęsty, a trzeba go rozprowadzać bardzo szybko. Polecam też kupić od razu więcej niż jedną puszkę bądź większą tego kleju Bonaterm A Plus. Na pewno sporo roboty i jeżeli za 250zł jest zrobienie u tapicera z jego materiałami, to ja bym polecał taki wariant. Chyba, że 250zł to sama robocizna. Oczywiście samodzielna zabawa ma coś w sobie, ale wdychanie rozpuszczalników, klei to mało przyjemna zabawa

  10. #50
    Użytkownik Awatar Andrew 1130
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Łódź
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ja u siebie robilem sam. wynioslo mnie to ok 80 zl i 2 dni roboty. Polecam. Czegos nowego mozna sie nauczyc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •