Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dziwna praca silnika

  1. #1
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie Dziwna praca silnika

    Witam

    Mam taki problem przyspieszajac na kazdym biegu pojawia sie dosc glosna praca silnika przy obrotach od 3-3,5 tys, dodatkowo pojawia sie jakies gluche narastajace i malejace echo (slychac to z bardziej prawej strony z przodu)najbardziej slychac na 5 biegu.Puszczajec pedal gazu wszystko ustaje, jest cichutko i powyzej 3,5tys obr slychac juz normalnie wkrecajacy sie silnik. Co to moze byc???

    Niedlugo bede wymienial sprzeglo i olej w skrzyni na co mozna by przy okazji zwrocic uwage jak juz bedzie rozkrecony??

    pozdro

  2. #2
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    Skrzynia może Ci huczy tzn łożyska. Ja tak mam że przy pewnych obrotach ją słyszę. Rada jest jedna, albo muzykę od głosisz albo wymienisz skrzynię przy okazji wymiany sprzęgła

  3. #3
    Użytkownik Awatar karmel
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Maciek
    Auto
    A8 D3 4,2 MPI BFM
    Skąd
    Kraków/Tarnów
    Posty
    1,145

    Domyślnie

    Miałem i mam to samo, tylko że przy 1,5-2k obrotów i na niższych biegach, myślałem że to panewki, ale po zmianie motorowni dźwięk ten występuje dalej, najprawdopodobniej to ze skrzyni, w której huczą łożyska.

  4. #4
    Użytkownik Awatar kubaszow
    Dołączył
    Apr 2008
    Auto
    EJ6 D16Y7
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    A to gluche narastajace i malejace echo przy 3-3,5tys obr to tez wina skrzyni moze byc bo mam juz to od 4 lat jak kupilem auto i nic sie nie dzieje??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •