Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: uszkodzona sonda lambda

  1. #1
    Użytkownik Awatar SbQ1337
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Seba
    Auto
    EJ9 D16Z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    40

    Lightbulb uszkodzona sonda lambda

    Od zakupu Civa od poprzedniego niemieckiego właściciela pali mi się kontrolka check engine.. myślałem że to świece (tak mi powiedzieli w aso niemce) a u nas powiedziano mi że to sonda lambda.. Powoduje to większe spalanie bo coś tam paliwo nie wraca do zbiornika czy jakoś tak prawda? (bo nie wiem czy właśnie typ o tym mówił).

    Moje pytanie brzmi następująco:
    Co z tym zrobić? (wiem kupić i zamontować)

    Ale rozchodzi się o :
    - nowa oryginałka od ASO Hondy? - krzyknęli mi 800zl ;/
    - używana (jakieś 400zł chyba) od jakiegoś rozbitka czy coś w tym stylu (w Gdańsku na Słowaka ;D)
    - czy może zamiennik na allegro? np.
    http://moto.allegro.pl/ngk-sonda-lam...235552035.html

    Jestem młody i zależy mi na kasie.. 800zł to nie mało a jeżeli mogę zaoszczędzić to inne rzeczy jeszcze będę w stanie zrobić, kupić. Czy warto kupić oryginał za 800zł i mieć gwarancję i w ogóle? czy zamiennik będzie porównywalny i nie nawali mi przez najbliższe 3 lata? (często chyba to nie siada?) Używkę mechaniczek z ASO powiedział że na własne ryzyko brać bo nie wiadomo ile pochodzi, no ale wiadomo w ASO chcą zarobić więc mógł tak mówić a na miłego człowieka nie wyglądał

    Proszę doradźcie.
    Z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Awatar szymon16v
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Szymon
    Auto
    AERODECK
    Skąd
    KTA
    Posty
    346

    Domyślnie

    Jedź na szrot, powinieneś dostać za jakieś 50zł taką sondę Odkręcić i włożyć ją to 5 minut roboty.

  3. #3
    Użytkownik Awatar LechuLK
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Leszek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1,851

    Domyślnie

    Ja ci radzę kupić używaną najlepiej popatrz w dziale giełda lub daj ogłoszenie.

  4. #4
    Użytkownik Awatar arturwwa
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    artur
    Auto
    eg b16a jdm
    Posty
    2,500

    Domyślnie

    bulsiet, mozesz spokojnie kupowac uniwersalna i podpinac. charakterystyka pracy kazdej sondy lambda jest taka sama. nie ma czegos takiego jak dedykowana. w aso placisz za wtyczke, ktora pasuje do twojej wiazki. nie wiem czy ty masz w d14z1 4 czy 1 zylowa. i taka i taka znajdziesz na allegro, kupisz, zaoszczedzisz hajs a ona bedzie dzialala. jakby co to nie jest przyklad z kosmosu. sam jeszcze juz kilka miesiecy na uniwersalnej ntk z allegro o check zniknal i spalanie spadlo.

  5. #5
    Użytkownik Awatar SbQ1337
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Seba
    Auto
    EJ9 D16Z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    40

    Domyślnie

    no to wychodzi na to że to jest taka pierdółka i nie warto grubego siana wydawać tak ? więc tą z tej aukcji np brać śmiało ? błąd sam zniknie czy jechać do mózgów pod kompa ?

  6. #6
    Użytkownik Awatar arturwwa
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    artur
    Auto
    eg b16a jdm
    Posty
    2,500

    Domyślnie

    nie jest to *******ka, ale mozna to spokojnie ogarnac za mniesze niz w aso pieniadze. jezeli blad jest spowodowany niesprawna lambda to zniknie. robiles samodiagnostyke? jeszcze nie wiem ktora to lambda bo ty chyba w tym d14 masz dwie.

  7. #7
    Użytkownik Awatar SbQ1337
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Seba
    Auto
    EJ9 D16Z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    40

    Domyślnie

    no musiałbym podjechać do niego się zapytać bo nie ogarniam sam.. a nie mam pojęcia czy 1 czy 2 to jest mi niewiadome ;/ na allegro są te same cały czas więc nie wiem, podejrzewam że 1

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Adam
    Auto
    ej9 d14a4
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    28

    Domyślnie

    sciagnij sobie instrukcje serwisowa - gdzies tu na forum byla oficjalna, oryginalna, hondowska, po polsku. tam masz nawet rysunki.
    jesli sa dwie, to jedna sonda jest w kolektorze wydechowym, druga gdzies w okolicach katalizatora pewnie.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Na Allegro 90% to podróbki - szczególnie NGK i Bosha. Wiem, bo przerabiałem temat.

    Kup sondę NGK do swojego silnika, niech Ci gdzieś to dopasują wg katalogu (chociaż bez problemu znajdziesz w sieci to info), nowa to 300-350zł i to jest ta sama sonda co w ASO za 800zł. I masz problem z głowy. Na szrocie kupisz za 50-100zł, ale ryzyko bardzo duże. Poza tym sonda to nie urządzenie które tylko działa albo nie, z czasem się zużywa i działa inaczej. To że nie ma check engine to znaczy tylko tyle, że wartość sygnału jaką podaje mieści się w normie minimum i maksimum, absolutnie nie świadczy to o tym, że sonda działa prawidłowo. Można się przejechać na tym, bo niby będzie ok, ale spalanie mogłoby być trochę niższe, albo mocy ubędzie.

    Tzw dedykowane to oczywiście bzdura bo płaci się za wtyczkę, ale kupując tzw uniwersalną bez wtyczki też trzeba kupić do swojego samochodu (po katalogu NGK), bo nie mogę się zgodzić, że sondy nie różnią się pracą. Jeśli tak twierdzicie, to zakładajcie sobie sondy od VW...

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    eg3->Ej6 b18c4
    Skąd
    Płock
    Posty
    456

    Domyślnie

    kupowałem tez sonę ngk z wtyczka dedykowana pod mój silnik. Błąd oczywiście zniknął, ale spalanie wzrosło ok o 1 litr. Więc z tymi dedykowanymi pod silnik też różnie bywa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •