Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 173

Wątek: [Zrób to Sam] Podgrzewanie lusterek

  1. #11
    Użytkownik Awatar meltoner
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Marek
    Auto
    mb2 5D
    Skąd
    e-midlans-uk
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karwal128 Zobacz posta
    Ogólnie podgrzewanie lusterek moim zdaniem najlepszy mod w hondach, każdemu sie przyda na pewno .
    Tak to bardzo fajna sprawa, aleeee... u mnie działają chociaż nie wiem dlaczego. Otóż, auto mam już od roku tj. od grudnia zeszłego roku i nigdy nie zawracałem sobie głowy sprawą podgrzewania lusterek (były i są o wiele ważniejsze sprawy) aż dopiero w tym roku zauważyłem, że zamrożone lusterka podejrzanie szybko robią się suche po odpaleniu silnika. Kiedy sprawdziłem ręką, to rzeczywiście, zarówno lewe jak i prawe lusterko jest lekko ciepławe. I teraz pytanie - dlaczego tak jest. Myślałem, że ktoś wcześniej coś przy nich modził i podłączył je pod ogrzewanie tylnej szyby, ale lusterka grzeją nawet gdy tylna szyba jest wyłączona, poza tym kostka wygląda na oryginalną bez śladów jakichkolwiek modyfikacji. Czy ktoś ma pomysł jak to wyjaśnić. Nie za bardzo mam ochotę rozkręcać tych lusterek, bo na 100% po tej operacji przestałaby działać nawet elektryka lusterek, a po wtóre grzebanie na mrozie nie jest zbytnio przyjemne. W sumie nie jest to jakimś wielkim problemem, bo wszystko działa poprawnie, akumulator się nie rozładowuje i żadnych innych dziwnych przypadłości nie zauważyłem, ale zagadnienie pozostaje dla mnie zagadką, bo na pewno "te typy tak nie mają"

    mały update:
    jednak ciekawość przemogła obawę przed mrozem i wyciągnąłem lusterko ,a to co tam zobaczyłem:



    Jak na moje oko wygląda mi to na seryjne lustereczko z podgrzewaniem. To dobry znak, bo myślałem, że mam tam jakieś zwarcie Teraz tylko jak to się wyłącza???

    ps. okabelkowanie tylnej szybki wygląda tak,ale chyba każdy tak ma:

    Ostatnio edytowane przez meltoner ; 11-11-14 o 21:05

  2. #12
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Zdejmij boczek i zobacz ile przewodów idzie od lusterka. Jesli 3 - to przy elektrycznie sterowanych lusterkach tyle ma być. Jesli 5 to masz podgrzewanie (3 sterowanie, 2 mata grzewcza).
    Jak nie chce ci się odkręcać boczka, zdejmij tylko trójkąt - zaślepkę od wewnątrz i "wymacaj" kable prze koszulkę lub lekko ja natnij i policz kable.

    Jeśli są 3 i lusterko się grzeje to podejrzewam, że może jakieś zwarcie być na silniczku czy coś, bo maty grzeją się ekspresowo. Cieple lusterka są po minucie. Po kilku minutach można sobie od nich ręce ogrzewać

    EDIT:
    Powyższe napisałem jeszcze przed tym jak dorzuciłeś zdjęcia.
    Instalacja wygląda jakby była oryginalna. Jak sie wyłącza? Hmm.....skoro nie jest podpięte pod ogrzewania szyby tylnej, szukaj może w okolicach przycisku regulacji wysokości reflektorów. W seryjnej instalacji ogrzewanych luster, zasilanie do przełącznika podgrzewania mat, brane jest właśnie z tego samego kabla zasilającego.
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 09-12-10 o 21:03

  3. #13
    Użytkownik Awatar comatose
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    719

    Domyślnie

    Mike kiedy moglibyśmy liczyć na część drugą poradnika? Przyznam sie, że czekam na nią z niecierpliwością bo chciałbym coś powalczyć w temacie i te kable poprzeciągać do przycisku i nie wiem jak temat ugryźć ;]

  4. #14
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez comatose Zobacz posta
    Mike kiedy moglibyśmy liczyć na część drugą poradnika? Przyznam sie, że czekam na nią z niecierpliwością bo chciałbym coś powalczyć w temacie i te kable poprzeciągać do przycisku i nie wiem jak temat ugryźć ;]
    Niestety jako człowiek nie posiadający garażu muszę czekać na bardziej sprzyjającą aurę. Wcześniej czy później - ale druga część będzie.

  5. #15
    Użytkownik Awatar comatose
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    719

    Domyślnie

    Cholera a myślałem, że coś powalczę na weekendzie :]

  6. #16
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Jako uzupełnienie mojego how to, z powodzeniem nadaje się post Gruszki - http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/sho...k-(part-1-of-2)
    Tam jest część elektryczna.

  7. #17
    Użytkownik Awatar comatose
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    719

    Domyślnie

    Wiem, widziałem to. Mnie interesuje najbardziej jak przeciągnąć przewody od samych mat przez tą przelotkę między drzwiami a kabiną - co trzeba odkręcić, którędy to puścić itp.

  8. #18
    Użytkownik Awatar lukwycz
    Dołączył
    Jun 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MC2 + EJ9
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    605

    Domyślnie

    W końcu uporałem się podgrzewaniem lusterek u siebie, ale niestety nie zrobiłem fotorelacji ale przy mrozie -10st nie miałem ochoty). W moim przypadku nie obyło się bez zdjęcia drzwi, choć chyba można się pogimnastykować i zrobić to bez ich zdejmowania. Wywierciłem dziurę w kostce, której jedna część jest w przedniej ściance drzwi a druga kończy na dole ten gumowy wąż, który osłania kabelki. Przez dziurę w kostce puściłem dwużyłowy przewód (akurat 2x 0,75mm). Ważne, żeby nie przewiercić istniejących styków. Reszta roboty to banał. Na jedną stronę przeprowadzenia i podłączenia kabla potrzebowałem ok 2h czasu.

  9. #19
    Użytkownik Awatar meltoner
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Marek
    Auto
    mb2 5D
    Skąd
    e-midlans-uk
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta
    ...skoro nie jest podpięte pod ogrzewania szyby tylnej, szukaj może w okolicach przycisku regulacji wysokości reflektorów. W seryjnej instalacji ogrzewanych luster, zasilanie do przełącznika podgrzewania mat, brane jest właśnie z tego samego kabla zasilającego.
    też sobie tak pomyślałem. Wiem że w 2005 był montowany alarm i jego kontrolka jest teraz po lewej str. od regulacji lusterek( tam chyba oryginalnie siedzi przycisk od podgrzewania)
    Właśnie jak się ten cały panel od regulacji lusterek wyciąga. podważa się go czy jak?
    Ostatnio edytowane przez meltoner ; 12-12-10 o 20:11

  10. #20
    Użytkownik Awatar mafia35
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ACCORD CM2 Type-S
    Skąd
    Lublin
    Posty
    817

    Domyślnie

    Tak, możesz podważyć lub wyjąć schowek (tam gdzie są bezpieczniki) i wypchnąć od środka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •