Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: hamulce - niepokojący dźwięk CIVIC 5D MB2 97

  1. #1
    Użytkownik Awatar ber66
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    CIVIC MB2'97 1,4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    18

    Domyślnie hamulce - niepokojący dźwięk CIVIC 5D MB2 97

    Przy hamowaniu z wyższych prędkości hamulce wydają niepokojący wibrujący dźwięk.
    Dzieje się tak przy hamowaniu z prędkości około 100km/h< i przy rozgrzanych hamulcach.
    Przy mniejszych prędkościach rzędu >80km/h objawy się nie ujawniają.
    Czy kwestia klocków, czy może coś poważniejszego?
    Mechanik jakiś przeglądał hamulce nieco ponad miesiąc temu i niby było wszystko w porządku.

    Wiem, że to sprawa do przeglądu przez kolejnego mechanika, a nie na forum, ale może ktoś miał tak dziwne objawy też i zna diagnozę.
    70 - 80km/h to tez juz nie jest najwolniej, a nic nie słychać - trochę dziwne.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar Cairo
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic 1st gen 5D 7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,143

    Domyślnie

    Miałem to samo w poprzedniej Hondzie, nie wiem jaki to miało związek, ale po wymienieniu jarzm (zatarte prowadnice) problem ustąpił.

  3. #3
    Prezes SCKPL Awatar Windykator
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    MiSieK
    Auto
    FK2R
    Skąd
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    8,905

    Domyślnie

    Możliwe,że masz krzywe tarcze, stąd te wibracje. Mam to samo

  4. #4
    Użytkownik Awatar stempel
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    ep3 30th
    Skąd
    warszawa
    Posty
    368

    Domyślnie

    100% masz krzywe tarcze .

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2006
    Skąd
    Wroclaw/Bielsko
    Posty
    38

    Domyślnie

    Nawet wibrujaca kierownica przy hamowaniu to wcale nie musza byc tarcze na 100%. Ja kupilem auto i sprzedajacy mowil ze bije kierownica bo tarcze sa juz zuzyte i trzeba wymienic i bedzie ok. Pomyslalem ma racje no bo zawsze tak jest. Wymienilem tarcze na nowe JC, ale bicie nie ustapilo. A ze JC to dziadostwo to pomyslalem wada fabrycza jade wymienic. Wymienili mi na nastepny nowy komplet tarcz JC i dalej to samo. Samochod byl rozpedzany i hamowany bez kol na podnosniku i dalej nie wiadomo co to jest ale wszelkie gwiazdy na niebie wskazuja ze trzeba bedzie powaznie pogadac z piasta.

  6. #6
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie Re: hamulce - niepokojący dźwięk CIVIC 5D MB2 97

    Cytat Zamieszczone przez ber66
    Przy hamowaniu z wyższych prędkości hamulce wydają niepokojący wibrujący dźwięk.
    Dzieje się tak przy hamowaniu z prędkości około 100km/h< i przy rozgrzanych hamulcach.
    Przy mniejszych prędkościach rzędu >80km/h objawy się nie ujawniają.
    Czy kwestia klocków, czy może coś poważniejszego?
    Mechanik jakiś przeglądał hamulce nieco ponad miesiąc temu i niby było wszystko w porządku.

    Wiem, że to sprawa do przeglądu przez kolejnego mechanika, a nie na forum, ale może ktoś miał tak dziwne objawy też i zna diagnozę.
    70 - 80km/h to tez juz nie jest najwolniej, a nic nie słychać - trochę dziwne.
    Pozdrawiam
    JA mam taki ostry, metaliczny dzwięk jak juz predkosc jest ok 20 i ciagnie sie az do zatrzymania. Slychac to tak jakbymetal tarl o metal i dzieje sie tylko jak tarcze sa mocno nagrzane. Zadzwonilem do ASo i powiedzieli mi ze to wina kiepskiej jakosci klockow. Nie oceniam bo nie wiem czy miala racje.

  7. #7
    Użytkownik Awatar stempel
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    ep3 30th
    Skąd
    warszawa
    Posty
    368

    Domyślnie

    [quote
    Nawet wibrujaca kierownica przy hamowaniu to wcale nie musza byc tarcze na 100%.[/quote]
    wibrujaca kierownica fakt ,to nie musza byc tarcze na 100% ale z opisywanego przypadku to sa tarcze ,jak pisze Ber66 zwieksza sie wraz z predkoscia czyli bardziej sie nagrzewaja i tym samym bardziej sie wykrzywiaja.Sa juz pewniw stare i rozchartowane .

  8. #8
    Użytkownik Awatar ber66
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    CIVIC MB2'97 1,4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    18

    Domyślnie

    hmm tarcze. To większy wydatek jak klocki? Zapewne powinienem kupić nowe to i to. Klocki kupię zielone FERODO za około 100, a tarcze ?
    Jutro jadę do serwisu i zobaczymy jaka będzie ich diagnoza. Nie omieszkam się podzielić z Wami wynikiem tego badania.

  9. #9
    Użytkownik Awatar Konrad84
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Konrad
    Auto
    Bullit, Vgen k20c1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5,065

    Domyślnie

    Pojedź na sprawdzenie tarcz mikrometrem. Jeżeli to nie tarcze to mogą być też piasty (od nadzmiernego przegrzewania tarcz).

    Co do nowych tarcz to polecan EBC nawiercane i nacinane + Greenstuffy. Przy chamowaniu urywają twarz

  10. #10
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ber66
    hmm tarcze. To większy wydatek jak klocki? Zapewne powinienem kupić nowe to i to. Klocki kupię zielone FERODO za około 100, a tarcze ?
    Jutro jadę do serwisu i zobaczymy jaka będzie ich diagnoza. Nie omieszkam się podzielić z Wami wynikiem tego badania.
    Nie widze sensu wymiany klockow jak sa dobre.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •